Вибираємо фідерне вудилище

На що звернути увагу при виборі при виборі фідерного вудилища

У статті розповідається про правила вибору вудилища для фідерної ловлі, про класифікацію фідерів і застосуванні їх в конкретних умовах лову.

В даний час ловля фідером завоювала симпатії багатьох рибалок. За допомогою фідера можна зловити практично будь-яку мирну рибу, а в деяких випадках і хижу. По суті, цей спосіб лову нагадує звичайну донну рибалку з годівницею. Однак істотна відмінність криється в фідерному вудилищі, м’яка вершинка якого передає кожен дотик риби до наживки.

Вудилище для фідерної рибалки

Перед тим як приступити до вибору фідерного вудилища, важливо визначити в яких умовах буде вестися ловля риби. Це головний фактор, від якого слід відштовхуватися.

Вудилище для фідерної рибалки – це трискладова штекерна снасть, що має тонку чутливу вершинку (квівертіп). Зазвичай в комплекті додаються додаткові 2-3 вершинки. Вони відрізняються по жорсткості і дають можливість рибалці використовувати різні ваги годівниць.

Для рибалки на стоячих водоймах вудлище повинне бути більш делікатне, ніж при ловлі на річках. Це пояснюється легкою вагою годівниць, які застосовуються при лові на озерах і в ставках. Тому вершинка потрібна тонка і м’яка, щоб натягнути волосінь і зігнутися на 30-45 градусів. У кожного квівертіпа є своє маркування в унціях (oz). Так як одна унція відповідає 28 гр., то маркування 3oz показує, що вага спорядженої годівниці не повина перевищувати 84 гр.

Фідерні вудилища можна розділити на три основні класи: легкі «light», середні «medium» і важкі «heavy». На водоймах і невеликих річках в основному використовуються перші два класи, а для ловлі на великих річках з потужною течією потрібні вудилища важкі.

Вибираючи підходяще фідерне вудилище, важливо пам’ятати, що легкі моделі дозволяють закидати годівниці масою не вище 40 гр., середні – 40-80 гр., а важкі – до 120 гр. На вудилищі вказується тест, який і показує рибалці вагові межі роботи фідера.

Годівниці для фідера
Годівниці для фідера

Фідери відрізняються і по довжині. Довгі «палиці» необхідні при лові на великій відстані з важким вантажем, а також на річковий риболовлі. У цих випадках краще користуватися вудлищами довжиною понад 3,6 м. Короткими і легкими фідерами здійснюється риболовля на невеликих озерах і ставках.

Кожне вудилище для фідерної ловлі характеризується певним ладом. Лад визначає вигин вудилища при виведенні риби, а також при закиданні годівниці. У швидкого фідера (fast) при навантаженні буде згинатися тільки верхня частина вудилища, у середнього (average) – верхня і середня частина, а у повільного (slow) – все вудилище до рукоятки.

Рибалка фідером має низку переваг перед іншими способами ловлі. Англійська донка дає можливість ловити будь-яку рибу з дна на течії, при сильному вітрі, на далеких дистанціях. Цим способом лову користуються любителі коропа і карася, ляща і язя, судака і окуня, плотви і головня.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017