Як правильно зберігати волосінь

Як правильно зберігати волосінь (жилку)

Майже всі моно-жилки руйнуються при впливі на них сонячного світла. Зберігати волосінь потрібно в темному, прохолодному і сухому місці. Волосінь з моноволокна втратить свою міцність, якщо буде висихати в розтягнутому стані. Завжди, перед тим як намотати на мотовильце або ж на котушку волосінь необхідно сушити її, краще, якщо це робити в тіні. Якщо по якійсь причині, немає можливості висушити волосінь, то намотувати її необхідно без натягу.

Жилка
Жилка

При тривалих перервах у використанні волосіні, її необхідно змотати з котушки на окреме мотовильце і упакувати в плівку з поліетилену (можна в папір, просочивши його попередньо жиром) і зберігати в темряві. Для тривалого зберігання буде доцільно протерти волосінь гліцерином (продається в аптеці за копійки).

Гліцерин
Гліцерин

Для зберігання волосіні поплавкової вудки дуже зручно використовувати мотовильце, зроблене з плоского шматочка пінопласту: жало гачка при цьому закріплюють в торець мотовильця, волосінь фіксують резинкою, підв’язаною до її кінчика. Просихаючи, волосінь поступово, безперешкодно скорочується. Таким способом можна прикріпити волосінь до вудилища навіть у повній темряві, просунувши гумку з волосінню в кільця починаючи з вершинки і зафіксувавши її на котушці. Частину волосіні просто стравлюють з пінопластового мотовильця, і поступово піднімають вершинку вудилища.

Мотовильце з пінопласту
Мотовильце з пінопласту

Абсолютно ідентично потрібно поводитись з плетеними волосінями. Після сушіння, її намотують на мотовило, на ньому і зберігають до наступної риболовлі. Якщо ж висушити шнур не представляється можливим, то його необхідно змотати з котушки і потім вже намотати назад, але робити це якомога слабкіше.

Особливо добре необхідно сушити волосінь в одну нитку, яка, зволожившись при лові, сильно розтягується, а висихаючи стискається назад. Стискаючись, вона здатна нашкодити барабану нашої котушки.

Слід періодично підрізати зношений і пошкоджений хижаком кінець волосіні, а так само міняти місцями верхню і нижню її частини.

Те як надійно нам буде служити волосінь, більшою мірою залежить ні від діаметра, ні від якості і ні від втоми волосіні. Часто волосінь рветься у зв’язку з тим, що до неї неправильно прив’язані грузила, гачки і інша оснастка. Саме на місці вузлових з’єднань міцність волосіні втрачається найбільше. Про те як робити правильні та якісні вузли невдовзі буде розказано в наступних публікаціях.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017