Класифікація поплавкових вудилищ

Які бувають види поплавкових вудилищ

З настанням теплих днів, всі любителі риболовлі спрямовуються на водойми, для того щоб зайнятися улюбленою справою – порибалити. У більшості з них, все необхідне для улюбленого заняття звичайно ж вже давно є, але якщо людина тільки почала займатися риболовлею, то йому звичайно ж необхідно всі потрібні снасті купувати.

У рибної ловлі, головним інструментом, звичайно ж є поплавкова вудка. Проте вибрати вудку не так-то просто як може здатися на перший погляд. Поплавкових вудок існує дуже багатьох видів. Бувають махові вудки, матчеві, так само вони можуть бути штекерними і болонками. Для того щоб розібратися у всіх цих вудках, і зрозуміти яка ж різниця між ними, необхідно кожен вид розглянути окремо.

Поговоримо трохи докладніше про кожен з цих видів.

  1. Штекерні вудилища.

Штекерними називають вудилища, які використовують в основному спортсмени під час проведення рибальських змагань. Цей вид поплавкової вудки, зазвичай оснащують ще й спеціальними призначеними для сидіння і кріплення вудки платформами.

Для лову такою вудкою необхідно мати спеціально призначені для цієї вудки пристосування. Вудки цього виду не закидають у воду, їх необхідно викочувати по спеціальним роликам. При помаху, штекерна вудка може просто-напросто зламатися.

Довжина волосіні, повинна рівнятися з довжині останньої знімної ланки вудилища. Такі вудилища новачкам в риболовлі краще не використовувати, та й коштують вони досить дорого. Довжина цих вудок часом може досягати до двадцяти одного метра. Під час змагань дозволено використовувати вудилища не більш чотирнадцяти метрів.

  1. Махові вудлища.

Поплавкова вудка, яка оснащена глухим оснащенням, називається маховою. Якщо хто не знає що таке глуха оснастка, це коли волосінь кріпиться на самий край вудилища. У таких вудилищах немає необхідності у використанні пропускних кілець і котушок. Довжину волосіні на таку вудку, зазвичай роблять в одну довжину з вудилищем. В основному поплавкові вудки такого виду, найчастіше бувають телескопічними.

  1. Болонські вудилища.

Болонська вудка, це в принципі одне й теж що і махова поплавкова вудка. Різниця лише в тому, що ця вудка оснащена пропускними кільцями, так само на них встановлюють котушки. Найчастіше, болонські вудки, так само як і махові, бувають телескопічними.

  1. Матчеві вудилища.

Поплавкові вудки, які оснащені вудилищем такого виду, мають досить-таки своєрідну конструкцію. Довжина таких вудилищ, зазвичай досягає трьох з половиною, а іноді і чотири з половиною метрів.  На матчеве вудилище встановлюється велика кількість пропускних кілець, а так само котушкотримач.

Такі вудки використовуються в основному, для риболовлі в стоячій воді і в водоймах зі слабкою течією. Для оснащення цього вудилища, можна використовувати тонку волосінь. Завдяки формі цього вудилища, можна з легкістю зробити далекі кидки. Вудилища такого типу, можуть бути як штекерні, так і телескопічними.

Більшість рибалок, на рибалці з поплавковою вудкою, вважають за краще використовувати махову вудку. У порівнянні з іншими видами, ця вудка має масу переваг:

– Ці вудки дуже прості в застосуванні.

– Вартість цих вудок, доволі таки не висока.

– Вони дуже легкі.

– Ці вудки дуже легко підготувати до риболовлі.

– Являються досить уловистими.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017