Як правильно вибрати поплавкову вудочку

Як правильно вибрати поплавкову вудочку (поради новачкам)

Величезна кількість різних видів поплавкових вудилищ в спеціалізованих рибальських магазинах дуже часто призводить новачка в повне замішання. З даної статті ви дізнаєтеся всі нюанси на які слід звернути увагу при виборі поплавкової вудки. Такі вудилища рибалки часто називають «махові». Свою назву «махове вудилище» вони беруть від способу, яким закидають снасть, це робиться за допомогою помаху вудилища.

Телескопічне поплавкове вудилище
Телескопічне поплавкове вудилище

Спочатку нам необхідно визначитися, якої довжини вудку ви хочете придбати. Довжина маховою вудки варіюється від 1 до 13 метрів. Махові вудки існують трьох видів:

  1. Короткі;
  2. Довгі;
  3. Середні.

За видами з’єднань колін махові вудлища бувають телескопічними, і штекерними.

Штекерне поплавкове вудилище
Штекерне поплавкове вудилище

На що ж звернути увагу перед покупкою телескопічного або штекерного поплавкового вудилища? Ось кілька пунктів, які дадуть відповідь на дане питання:

1.) Спочатку зберіть вудку. Покачайте їй з боку в бік і зробіть нею пару махів (якщо дозволить місце, якщо ні, то треба його знайти). При цьому ви не повинні чути якісь сторонні звуки: скрипи, стуки, потріскування, клацання. Після чого можна приступити до дослідження місць з’єднання колін, перевіряємо їх міцність і кріплення.

2.) Оглядаємо кільця. Всі вони повинні сидіти щільно і втулка не повинна ні в якому разі прокручуватися, в смолі і лаку не повинно бути ніяких тріщин і відшарувань. Особливу увагу необхідно приділити «тюльпану». Він просто зобов’язаний сидіти щільно і не прокручуватися. Пропускні кільця повинні стояти на всіх ніжках, і розташовуватися якомога частіше і бажано вище від вудилища, щоб мокра волосінь не прилипала до вудилища.

3.) Далі на пружність перевіряємо вершинку вудки: вона повинна вселяти довіру і не повинна бути млявою, щоб підсікання вдавалося нам добре.

4.) Оглядаємо місце кріплення котушки, вона повинна встановлюватися таким чином, щоб не переважувати вудилище вперед.

5.) Тепер розбираємо вудилище і беремо хлист в руки. Просимо товариша, якого ми з собою взяли, взятися між останнім кільцем і «тюльпаном», а самі беремося біля основи (не взяли товариша, просимо продавця). Злегка згинаємо хлист і крутимо його. Він повинен крутитися рівномірно, по шляху обертання не повинно бути ребер жорсткості.

6.) Якщо ви новачок в риболовлі, і самостійно не можете визначити, чи варто вудилище тих грошей, які за нього просять, погляньте на упаковку. Вудки найнижчого класу мають упаковку з поліетилену. Середній клас має матерчатий чохол, високий буде вже в оксамитовому чохлі, а ось елітний, як правило, упаковують в пластиковий тубус. Звичайно, із такого правила є винятки. Але їх дуже мало і ними цілком можна знехтувати.

7.) Запитайте у продавця, чи є гарантія на вудилище. Справа не в тому, що вудилище може зламатися, а в тому, що хороший товар в будь-якому випадку буде з гарантією. На елітні вудилища гарантія може бути навіть безстроковою.

Починаючому рибалці цілком достатньо вудки зі скловолокна або композиту (краще другого) довжиною в районі 5 метрів. Краще якщо воно буде телескопічне з планкою для кріплення котушки і пропускними кільцями для волосіні. Таке вудилище дуже зручно для транспортування і здатне забезпечити достатню дальність закидання, але за вагою воно буде більше штекерного.

П.С. На цьому все. Сподіваюся дана стаття хоч як то допоможе новачкам правильно вибрати свою першу вудку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017