Волосінь

Волосінь

Волосінь для поплавкових вудочок
Волосінь

На волосінь, прикріплену до вудилища за допомогою мотовильця або котушки, лягає основне навантаження при виведенні риби.

Основні вимоги до волосіні: однакова товщина по всій довжині; поверхня гладка, рівна, з правильним круглим перетином; відсутність мутного або матового відтінку; висока міцність на вузлі і на розрив; еластичність; м’якість; стійкість до закручування при закиданні; стійкість до стирання; необхідна прозорість у воді; здатність протистояти ультрафіолетовим променям.

                Сучасні волосіні виготовляють з високомолекулярних матеріалів, наприклад, аноду, нейлону, силону, дедерону. Вони можуть бути монофільні або плетені. Останні складаються з декількох волокон і значно перевершують монофільні по міцності. У продаж надходять різнокольорові волосіні: блакитні, сині, світло-зелені, темно-зелені, димчасті, коричневі, райдужні та інші. Зазвичай на етикетці вказують дані про волосінь: діаметр, довжину, міцність на розрив.

Сонячне світло і вода з часом руйнують синтетичні волосіні, тому зберігати їх слід в темному прохолодному місці з достатньою вологістю повітря. На котушку або мотовильце волосінь краще намотувати сухою і без особливого натягу, ідеальний варіант, коли вона змотана бухтою і лежить вільно.

Досвідчені рибаки надають перевагу тонкій волосіні: її не так видно у воді, більш еластична, дозволяє зробити надійну під січку, її менше затягує течією. Але, на жаль, така волосінь розтягуються, швидко втрачає еластичність, а при виведенні великої риби може порватися. Тому краще пускати її на повідки, що дозволяє зберегти основну волосінь при зачепі або покльовці сильної риби. Жорстку волосінь можна використовувати при ловлі на великій відстані.

Поява на волосіні випадкових вузлів впливає на міцність снасті і бездоганність її роботи, тому вузли потрібно обов’язково розпускати (за допомогою голки).

Поводок необхідний для того, щоб зберегти основну волосінь у разі зачепу і щоб снасть була менш помітна для риби. Діаметр на 0,02-0,03 мм менше, ніж у основної волосіні. При ловлі хижої риби на живця або малька до кінця волосіні можна кріпити металевий або кевларовий поводок в поєднанні з одинарним, подвійним або потрійним гачком.

 

Надіюсь інформація була для Вас корисною! Дякую що проявили цікавість до мого сайту!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017