Як вибрати спінінг для рибалки з берега

На що звернути увагу при виборі спінінга для ловлі з берега

Дана стаття буде присвячена вибору спінінга для ловлі з берега в закид. При виборі спінінгового вудилища для рибалки з берега, необхідно враховувати 8 факторів.

Отже, почнемо по порядку:

Фактор перший.

Ціна. Заздалегідь визначте бюджет покупки, так як ціни на різні моделі спінінгів коливаються в досить великих межах. Так, наприклад, вудлище від маловідомого виробника можна придбати за 20 у.о., а за аналогічний за характеристиками спінінг від іменитого виробника можна викласти 100, 300 і навіть більше 500 у.о. .

При покупці спінінга не варто гнатися за знаменитими брендами, так як за одну назву ви переплачуєте близько 30-40%, а в деяких випадках і всі 50%. Перерахуємо кілька найвідоміших виробників спінінгів – це торгові компанії Banax, Shimano, Daiwa, Nissin, Tenryu. Але, знову ж таки, повторюся, не варто гнатися за іменитими брендами.

Фактор другий.

«Штекер» або «телескоп». Безсумнівно, штекерні вудилища є найміцнішими і якісними. Вони, в основному, складаються з 2 частин, які вставляються одна в одну. Верхня частина повинна не вставлятися в нижню частину, а одягатися на неї. Так досягається найкраща міцність з’єднання.

Про телескопічні спінінги можна сказати кілька слів, вони є, за деяким винятком, низькоякісними і застосовуються для лову «на закидушки».

Фактор третій.

Умови рибалки. Чи потрібен дальній кидок? На які види риб робиться основний акцент? Діапазон застосовуваних ваг приманок?

  1. На дальність закидання впливає тест і довжина вудилища. Скажімо так, чим довше вудилище, тим далі буде проводитися закид.
  2. При лові великих риб необхідно мати досить надійну палицю.
  3. Визначтеся з вагою приманок, які будите застосовувати. Від цього буде залежати тест спінінга, а також від виду приманок (воблери, блешні, джиг-приманки, спінербейти, твічінг) буде залежати лад вудилища.
Фактор четвертий.

Визначаємося з тестом вудилища. Самий універсальний тест, на наш погляд, 10-30 грам, але не буває нічого універсального, так, наприклад, на мерседесі ви не зможете орати город, а таким спінінгом не зможете ловити великими приманками, наприклад, сома, хоча це вже зовсім друга історія .

Штекерний спінінг
Штекерний спінінг

Тест вудилища – це діапазон ваг спінінгових приманок, які можна без побоювання за цілісність бланка вудлища закидати силовим кидком і, при цьому, не страждатиме чутливість. З цього приводу можна говорити дуже довго. Скажу коротко, при лові на невеликі джиг приманки, вагою від 5 до 15 грам тест береться приблизно 4-20 грам, щоб був і верхній і нижній запас, нижній запас повинен бути 2-3 грами, верхній приблизно 5 грам плюс до максимальної ваги застосовуваних приманок.

Окрема історія, це ультралайт і спінінги для лову великих хижаків, таких як сом, трофейна щука від 10 кілограм. Для їх лову застосовуються спінінги з тестом від 30 до 120 грам.

Фактор п’ятий.

Строй (лад). Існує три лади вудлищ.

  1. Швидкий лад. При закиданні приманки і виведенні риби працює тільки кінчик вудилища. Дані вудлища хороші при джигової рибалки, ловлі на далеких дистанціях, так як необхідне швидке і різке підсікання.
  2. Напів параболічний (середній) лад. Працює половина вудлища. Є самим універсальним ладом, так як дане вудилище дозволяє проводити ловлю як на джиг приманки, так і на різні блешні. Дозволяє «м’яко» виводити велику рибу.
  3. Параболічний (повільний) лад. При цьому ладі працює все вудилище, від кінчика до рукоятки. Застосовується при лові на важкі блешні. На наш погляд, самий мало використовуваний лад вудилищ.

Отже, для визначення ладу вудилища, визначитеся з типом приманок, які ви будите використовувати, дальністю лову і розміром риби.

Швидкий лад підходить для виведення не надто великої риби, так як дані вудилища не сильно амортизують ривки риби і можлива поломка бланка або розрив шнура. Перевага даного ладу: швидке, надійне підсікання риби, хороший кидок.

Напів параболічний лад є найоптимальнішим, оскільки він поєднує в собі і самий дальній кидок і плавне, “м’яке” виведення риби та можливість застосування різних приманок, як джигових, так і різних блешень і воблерів. Параболічний лад застосовується при певних умовах і при спеціальних методах лову: це ловля на блешні і твіччінг.

Фактор шостий.

Довжина. Для рибалки з берега, на наш погляд, найкращою є довжина вудилища 2.4-2.7 метра. Для досягнення далекого закидання застосовуються і вудилища довжиною 3 і, в деяких випадках, 3.3 метра. При лові в чагарниках і важко прохідних місцях, де обмежена можливість маневрування використовуються більш короткі вудилища.

Телескопічний спінінг
Телескопічний спінінг
Фактор сьомий.

Матеріал вудлища і кілець. На даний момент вудилища виготовляються, в своїй більшості, з графіту і вуглепластика. Дані матеріали мають кілька плюсів: невелика вага, міцність при виведенні риби, максимальна чутливість при проводці, але вони дуже крихкі при ударах, на злам. Починаючому рибалці я б не рекомендував їх купувати, так як при необережному поводженні дуже легко пошкодити бланк вудилища.

Кільця вудилища повинні володіти керамічними вставками Sic. Це необхідно для уникнення «пропилів» кілець волосінню, особливо плетеними шнурами.

Фактор восьмий.

Загальні рекомендації. При виборі вудилища зверніть увагу на цілісність кілець вудлища, бланка, він не повинен мати ніяких тріщин, нерівностей і подряпин, вставки в кільцях також повинні бути ідеальними, без мікротріщин і сколів.

Зверніть увагу на матеріал рукоятки і кріплення котушки. Матеріал рукоятки може бути зроблений як зі звичайного полімеру, так і з коркового дерева. На всіх елітних вудилищах рукоятки виконується з пробки, але полімер їй нічим не поступається, а за своєю практичності навіть і перевершує.

Котушка в кріпленні повинна сидіти щільно, без люфтів, кільця в зібраному вудилищі повинні так само розташовуватися ідеально в ряд і в палиці довжиною 2.7м. їх повинно бути не менше 8, щоб рівномірно розподіляти навантаження на бланк вудилища при виведенні риби.

При покупці потрусіть розкладений спінінг, не повинно бути ніяких люфтів і сторонніх шумів, типу скрипу в рукоятці. Має бути невеликий гачок для приманки, за який вона чіпляється при транспортуванні розкладеного вудилища, дрібниця, а приємно.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017