Рибалка в проводку

Мої вітання любителям рибалки. Зовсім недавно ми познайомились з таким способом рибалки, як рибалка на повільно тонучу наживку. Сьогодні я хочу вас познайомити з не менш популярним способом лову, таким як рибалка в проводку.

Такий спосіб ловлі досить захоплюючий і рибаки оволодівши його секретами досить успішні. Ловити в проводку можна берега, човна, спеціальних надводних споряджень, мостів тощо. При ловлі в проводку важливо правильно вибрати місце рибалки. Глибина в вибраному місці має бути від 1 до 5 метрів і однаковою на протязі 5-10 метрів, бажано щоб дно було рівним і чистим.

Рибалка в проводку
Рибалка в проводку на течії

Ловлять в проводку майже всі види риб, а найчастіше плотву, краснопірку, язя, голавля, ляща, окуня. Одного разу, коли я ловив таким способом, на річці Південний Буг (в Хмельницькому навпроти Оазису), мені попався непоганий судак на черв’яка.

Оснастку застосовують наступну: вудилища використовують звичайні махові або болонські з пропускними кільцями і без інерційною котушкою, довжиною від 3 до 6 метрів. Довжина жилки для махової вудочки має перевищувати саме вудилище на 0,6-1,5 метрів. Товщина її має залежати від риби на яку планується рибалка. Зазвичай використовують волосінь орієнтовно 0,25 мм. При ловлі обережної риби, необхідно використовувати тонкі поводки. Поплавок необхідно підібрати досить чутливий щоб він добре реагував на клювання.

Після того, як вибрали місце лову, необхідно виміряти глибину по всій довжині ділянки де планується рибалка. Після цього, відрегулювавши глибину відпуску гачка, роблять декілька пробних закидів снасті і якщо необхідно проводиться коригування глибини. При правильному налаштуванні вудочки, наживка має трішки зачіпляти дно, а поплавок виступати з води на 1-2 см. Якщо поплавок лежить, або знаходиться під кутом до поверхні води, необхідно зменшити відпуск глибини наживки. Якщо поплавок занурюється під воду майже повністю, необхідно збільшити глибину лову на оснастці. Деколи під час проводки поплавок на деякий час завмирає, а потім повільно занурюється під воду. Як правило це відбувається в наслідок зачепу оснастки за нерівності дна. Якщо таке продовжується досить часто, необхідно зменшить глибину лову на 2-5 см.

Після того, як оснастка підготовлена, в те місце де планується рибалка, закидають трішки  прикормки, і через 5-10 хвилин приступають до рибалки. Закидають оснастку вверх по течії, щоб наживка плила по течії, що розмиває прикормку, або поруч з нею. Після закиду, коли поплавок займає вертикальне положення, легкими ривками вудилища затоплюють жилку. При помітних затопленнях поплавка, потрібно робити легенькі підсічки. Коли оснастка випливає з поля зору, або прибивається до берегу, її перезакидують знову вище за течією.

Рибалити в проводку можна і з човна. Це навіть зручніше. До того ж легше знайти місце для рибалки на будь-якій відстані від берега. Для ловлі з човна використовують короткі болонські вудилища з пропускними кільцями і без інерційною котушкою, що дозволяє значно збільшити проплив наживки, і відповідно збільшити місце лову.

При клюванні під час проводки підсікати потрібно досить різко, коротким рухом вудочки на себе, коли підсічка виявилась холостою, проводку продовжують, не витягуючи оснастку з води. Зловлену рибу, якщо вона великих розмірів, повільно підводять до берега чи борту човна і за допомогою підсака, витягують на берег чи борт човна.

Рибачать в проводку з ранньої  весни, як тільки сходить лід, і до перших заморозків. Найкращою наживкою є мотиль, опариш, мілкий черв’як. Ближче до літа – личинки річковика і короїду, гусениці. В деяких місцях можна ловити в проводку і хижу рибу – окуня, щуку, судака, жереха. В якості наживки в цих випадках застосовують дрібного живця.

Сподіваюсь моя розповідь Вам сподобалась, і Ви зможете з успіхом застосувати дану інформацію на практиці.

А зараз пропоную переглянути відео про рибалку в проводку:

 

Вдалої Вам рибалки і до зустрічі на сторінках Ukrainianfishing.com.ua!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017