Вибір спінінга для новачка

Вибираємо спінінг для новачка

Ловля хижака на спінінгове вудилище частково, як і полювання, являє собою заняття для досвідчених рибалок, оскільки до нього приходять далеко не в перший рік захоплення риболовлею. Багато рибалок починають пробувати себе в ловлі спінінгом, маючи при цьому солідний багаторічний рибальський досвід. Тут варто звернути увагу на те, що погане враження від перших рибалок, пов’язане з неправильним вибором вудилища, може назавжди відбити бажання рибалити на спінінг.

Отже, поговоримо про те, як же все-таки вибрати свій перший спінінг, які критерії використовувати для підбору оптимального вудилища.

Матеріал:

Сьогодні переважна більшість виробників спінових вудилищ при виготовленні своїх товарів використовують такі матеріали, як: графіт, скловолокно та композит (суміш перших двох). І тут не важлива цінова категорія вудилища, будь то найдешевше або преміум-класу, воно все одно буде виготовлено з цих матеріалів.

Варто, однак, відзначити, що графітові вудилища мають меншу вагу і набагато більш високу чутливість. Саме з його допомогою реально можна дізнатися рибу за манерою атаки на приманку, відчути незначні «удари», краще управляти проводкою приманки.

Довжина:

Діапазон довжини спінових вудилищ становить від півтора до 4 метрів. При виборі цього параметру вудилища варто в першу чергу визначитися, в яких водоймах та умовах ви будете частіше рибалити. Відразу варто обмовитися, що чутливість вудилища довжина не визначає.

Так, для лову з човна і в невеликих річках з руслом не ширше 50-100 метрів, більше підійде спінінг з довгжиною бланка не більше 2,1-2,4 метра. Саме ця довжина дозволить комфортно закидати і проводити приманки в умовах «дефіциту вільного місця».

Вудилища довжиною від 2,4 до 4 метрів більше підійдуть для ловлі з берега або пірсів, причалів, тобто в тих місцях, де ніщо не завадить зробити комфортний далекий закид і проводку приманки. Ці ж вудилища, як правило, характеризує більша порівняльна вага приманок які будуть закидатися.

Тест вудилища:

Тест вудилища визначає вагу приманок, які можна ефективно закидати цим спінінгом. Є п’ять основних груп тесту (наноситься на маркування вудилища):

UltraLight – діапазон ваги приманок від 0 до 7 грамів;

Light – діапазон ваги приманок від 3 до 15 грамів;

Medium Light – діапазон ваги приманок приблизно від 6 до 18 грамів;

Medium – діапазон приманок від 7 до 30 грамів;

Heavy – діапазон ваги приманок до 50 грамів.

Лад (строй) вудилища:

Строй визначає як спінінг поводиться під навантаженням при закиданні і при проводці приманки. Тут є чотири основні категорії:

Fast – швидкий лад, у такого вудилища робоча частина (хлист) згинається несильно, приймає початкову форму за частки секунд. Це визначає невисоку його чутливість при роботі з приманками малої ваги.

Спінінгове вудилище
Спінінгове вудилище

Medium Fast – середньо – швидкий лад, у такого вудилища робоча частина (хлист) вигинається більш ніж в 1/3 довжини хлиста, приймає початкову форму досить швидко.

Medium – середній лад, у цього спінінга хлист згинається більше ніж в 1/2 довжини хлиста, приймає початкову форму протягом 1-2 секунд.

Slow – повільний лад, це вудилище при роботі згинається по всі довжині бланка, активно «коливається», забезпечуючи найвищу чутливість при проводці і контролі закидання.

Підводячи підсумок, можна сказати, що починаючому спінінгістові оптимально підійде спінінг довжиною до 2,4 метра, середньо – швидкого (Medium Fast) ладу, з тестом категорії Medium – Light.

Таке вудилище дозволить отримати максимальне задоволення від контролю закидання, проводки приманки і вивудження риби, уникаючи при цьому прикрих зламів вудилища або ж відчуття його «дерев’яності».

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017