Котушки для поплавкових вудочок

Котушки потрібні для того, щоб швидко намотувати волосінь, містять її запас, потрібний для необхідної для закидання снасті і виведення риби. Існують без інерційні і інерційні котушки, до останніх належать також мультиплікатори.

            Інерційні котушки

Інерційна котушка для вудочки
Інерційна котушка

Інерційна котушка представляє собою барабан або шпулю з центральною осьовою втулкою, і кріпиться до рукоятки вудилища з допомогою Т-образного кронштейна. При закиданні під дією вантажу відбувається натягнення волосіні, і вона вільно змотується з барабана. Зазвичай такі котушки виготовляють з легких матеріалів (алюмінієві сплави). Є котушки з вільним обертанням шпулі; з редуктором (мультиплікатором); з пригальмовуванням  – для регулювання швидкості обертання барабана; з автоматичним гальмом – для зупинки барабана при мінімальному натягу волосіні; з автоматичним укладанням волосіні; із звичайним гальмом-тріскалкою.

При виборі інерційної котушки необхідно звернути увагу, чи дотримані її основні якісні характеристики: хороша центрівка, легкість, міцність, плавне осьове обертання, місткість не менше 100 м волосіні середнього діаметру.

Невеликі інерційні котушки застосовують на поплавкових вудочках при лові в проводку, при ловлі з човна бортовими або звичайними вудками на великій глибині, а великі котушки – при лові великої хижої риби (наприклад, сома) поплавковими вудками на живця.

Без інерційні котушки

Без енерційна для поплавкової удочки
Без енерційна котушка

Без інерційна котушка являє собою пристрій, в якому волосінь змотується з нерухомої шпулі кільцями, що не заплутуються, а намотується за допомогою спеціальної відкидної дужки, прикріпленої до обойми що обертається. Такі котушки бувають двох видів: з відкритою шпулею та закритою (шпуля закрита захисним ковпаком).

Без інерційні котушки з відкритою шпулею прості й зручні в обігу, дозволяють робити закидання насадки різної маси. Знос волосіні і деталей при цьому незначний. Є котушки зі знімною ручкою, переставляється зліва направо і навпаки. Крім того, вони можуть мати різні передавальні числа.

Останнім часом популярні без інерційні котушки зі змінними шпулями, змінюється простим натиском кнопки. Така конструкція дозволяє намотати на дві шпулі дві різні по міцності волосіні: використовувати одну і ту ж котушку для двох різних видів лову (наприклад, для далекого закидання і лову в проводку).

Без інерційні котушки із закритою шпулею максимально спрощують закид, знижують вірогідність заплутування волосіні і дають можливість рибалити при сильному вітрі. До їх недоліків відносять невелику дальність закидання і надлишок деталей, що впливають на швидкий знос волосіні.

Вибір виду котушки повністю залежить від типу вудилища і волосіні. Для невеликих вудилищ потрібна невелика без інерційна котушка, влаштована таким чином, щоб заплутування волосіні було зведено до мінімуму. Останнє особливо важливо при використанні плетеної волосіні.

При лові на поплавкову вудку з ковзаючим поплавком і бігучою оснасткою перевага надається  відкритій без інерційній котушці, що дозволяє легко зробити точний закид на досить велику відстань. Якщо ж ловити без поплавка, то волосінь при клюванні змотується з такою котушки самостійно.

Надіюсь інформація була для Вас корисною! Дякую що проявили цікавість до мого сайту!

 

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017