Котушки для спінінга

Котушки для спінінга

Вітаю всіх шанувальників рибалки на сайті Український Риболов. В минулій публікації ми познайомились з спінінгом, а також з вибором вудилища та його класифікацією. Сьогодні на черзі розповідь про котушки для спінінга.

На спінінг можна ловити використовуючи різні інерційні і без інерційні котушки.

Котушки
Котушки для спінінга

Інерційні котушки

Останнім часом велику популярність серед риболовів завоювали інерційні котушки-мультиплікатори, які витіснили старі котушки типу «Невська» і мають багато значних переваг. В мультиплікаторних котушках застосований вільне автоматичне складання жилки на шпулю, що набагато збільшує скорість намотування. Конструкція мультиплікатора доволі складна, і риболову початківцю не так легко освоїти закидання з допомогою такої котушки. Але навчившись працювати з нею, можна добитись стабільності і точності закидів.

Для мультиплікатора необхідно середньої довжини вудилище, тому що при закиді потрібен великий замах. Сучасні котушки облаштовані спеціальними гальмівними стержнями, які змінюють відповідно від маси приманки.

Якість котушки необхідно перевірити спочатку на холостих оборотах, використовуючи грузило вагою 15-20гр. Потім потрібно відрегулювати фрикціон і механічні гальма: при горизонтальному положенні спінінга грузило має опуститись до землі, а шпуля зупинитись. Після цього треба трішки затягнути гальмо.

Закид має бути плавним і контрольованим. Уникайте попадання котушки в воду, слідкуйте щоб на ній не було піску – це дозволить уникнути появі «бороди». Заплутану жилку необхідно розпутувати обережно, не розбираючи котушки. Навчившись робити закиди важким грузилом, переходьте до легшого.

Щоб котушка довше служила її раз на рік необхідно розібрати і змастити. Підшипники необхідно змащувати періодично, слідкуючи за тим, щоб змазка не потрапила на жилку. Для чистки використовують спеціальні мастила і антикорозійну рідину WD-40. Зберігати котушку потрібно в сухому місці, окремо від спінінга.

Без інерційні котушки

Як би там не було, але без інерційні котушки, все ж таки є більш популярними і зручнішими при ловлі на спінінг. Частіше всього на спінінгу використовують без інерційні котушки відкритого типу, які дозволяють робити закид приманками різної ваги (від1-5гр до 50-100гр) на достатньо великі відстані, за рахунок того, що жилка вільно зісковзує з гладких країв шпулі. Зворотне накручування жилки відбувається через направляючу дужку жилко-намотувача, тому жилка рівномірно намотується на шпулю. На без інерційних котушках дуже легко замінити одну шпулю на іншу, що дозволяє і швидко змінити оснастку. Гальмо-трищітка, що знаходиться в середині шпулі, дозволяє ловити крупну рибу тонкою снастю. Скорість при закиді регулюється пальцем.

Клас даних котушок визначається передаточним числом, яке має параметри від 3,5:1 до 7,5:1. Довговічність і надійність роботи котушки визначається якістю і числом підшипників (в дорогих моделях їх може бути до 12 штук).

Високоякісні котушки мають шпулі з намоткою жилки не менше 100 метрів. Як правило, жилко-намотувач включають спеціальним пусковим механізмом, а при повороті ручки дужка автоматично включається в режим намотування. Частіш за все використовують котушки із змінними шпулями.

Якісні без інерційні котушки і мультиплікатори виготовляють фірми SHIMANO, TICA, DAIWA, BANNAXта інші.

Якісні котушки по хорошим цінам Ви можете замовити в нашому Інтернет магазині.

І як завжди по традиції відео: Як вибрати котушку для спінінга

Вдалої Вам рибалки і до зустрічі на сторінках сайту ukrainianfishing.com.ua

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017