Поплавки

Поплавки

Поплавки для вудочки
Поплавки

Поплавок це елемент оснастки поплавкової вудки, який власне, ї визначає її назву. Він потрібний для того, щоб врівноважувати грузило і наживку, тримати їх на певній глибині, вказувати місце знаходження наживки, а також сигналізувати про клювання.

Вибір поплавка залежить від способу лову. Поплавки мають різну форму, довжину, забарвлення, масу і залежно від цього поділяються на глухі, нерухомі, ковзаючі і комбіновані. Для їх виготовлення використовують легкі плавучі матеріали: кору, пробку, пташине пір’я, стебло очерету, пластмаси, пінопласт…

Глухі поплавки

Найпростіший, це глухий поплавок, його можна виготовити з пляшкової пробки або дерев’яної кори. Такі поплавки використовують при лові на конкретній, незмінній глибині.

Нерухомі поплавки

У нерухомого поплавка волосінь проходить через зроблений в ньому отвір, або через кріпильне колечко, або через шматочок кембрика; крім того, поплавок може кріпитися в двох або трьох точках.

Ковзаючі поплавки

Ковзаючий поплавок використовують, коли ловлю ведуть на глибині, що перевищує довжину вудилища. Він ковзає по волосіні і при утопленні її грузилом стопориться в тому місці, де встановлений обмежувач у вигляді пересувного вузла, гумки (існують також спеціальні стопорні пристрої).

Комбіновані поплавки

Комбінований поплавок фіксується в одній або двох точках нерухомо, а ще в одній точці вільно. До речі, чутливість поплавка підвищується, якщо він закріплений не в одній, а в двох-трьох точках. При правильному затоплені поплавка з води повинна виступати тільки антена.

 

Універсальних поплавків в принципі не існує. Від форми поплавка залежить його чутливість. Найбільш чутливими вважаються довгі і тонкі з циліндричною верхньою частиною. Грушовидні і кулясті найменш чутливі. Чутливість поплавця можна змінювати штучно, більш-менш заглиблювати його за допомогою грузила.

Забарвлення поплавка покращує його видимість і маскування. Нижня, підводна частина повинна бути пофарбована в темні кольори: сірий, коричневий, чорний, а надводна частина – в червоний, оранжевий або інший яскравий колір. Існують спеціальні маркери, якими можна періодично перефарбовувати верхню частину поплавка в той чи інший колір; є поплавки зі знімними різнобарвними і різної величини антенами.

У слабо проточних і стоячих водоймах використовують поплавки з невеликою вантажопідйомністю та великою чутливістю, на водоймах з сильною течією – з більшою (від 2 до 6 г) вантажопідйомністю.

Існують наступні типи поплавків:

  • для лову примхливої ​​і дуже дрібної риби – розраховані на нагрузку від 0,1 до 1гр
  • для ловлі в спокійній воді – нагрузка від 0,2 до 3,5гр, зазвичай витягнутої форми; кріплення ковзне, комбіноване або нерухоме;
  • для лову на течії в проводку – нагрузка від 0,5 до 7гр, мають довгий кіль і коротке потовщене тіло ; кріплення зазвичай нерухоме;
  • для лову на течії з дна – короткі і великі в діаметрі, щоб була можливість протистояти течії і не занурюватись у воду; кріплення нерухоме, при великій глибині ковзне;
  • для лову хижака на малька або живця – форма ближче до круглої; кріплення в залежності від глибини лову ковзне або нерухоме;
  • для далекого закидання наживки – обтічна форма, довга антена, нерідко поплавок має вбудований в нижню частину тіла вантаж; нагрузка до 30 г;
  • для рибалки в темний час доби – поплавки покриті флуоресцентною фарбою або мають паз для спеціальної капсули: під час риболовлі вона надломлюється, і створюється фосфорне світіння; є поплавки з вбудованими лампочками або іншими світло елементами.

Сподіваюсь інформація була для Вас корисною! Дякую що проявили цікавість до мого сайту!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017