Види поплавкових вудилищ

Поплавкова вудочка – це одне із самих давніх і простих пристосувань для рибалки. Найпростіша поплавкова вудочка складається з вудилища, волосіні, поплавка, грузила і гачка, на який надівається наживка.

Поплавкові вудочки можна умовно розділити на чотири типи: махові, болонські, матчеві і штекерні.

Махові вудилища

Махова вудочка
Махова вудочка

Останнім часом велику популярність здобули склопластикові і вуглепластикові махові вудилища. Їх коліна можуть бути з’єднані телескопічним або штекерним способом. Оснастка для даних вудочок готується в домашніх умовах і намотується на мотовильце в залежності від довжини вудилища. Оснастка кріпиться до резинового амортизатора, прикріпленого до кінчика вудилища. Вудилища можуть бути різної довжини (3 ,5 ,7 метрів). Їх можна підбирати в залежності від водойми де планується рибалка.

Болонське вудилище

Болонська вудочка
Болонська вудочка

Болонське вудилище – це телескопічне вудилище з пропускними кільцями. Такий вид вудилищ не призначений для далекого закидання. Ціль вудилища – швидко збільшувати довжину спуску оснастки. Дуже зручно застосовувати дане вудилище під час рибалки на течії. На болонських вудилищах краще застосовувати невеликі без інерційні котушки. При виловлюванні крупної риби, необхідно налаштувати відповідно фрикціон котушки.

Матчеве вудилище

 

Матчеве вудилище
Матчева вудочка

Це вудилище призначене для далекого закидування з пропускними кільцями. Складаються з декількох штекерних частин (ззовні нагадують спінінг). Звичайна довжина 3,8 – 4,5 метрів. Оснащаються, такі вудилища, без інерційною котушкою. Головною особливістю є – ковзаючий поплавок. Це важливо, коли глибина в місці лову, перевищує довжину вудилища, і зручно при далекому закидуванні.

Штекерне вудилище

Штекерна вудочка
Штекерна вудочка

Довжина штекерного вудилища  може бути від 8 до 16 метрів, хоча існують і більш короткі і більш довгі моделі. Максимальна довжина штекерних вудилищ доходить до 18-20 метрів. З більш довгого вудилища досить легко зробити коротше, достатньо  лише відчепити декілька лишніх колін. Складається штекерне вудилище з основного вудилища і одного або декількох кінцевиків (кіти). Ці кінцевики можуть мати різну довжину.

Надіюсь інформація була для Вас корисною! Дякую що проявили цікавість до мого сайту!

 

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017