Як вибрати безінерційну котушку для спінінга

На що потрібно звернути увагу при виборі сінінгової котушки

Дана стаття буде присвячена вибору безінерційної спінінгової котушки для ловлі хижих видів риб. При виборі котушки для спінінга необхідно враховувати 8 основних факторів.

Фактор перший.

Виробник котушки. На даний момент існує безліч виробників котушок для спінінга. Перерахуємо деякі з них, найвідоміші: Shimano, Daiwa, Salmo. Три найвідоміших виробника котушок. Вибираючи виробника котушки потрібно відразу визначити для себе, яку суму ви готові викласти за неї.

Топові моделі котушок від Японської фірми Shimano стоять близько 500 у.о. Починаючому рибалці не обов’язково купувати дорогу котушку. Рекомендується обмежитися бюджетом в 100 у.о. Це оптимальна сума, щоб ціна котушки відповідала її якості. Так само не варто гнатися за іменитими виробниками, так як тут ви переплачуєте близько 40 відсотків за одну назву. Найкраще купувати котушки середніх за рівнем виробників.

Фактор другий.

Розмір котушки. Існують котушки різних розмірів, зараз не будемо перераховувати всі розміри котушок, назвемо лише самі широко поширені моделі котушок: це моделі розміру: 1000, 1500, 2000, 2500, 3000, 3500, 4000, 4500, мабуть, на цьому зупинимося. Для ловлі спінінгом середньої довжини і середнього тесту оптимальна, на наш погляд, буде котушка в розмірі 3000.

Під середнім спінінгом мається на увазі спінінг довжиною приблизно 2.4 метра і тестом 10-30 грам. Для ультралайта використовуються котушки в розмірі 1000, 1500. Для більш потужних «палиць» від 3500 тисяч і вище. Розмір котушки впливає на розмір шпулі, і безпосередньо розмір самої котушки.

Фактор третій.

Матеріал корпуса. Найкраще надлегкі металеві та вуглецеві сплави. Але в основному бюджетні моделі виготовляються з пластика. Якщо дбайливо ставиться до котушки, то будь-який матеріал прослужить вам довгі роки.

Спінінгова котушка з заднім фрикціоном
Спінінгова котушка з заднім фрикціоном

Фактор четвертий.

Фрикційне гальмо. Воно забезпечує плавне змотування волосіні під навантаженням і служить для того, щоб при виведенні великої риби шнур не порвався. Фрикційне гальмо буває двох видів: переднє і заднє. Котушки з переднім фрикціоном більш надійні, але ним незручно користуватися і такі котушки більш дорогі.

Зверніть увагу на тонкість і плавність регулювання фрикціона. Він повинен працювати без провалів, плавно відпускаючи волосінь.

Фактор п’ятий.

Шпуля. Шпуля обов’язково повинна бути виготовлена з металевого сплаву. Бортик шпулі для кращого ковзання повинен бути покритий нітритом титану. Жилкоємність шпулі повинна становити не менше 150 метрів волосіні діаметру 0.3 мм. Шпуля повинна бути без будь-яких механічних дефектів, особливо передньої кромки.

Фактор шостий.

Передавальне число. Це ставлення, яке показує скільки оборотів здійснює шпуля за один оборот рукояткою котушки. Бувають різні передавальні числа. Найоптимальнішим для лову хижої риби в наших водоймах є передавальне число, рівне 5.1 до 1. Його вибір залежить від умов лову. Тут досить складна система вибору.

Деякі види риб віддають перевагу швидким проводкам, тому, щоб швидко не крутити ручку, потрібно вибирати котушку з великим передавальним відношенням, наприклад, 6.2 до 1. Для лову в глибоких водоймах застосовуються котушки з більш меншим передавальним відношенням.

Фактор сьомий.

Начинка. Мабуть, найважливіший фактор. Під начинкою мається на увазі кількість підшипників, матеріал виготовлення деталей котушки, підшипників та інших частин. Краще, щоб вони були виготовлені з нержавіючої сталі або твердих сплавів.

Спінінгова котушка з переднім фрикціоном
Спінінгова котушка з переднім фрикціоном

Підшипники повинні володіти плавним ходом, покриті спеціальним антикорозійним напиленням. Не женіться за їх кількістю, звичайно, чим їх більше, тим краще, але в недорогих моделей їх число завищується, оптимальне число підшипників 6-7 штук (реально 6-7, а не написаних).

Ротор і всі деталі які труться повинні бути виготовлені з самих твердих сплавів, так як на них припадає основне навантаження. В цей же пункт включається і наявність миттєвого стопора і черв’ячної передачі. Наявність миттєвого стопора забезпечує швидку зупинку механізму, без зворотного ходу. Це сприяє зниженню навантаження на механізм котушки.

Черв’ячна передача забезпечує хрестове намотування волосіні, це особливо актуально при використанні плетених шнурів.

Ролик жилкоскладача повинен обов’язково обертатися не так на втулці, а на підшипнику. Виготовлений він повинен бути з твердого сплаву з напиленням нітриту титану. Перевірити, чи обертається ролик можна за допомогою звичайного папірця. Спробуйте ребром прокрутити ролик, якщо у вас це вийде, значить все в порядку.

Фактор восьмий.

Рукоятка. Рукоятка повинна бути змінною, з можливістю пере установки під ліву і праву руку. Не мати ніяких зайвих люфтів. Наконечник може бути дерев’яним або з подібності пінопласту.

Принципової різниці немає, але більш практичний варіант другий, так як в холодну погоду руці буде трохи тепліше. Так само не бажано, щоб рукоятка складалася кнопкою, так як така система досить швидко виходить з ладу.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017