Як правильно доглядати за вудочками

Як правильно доглядати за вудочками (поради риболовам)

Після кожної риболовлі, рибалка завжди зобов’язаний привести своє вудлище в порядок. Будь-яка без винятку снасть вимагає до себе дбайливого й уважного ставлення. Щоб збільшити термін служби вудилища необхідно дотримуватися кілька досить таки простих правил.

Сучасні вудочки
Сучасні вудочки

При перевезенні вудилище бажано тримати в м’якому чохлі, а котушку у футлярі; це в якійсь мірі захищає їх від випадкових ударів, із за яких на вудилище може збитися лак, пробитися обмотка, б’ються, ламаються кільця і мнуться трубки, а у котушок можуть погнутися або навіть розібратися щічки барабана, якщо вони зроблені з тонкого алюмінію або ебоніту.

Під час перекурів в лові не варто вудку класти на камені або землю, бо гострі камені, навіть при невеликих ударах по них, пошкоджують лаковий шар вудилища.

Так само не слід класти вудилище на сухий дрібний пісок, навіть при слабенькому вітрі він з легкістю може потрапити в механізми котушки. Потрапивши на вісь котушки пісочний пил здатний на стільки сильно загидити метал осі при обертанні барабана, що в той момент коли ви будете знімати його з осі напевно пошкодите втулки або саму вісь.

Величезну шкоду можна заподіяти вудці при лові надмірним навантаженням із нещільним з’єднанням трубок. Такі недоліки призводять до вигинів і переломів вудилища, а так само зіскакуванню трубок і т.д. З цієї причини необхідно в першому випадку зменшити навантаження, а в другому більш щільно з’єднувати трубки. У тому випадку коли трубка не щільно сидить на основі вудлища, слід закінчити рибалку до тих пір поки вудилище не буде виправлене.

По закінченню риболовлі вудилище і котушку потрібно насухо витерти м’якою ганчіркою, а в отвори сполучних трубок буде корисним вставити пробки. Шнур слід просушити. І після всього цього можна прибирати снасть в чохол.

Мокре вудилище не рекомендується пхати в чохол, якщо він з щільного матеріалу, і вже тим більше довгий час зберігати в ньому, особливо якщо на поверхні вудилища є ушкодження.

Повернувшись з риболовлі, необхідно повністю очистити вудилище від забруднень, уважно оглянути і виправити всі виявлені пошкодження (потертий лак, порвану обмотку, розхитані трубки і т.п.). Якщо самостійно Ви не можете виправити якесь пошкодження, то необхідно віддати вудилище (котушку) більш досвідченому рибалці, або майстру, для ремонту, а не ловити пошкодженим вудилищем, що викличе ще більше його руйнування.

Чохол для вудочок
Чохол для вудочок

Зберігати вудку бажано в чохлі, підвісивши на стіні, кінчик вудилища повинен бути, спрямований вгору.

1.) Дуже багато рибалок самостійно виготовляють чохли для своїх снастей. При виготовленні чохла власними силами необхідно врахувати, що виготовлені у вигляді довгого і вузького рукава чохли дуже незручні у використанні: пропускні кільця і котушка чіпляються, відриваються гачки.

2.) Набагато зручніше використовувати відкритий чохол, зроблений трохи більше довжини колін вудок. З боків бажано розташує пару кишень, а до однієї зі сторін пришити шнурки. У такий чохол разом з вудкою прибирають підсак, різні підставки для вудок і т.п. До вершинки чохла пришиваємо петлю, за неї ми будемо вдома, підвішують чохол на вішалку. Кому необхідно можуть ще пришити ремінець для перенесення вудилища і прибамбасів що лежать в чохлі на плечі.

3.) У риболовецьких магазинах продають фірмові чохли які виготовлені з прогумованої тканини зі сталевим каркасом всередині. Такі чохли відрізняються підвищеною місткістю, величезною кількістю різноманітних відділень і кишеньок, мають оригінальні, надійні застібки і підходять для перевезення від 3 до 10 вудок різної довжини.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017