Як вибрати мультиплікаторну котушку для спінінга

Мультиплікаторні котушки для спінінга

Історія про те, як з’явилися мультиплікаторні котушки для спінінга, оповита величезною кількістю міфів. Відомий той факт, що вони з’явилися з давніх часів, робили їх з дерева і застосовували для ловлі щуки, сазана й іншої сильної риби. Сьогодні мультиплікатори умовно прийнято ділити на низько-профільні, їх ще називають мильниці, і класичні. Для того щоб визначитися з вибором оптимального варіанту, слід розглянути особливості кожного з них.

Мультиплікаторні котушки для спініга
Мультиплікаторні котушки для спініга

Класичні мультиплікатори

«Класику» найчастіше використовують при далеких закидах важких приманок. Своїм зовнішнім виглядом вони нагадують бочонок і підходять для ловлі практично всіх видів риби. Якісні класичні мультиплікатори – особливий фактор престижу. Для залучення уваги рибалок з усього світу, виробники котушок роблять все більш дорогі та надійні котушки, витрачаючи на розробку ідеальних рішень колосальні кошти.

Головні деталі, використовувані в класичному мультиплікаторі – основна шестерня, яка зроблена з бронзи і шестерня шпулі, набагато менша за розміром. Співвідношення кількості обороту рукоятки і шпулі обумовлюється саме розмірами цих шестерень. Чим більше розміри основної і менше шпульної шестерні, тим більше обертів виконає шпуля за оборот рукоятки. Однак, надмірна різниця призводить до зменшення тягового зусилля і швидкого зносу механізмів. Саме тому основним завданням виробників класичних котушок є пошук ідеального балансу розмірів шестерень.

Класична мультиплікаторна котушка
Класична мультиплікаторна котушка

Наступним компонентом «класики» є фрикційне гальмо. Він являє собою систему тефлонових втулок, які стискаються при затиску гальма. Не рекомендується залишати котушку з затиснутим гальмом. В іншому випадку втрачається ефективність гальма, відбувається передчасна деформація дисків.

Підшипники в класичному мультиплікаторі є дуже важливою деталлю. У механізмах класичних котушок використовується кілька різновидів підшипників. Однак практично у всіх котушках, незалежно від їх розміру, застосовується роликовий підшипник. Основним завданням підшипників є забезпечення плавності ходу ручки і її центрування. Тому для забезпечення легкого обертання ручки і збільшення терміну служби самої котушки, підшипники потрібно регулярно змащувати.

Маховик стопора зворотного ходу дозволяє моментально застопорити котушку, якщо повернути ручку в протилежну сторону. Маховики бувають різної довжини ходу. За цим параметром їх прийнято умовно ділити на «Fast» і «Normal». Реакція «Normal» маховика трохи нижче, ніж у маховика «Fast».

Низько-профільні мультиплікаторні котушки

Ці котушки використовують для точних і далеких закидів з використанням неважких приманок. При розробці цих котушок, інженери постаралися знайти ідеальне співвідношення між максимальною дальністю закидання і мінімальною вагою приманки. Істотним недоліком низько-профільних котушок є те, що не можна їх використовувати при сильних навантаженнях.

Низько-профільна мультиплікаторна котушка
Низько-профільна мультиплікаторна котушка

Відмінною особливістю котушок цього класу – є наявність магнітного гальма, основною характеристикою якого є його чутливість. Шестерня жилко-розподільника знаходяться поруч з головною шестернею. Тут не передбачається можливість відключити її.

«Мильниці», як правило, виготовляють з дуже легкого матеріалу. Найоптимальніший варіант матеріалу вважається карбон марок IM4-IM9. Міцність мультиплікатора і, відповідно, її довговічність, залежить від марки карбону. В іншому, вони практично не відрізняються від класичних мультиплікаторних котушок, хіба що всі деталі виконані у меншому розмірі і не розраховані на великі навантаження.

Короткий огляд мультиплікаторних котушок від відомих виробників

Сьогодні ринок просто забитий котушками від різних виробників. Однак не всі виробники роблять їх якісними і надійними. Тому, щоб зробити правильний вибір, слід розглянути котушки від найбільш відомих виробників:

Shimano. Мультиплікатори від фірми Shimano дуже легкі і володіють м’яким ходом. Через високу якість і надійність ці котушки дуже популярні серед дорогих. Можна з упевненістю сказати, що ціна цих котушок відповідає їх якості.

Мультиплікаторна котушка Shimano
Мультиплікаторна котушка Shimano

Daiwa. Як правило, ці мультиплікаторні котушки ще легші, ніж від попереднього виробника. Крім того, у них ще й привабливий дизайн. Легкий перебіг і безшумна робота забезпечується завдяки механізмам, зробленим із пластику. Однак, це значно знижує надійність котушки. Тому при використанні до котушки потрібно ставитися дуже акуратно і вкрай дбайливо, так як при падінні і великому навантаженні вона відразу вийде з ладу.

Мультиплікаторна котушка Daiwa
Мультиплікаторна котушка Daiwa

Abu Garcia. Ця мультиплікаторна котушка дещо важче, ніж попередні. Пояснюється це тим, що практично всі деталі виготовлені з металу. Це, в свою чергу, робить котушки від даного виробника практично «не вбиваними». До мінусів слід віднести не надто зручну ручку і середню легкість ходу. Ця котушка з легкістю впорається з великими навантаженнями, що робить можливою риболовлю на трофейну рибу.

Мультиплікаторна котушка Abu Garcia
Мультиплікаторна котушка Abu Garcia

Penn. Ця компанія випускає найпрестижніші на ринку мультиплікаторні котушки. Вони відрізняються дуже високою якістю і надійністю. Тут гармонійно поєднується надійність, безшумність і легкість ходу. Єдиний недолік – дуже висока ціна.

Мультиплікаторна котушка Penn
Мультиплікаторна котушка Penn

Таким чином, вибір відповідної котушки залежить тільки від ваших потреб. Для ловлі дрібної риби вам цілком підійде низько-профільний мультиплікатор, який буде всім по кишені. Але для вилову великої риби скупитися не можна: тільки класичний мультиплікатор може витримати високе навантаження.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017