Як правильно вибрати спінінг

Як правильно вибрати спінінг

Доброго часу доби шановні читачі нашого сайту. Дана стаття (як правильно вибрати спінінг) спрямована допомогти новачкам, у виборі вудилища для спінінга, можливо вона буде цікава і досвідченим рибалкам.

Маркування тестів спінінга
Маркування тестів спінінга

Отже почнемо. При виборі спінінга найбільш пріоритетним, мабуть, є вага приманки, на яку ви плануєте рибалити. Рекомендована виробниками вага приманки при здійсненні закидання вудилищем дуже часто має досить таки великий діапазон і коливається від 5 до 30 грам. Тому вибираючи вудилище для спінінга слід звернути особливу увагу на допустиму вагу приманки (зазвичай вказуються відразу після рукоятки, буває і прямо на ній) в грамах.

Маркування тестів спінінга.

Згідно з цим спінінги можна класифікувати, по вазі приманки на чотири типи:

  • Спінінги до 10г;
  • від 10 до 30г;
  • від 30 до 60г;
  • від 60г і більше.

Вибір вудилища так само залежить і від способу закидання, який використовує рибалка. Якщо він вважає за краще користуватися довгим дворучним вудилищем, то швидкість його закидання буде нижчою. Але з іншого боку це буде цілком виправдано, в тому випадку якщо використовується блешня спільно з насадкою, яку потрібно закидати повільним рухом, щоб уникнути пошкодження насадки. І навпаки, при лові штучними приманками, найбільш практичними будуть короткі спінінги, які дозволять зробити швидкий закид.

Одно і дворучний спінінги
Одно і дворучний спінінги

Зверніть увагу на довжину рукоятки (у дворучного значно довша).

Так само вибираючи вудилище для спінінга нам потрібно заздалегідь визначити деякі умови лову. Це є одним з важливих факторів, від яких залежать ваш улов, і те задоволення, яке ви отримаєте від процесу самої риболовлі. Звичайно ж можна і на велику рибу з палицею піти, але в такому випадку навряд чи щось вийде, саме тому вудку для спінінга потрібно вибирати під конкретну рибу, і враховувати місце де передбачається рибалити. Дивимося табличку.

Вибір вудилища для спінінга відповідно до місця і способом лову.

Місце та спосіб лову

Строй Довжина вудилища (см)

Вага приманки (г)

Мілководдя, в “вікнах” (з човна) F (M) 150-210 10-30
Глибина більше 3 м (з човна) F (M) 180-240 10-30
Глибина 3 м (з човна) EF (F) 150-210 до 10
Глибина 2 м (з човна) M (S) 210-270 10-30
Ловля троллінгом EF (F) 180-210 30-60
Ловля в закид з човна EF (F) 270-300 60
З берега на малій річці F (M) 150-180 до 10
З берега на середній річці M (S) 240-300 10-30
З берега на великій річці S (M) 270-330 10-30

До речі, вибрати спінінг Ви можете в нашому Інтернет магазині Давай на Рибалку.

Початківці спінінгісти в основному налаштовуються на ловлю дрібної щуки вагою до 2-3 кг, і окунців. Ловля інших риб швидше за все буде випадковістю, ніж закономірністю. Тому вибираючи снасті орієнтуйтеся на передбачуваний улов.

Зазвичай починаючим спінінгістам спочатку слід рибалити на озерах, ставках. Ловити в річках дещо складніше, і по суті, це наступна стадія становлення рибалки. Для лову на річці, володіти спінінгом потрібно не просто впевнено, а чудово. Новачки зазвичай не можуть закинути снасть точно в те місце, куди запланували, тому можна зачепити кущики на іншому березі, або ще чого (когоJ). А це, при високій вартості блешні, може вплинути на розмір вашого гаманця. Звичайно якщо ви рибалите на човні то можна підпливти і відчепити наживку.

Новачкові далеко до лову великої риби, ще потрібно дрібну навчитися ловити, тому відразу гнатися за великими приманками і будувати грандіозні плани не варто. Для початку візьміть легкі приманки вагою до 15г.

Коли точно відомо, яке все ж вудилище Вам необхідно, потрібно розглянути питання про те, на які деталі звернути увагу при покупці. У магазинах і на рибальських ринках дуже багато дешевих підробок, і неякісних снастей.

Величезним фактором при лові на маленькій глибині є довжина спінінга, вона повинна бути мінімум 2.4 метра. Це дозволить досить далеко закидати легкі приманки, високо їх вести і в разі необхідності маневрувати ними серед водної рослинності. Хороші спінінги для початківців у співвідношення ціна \ якість виготовляють такі фірми як: «BALZER», «DAM», «CORMORAN». Можна купити дешевий телескопічний спінінг таємничого походження, але невпинна боротьба з кільцями які відвалюються при закидані приманок цілком можуть зіпсувати все задоволення від риболовлі.

Далі наведено перелік того, що Вам необхідно проробити в магазині до покупки спінінга:

  • При виборі готового вудилища зберіть його, помотайте ним з боку в бік і пару раз зробіть махи у вигляді закидання. При цьому Ви не повинні чути скрипи, тріски, хрусти і будь-які інші сторонні шуми;
  • Дуже уважно огляньте кільця. Всі вони без винятку повинні сидіти дуже щільно. На лакованих вудках не повинно бути ніяких подряпин або тріщин, вони повинні блищати як у кота … J
  • Якщо Вам сподобалося кілька вудлищ для спінінга приблизно однієї цінової категорії і рівними характеристиками, і ви не знаєте, що ж купити, то зверніть увагу на те як розташовані кільця. Вибирайте те, в якому кільця будуть розташовані тільки по шву. Тому, що вудилище з кільцями розташованими не по шву, ніколи не покладе приманку точно туди куди ви плануєте.

Шов – це потовщення однієї зі стінок вудлища, яке тягнеться уздовж всього хлиста. Шов з’являється в результаті намотування викрійки з вуглеволокна на твердий дорн (болванку), який і надає спінінгу конусоподібну форму.

Напевно виникає питання, як же визначити розташування цих злощасних кілець щодо шва? Відповідаю: змахніть вудилищем пару-трійку раз. Якщо при помахах вершинка спінінга повертається у вихідне положення не по прямій, а по складній траєкторії, то це вказує на те, що кільця розташовані не по шву.

Ну загалом то і все, тепер ми мало-мальськи знаємо як правильно вибрати спінінг. Залишилося лише все це застосувати на практиці в магазині, і купити новий, якісний спінінг. І можна буде приступати до його оснащення, але про це вже в іншій статті.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017