Як вибрати кастингове вудилище

Кастингове вудилище. Як правильно вибрати

Кастингові вудилища призначені для використання з мультиплікаторною котушкою, а не з безінерційною як звичайний спінінг. Ця особливість визначає динаміку закидання вудилища, а також його конструкцію.

Необхідно ознайомитися з даною конструкцією і можливими нюансами, які виникають при виборі кастингового вудилища. Найчастіше його використання має деякі переваги перед спінінговим вудилищем, наприклад, під час лову на джеркбейти.

В цьому випадку кастингове вудилище має набагато більш ергономічну конструкцію, контроль приманки і здобичі, велику чутливість. З’являється можливість зробити потужну і своєчасну підсічку, а також максимально скоротити час виведення риби.

Снасть для кастингу складається з вудилища (хлиста), провідних кілець, рукоятки і котушкотримача, на який встановлюється мультиплікаторна котушка з шпулею і ручкою.

Рукоятка здебільшого кастингових вудилищ має особливу конструкцію, яка називається «курковою рукояткою» (pistol grip, gun handle). «Курок» (або тригер) забезпечує дотримання правильного захвату. Це важливо для нормальної роботи снасті і запобігання швидкого стомлення.

Вимоги до кастингового вудилища дещо суперечливі: потужність і міцність повинні поєднуватися з легкістю і чутливістю. Саме тому сучасна технологія виробництва передбачає виготовлення тонкостінних порожнистих вудилищ з композитних матеріалів.

Перш за все, це дуже міцні штучні волокна в клейовій основі (частіше з поліефірних смол). Основними матеріалами волокна є скловолокно, вуглепластик і їх композити.

Але це лише теорія. На практиці ж необхідно пам’ятати про наступні властивості матеріалів:

  • Скловолокно – міцний і гнучкий, але важкий матеріал з досить низьким модулем пружності.
  • Вуглепластик (вугільне волокно) – легкий матеріал, що відрізняється високим модулем пружності. Якщо говорити про його опір на розрив, воно більш високе, ніж у скловолокна.
  • Кевлар – синтетичне волокно високої міцності. Завдяки його стійкості до ударів і здатності поглинати енергію, цей матеріал використовують для зміцнення поверхні бланка і гасіння вібрації.
  • Графіт – твердий матеріал з високою жорсткістю. Найчастіше використовується в поєднанні з вуглепластиком. До речі, як раз з нього графіт і виходить шляхом спалювання при високих температурах без доступу повітря.
  • Віскер – використовується як наповнювач в цілях підвищення стійкості до поперечних навантажень, тому що це дуже коротке, тверде і пружне волокно.
  • Бор – найчастіше використовується в оболонці графіту. Цей матеріал відрізняється високим модулем пружності підвищеною міцністю на розрив. Присутність бору в конструкції вудилища підвищує його цінність і вартість.

Саме головне, на що слід звернути увагу при виборі кастингові вудилища, – це його довжина. Звичайно, це справа смаку, але існує ряд основних принципів, які важливо враховувати.

По-перше, короткі вудилища дають можливість вільно закидати приманку і вести її уздовж берега навіть на сильно зарослих водоймах. Вони мають велику чутливість і менше стомлюють рибалку. Що стосується довгих вудилищ, вони забезпечують більшу довжину закидання, краще виведення здобичі і гасіння її ривків.

Кастингові вудилища
Кастингові вудилища

По-друге, якщо ви маєте намір рибалити з човна, довге вудлище втрачає велику частину своїх переваг.

З огляду на довжину кастингові вудилища, вкрай рідко можна зустріти одноколінній моделі. Найчастіше застосовується телескопічне або вставне з’єднання. Перше має цілий ряд недоліків, і по-справжньому якісні моделі зустрічаються лише у таких виробників які зарекомендували себе, як Daiwa і Shimano. Тому, вибираючи професійне кастингові вудилище, бажано орієнтуватися все ж на моделі з штекерним типом з’єднання. Чим менше колін, тим краще, так як кожне з’єднання є потенційним місцем поломки.

Одна з ключових характеристик вудилища – його лад, який визначає, яка саме частина хлиста схильна до вигину при навантаженні. Виходячи з цього, розрізняють 4 типи ладу:

  1. ExtraFast – згинається чверть бланка.
  2. Fast – згинається третину бланка.
  3. Moderate – згинається половина бланка. Також називається напів параболічним ладом.
  4. Slow – згинається весь бланк. Також називається параболічним ладом.

Напів параболічний лад вважається більш універсальним для кастингового вудилища. Однак зустрічаються моделі і ExFast ладу. Вибір тут лягає на самого рибалку і залежить від його особистих переваг і умов риболовлі.

Слід мати на увазі, що вудилище приміряється під руку зі встановленою на ньому мультиплікаторною котушкою – це якісно інші відчуття, максимально наближені до реальних.

Вибираючи «потужність» вудилища, тобто допустиму вагу приманок, майте на увазі наступне. Якщо це можливо, краще придбати дві снасті – для важких і легких приманок.

Якщо ж такої можливості немає, краще зупинитися на вудилищі для важких приманок.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017