Спінінг. Знайомство, класифікація і вибір вудилища

Спінінг. Знайомство, класифікація і вибір вудилища

Мої вітання всім шанувателям рибалки. В цій публікації я хочу вам розказати про такий вид оснастки як спінінг.

Ловля риби на спінінг дуже популярний і захоплюючий вид рибалки. Спінінгом ловлять як прісноводну так і морську хижу рибу. В якості наживки використовують різні штучні наживки, така як: блешня, воблер, стример, поролонові рибки та інші (більше про насадки для спінінга я розповім в наступних публікаціях). Спінінгом можна як з берега так і з різних плавзасобів. Щоб добре освоїти цей спосіб рибалки, необхідно вивчати водойми і поведінку риб в ту чи іншу пору року, постійно експериментувати з насадками. Ловлять на спінінг саму різну рибу: щука, окунь, судак, лосось, форель, жерех. Крім того, на спінінг досить успішно ловлять і умовно хижу рибу – голавль і язь.

Спінінг
Спінінгове вудилище

Класифікація і вибір вудилища

Перед вибором спінінгового вудилища необхідно визначитись з його параметрами. Спінінги поділяють на одноручні і дворучні. Довжина одноручних, як правило, не перевищує 2,8 м і закидається з однієї руки, а дворучні мають довжину 3-4 м і закидаються двома руками. Звідси і назва самих вудилищ. Також вони можуть бути одноколіні(цільні) або складними (мати два і більше колін). З’єднання колін спінінга буває штекерне та телескопічне. Штекерні спінінги є більш популярними.

Виготовляють спінінгові вудилища з різних матеріалів: металу, скловолокна, вуглепластика(карбону). Вуглепластикові(карбонові) вудилища особливо популярні серед риболовів, тому що, мають найбільш високі технічні характеристики. Найбільш зручними вважаються вудилища з пробковою рукояткою – цей матеріал дуже легкий і не ковзає в руці.

Для кріплення котушки до вудилища, раніше використовували кільця, що рухалися вздовж рукоятки. Зараз в основному застосовують спеціальні прижимні кільця з передньою і задньою гайкою.

Робоча частина вудилища спінінга оснащена пропускними кільцями, через які проходить жилка. Кільця мають бути легкими, міцними і дуже гладкими. Останнє кільце, що знаходиться на кінчику вудилища, називається тюльпаном. Якщо діаметр і кількість кільц підібрані правильно, чутливість спінінга підвищується. Основними функціями кільц є зменшення тертя і зносу жилки, а також розподіл навантаження між жилкою  вудилищем.

Основною характеристикою вудилища є його стрій. Розрізняють чотири види строю: повільний, середній, швидкий і над швидкий. Стрій залежить від довжини і товщини вудилища, а також від матеріалу, з якого воно виготовлено. Повільний і середній стрій дозволяють зробити плавний і точний закид. Для дальнього закиду і впевненого, чіткого підсікання краще застосовувати вудилища з швидким і над швидким строєм. Є також вудилища, в яких можна змінювати стрій, за рахунок заміни колін з різною жорсткістю. Такі вудилища називають універсальними.

Міцність вудилища визначається спеціальним тестом. Як правило, параметри даного тесту вказуються на рукоятці, або в інструкції по використанню. В залежності від тесту вудилища вибирають товщину жилки, вагу грузила і приманки. Жилка повинна не менше ніж в 5 разів перевищувати тест міцності.

Використовувана приманка також впливає на стрій і інші характеристики вудилища. Сучасні спінінгові вудилища вже налаштовані на певні вагові діапазони приманок і поділяються на легкі (від 2 до 15гр), середні (від 5 до 20гр) та важкі (від 20 до 60гр). Цифра допустимої ваги приманки (в грамах) вказана на рукоятці.

До вибору спінінга потрібно підійти з відповідальністю, щоб не помилитись, краще звернутись до досвідчених спінінгістів. Вибравши вудилище необхідно перевірити його на рівність, чи не виробляє воно сторонніх звуків при замаху, чи правильно прикріплені кільця.

Ну а зараз по традиції, пропоную переглянути відео як вибрати спінінг:

Вдалої Вам рибалки і до зустрічі на сторінках сайту ukrainianfishing.com.ua

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017