Рибалка на повільно тонучу наживку

Вітаю всіх любителів рибалки на сайті ukrainianfishing.com.ua. Раніше на сторінках Українського Риболову ми ознайомилися з способом рибалки матчевою вудочкою з ковзаючим поплавком. Сьогодні ми познайомимось з досить цікавим способом рибалки, таким як рибалка на повільно тонучу наживку.

Способи лову на повільно тонучу наживку
Рибалка на повільно тонучу наживку

У середині літа, коли клювання  риби помітно сповільнюється, тоді на допомогу рибакам приходить такий спосіб лову, як рибалка на повільно тонучу наживку. В такий спосіб досить успішно ловиться карась,плотва, червонопірка, язь, лящ і деякі інші види риб. Така рибалка збігається з періодом появи великої кількості літаючих комах. Вони падають на воду і повільно тонуть. Тоді тонучі на дно комахи стають кормом для багатьох риб. Цим і пояснюється досить успішна рибалка на повільно тонучу наживку.

Оснастити вудочку, для такого способу рибалки, досить просто. Використовують звичайні махові (від 3,5 до 6 м) вудочки, якими зручно плавно закинути легку наживку. Жилку встановлюють тонку ( від 0,14 до 0,23 мм). Добре, коли вона буде зливатися з кольором води. Довжина жилки перевищує довжину вудилища в середньому на 0,7-1,5 м. При ловлі на повільно тонучу наживку бажано застосовувати довгий ( до 20-40 см) поводок, зроблений з жилки трохи меншим діаметром, ніж основна. Грузило, як правило, не встановлюють. Інколи застосовують дрібне грузило – дробинку якщо використовують в якості наживки жуків або великих метеликів. Поплавок – використовують невеликий. Краще підходять поплавки з обтічною формою, вони при закиданні насадки дають менший опір. Гачки встановлюють з короткою цівкою. Гачок підбирають відповідно до насадки яку використовують.

Рибачать таким способом як на течії, так і в стоячих водоймах. Глибину відпуску поплавка при рибалці серед водяної рослинності встановлюють орієнтовно 30-80 см. На більш глибоких місцях де чисте дно, відпуск відповідно збільшують. Але потрібно слідкувати, щоб відпуск поплавка не перевищував глибину в місці лову.

Деякі наживки, при попаданні на воду, довго не хочуть тонути. Для того, щоб пришвидшити їх занурення під воду, необхідно перед рибалкою змочити їх водою. Також можна прискорити занурення легким ривком оснастки, після закиду, в сторону берега.

Клює риба, на таку оснастку, інколи досить мляво. Видно лише невеличке зміщення поплавка, в цей час потрібно підсікати.

У разі, якщо наживки потонула, необхідно дати їй можливість провиснути на жилці. Якщо через 4-5 хвилин риба так і клюнула, потрібно рухаючи кінчиком вудилища надати їй невеличкого коливання. Якщо і після цього не відбулось клювання, потрібно зробити повторний закид снасті, закинувши наживку в сторону від попереднього місця.

При рибалці на поверхні води або в верхніх її шарах, потрібно вести себе дуже обережно і максимально маскуватись, щоб не від лякати рибу. Прикормивши рибу, в тому місці де планується рибалка, можна очікувати на більш інтенсивніше клювання. Також, потрібно пам’ятати про те, що риба надає перевагу більш дрібнішій наживці і клювати буде активніше.

Найкращими місцями для рибалки на повільно тонучу наживку є місця з навислими над водою кущами і деревами, ділянки з різкими обривами, вікна серед водяної рослинності, границі між швидкою і слабкою течією.

Для того, щоб знайти місця скупчення риби, потрібно багато переміщуватись по водоймі. Тому рибак мусить обмежитись однією вудочкою. Але маючи певний досвід, досвідчений риболов обов’язково знайде саме те місце, і матиме гарний улов.

У якості наживки використовують різних комах: жуків, мух, бабок, коників, мурах…

Ну от, я описав майже все, що потрібно знати про рибалку на повільно тонучу наживку.

Вдалої Вам рибалки і до зустрічі на сторінках Ukrainianfishing.com.ua!

 

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017