Як вибрати якісний плетений шнур

На що необхідно звертати увагу при виборі плетеного шнура для спінінга

Ви придбали спінінг, котушку, які стали ідеальною парою. Виникло питання про придбання волосіні? Що краще вибрати? Плетений шнур або моно волосінь?

Насправді, якщо почати про це докладно розповідати, то можна розтягнути цю розповідь на дуже багато сторінок. У даній статті розглянемо те, як правильно вибрати якісну плетену волосінь.

Отже, почнемо, можна виділити  п’ять основних чинників, на які необхідно звертати увагу при виборі плетеного шнура.

Фактор перший.

Який вид плетінки ви хочете придбати? Всього є два основних типи, вони розділені за принципом «з’єднання» волокон в одну цілу нитку.

Крім цього є ще й так звані плетінки нібито Fusion, це проміжний варіант, але про нього я розповідати не буду, так як на даний момент він не отримав ще широкого поширення.

Перший вид:

Плетінки зроблені за типом «косички», нитки в них переплетені. Дані плетінки відрізняються хорошою м’якістю, міцністю, але їх недолік – це при неякісному плетінні вони починають швидко приходити в непридатність, розкручуватися, також це їх плоский перетин, що негативно позначається на дальності закидання.

Провідним виробником даних плетінок є американська фірма Power Pro. Якщо така плетінка є чисто фірмовою, то вона дуже хорошої якості, але, на жаль, на даний момент, фірмових речей у нас мало, плетінка не стала винятком.

Другий вид:

Плетінки, волокна в яких з’єднуються за допомогою високої температури, тобто вони як би «сплавляються» в одну цілу нитку.

Дані плетінки відрізняються високою міцністю на розрив, більш круглим перетином, вони не такі вимогливі до якості намотування котушки, так як є більш жорсткими, у них більш округлий перетин, що сприяє далекому закиданню, краще ковзання в кільцях, але їх головний і вагомий мінус, вони швидко приходять в непридатність, один сезон інтенсивної ловлі і можна змінювати волосінь.

Який тип вибрати залежить тільки від вас.

Фактор другий.

Міцність. Міцність є одним з головних показників якості плетених волосіні. Не звертайте увагу на написанні цифри, вони в 1.5 а іноді і в 2 рази завищені.

Найкраще взяти з собою ваги-безмін і перевірити плетінку на міцність, але, звичайно ж, ходити з вагами не зовсім культурно та й не всі магазини дозволять вам псувати волосінь.

Що б перевірити її міцність, є одне просте правило, заявлену міцність ділите на 1.5, це приблизно буде те справжнє розривне навантаження даної плетінки.

Фактор третій.

Зносостійкість. До цього параметру можна віднести термін служби, якість забарвлення плетінки. На жаль, перевірити це можна тільки шляхом проб і помилок.

Купуйте відомі бренди в фірмових магазинах, хоч ви і переплатите, але майже напевно можете бути впевнені. Що перед вами справжня фірмова плетінка, а не китайська зубна нитка.

Єдине, що можна перевірити, це якість забарвлення волосіні, візьміть білу серветку або ганчірочку і щільно затисніть нитку між нею, потім створюючи найбільший тиск простягніть волосінь через неї кілька разів, якщо на ганчірці або серветці залишаться сліди фарби, це говорить про те, що дана плетінка не зовсім якісна, але це хвороба всіх плетених шнурів, вони не дуже добре тримають колір.

Звертайте увагу на якість фарби
Звертайте увагу на якість фарби
Фактор четвертий.

Форма перетину. Вибирайте плетену волосінь з округлою формою перетину. По-перше, це збільшує дальність закиду, а по-друге зменшує знос кілець.

Фактор п’ятий.

Загальні рекомендації. Як вже було сказано, якщо перераховувати всі аспекти, на які необхідно звертати увагу при виборі плетінки, не вистачить і 10 аркушів. В статті було перераховано основні чинники, на які необхідно звертати увагу при виборі плетеної волосіні.

Крім перерахованого вище, також зверніть увагу на те, як намотана волосінь на котушку, намотування повинно бути рівним, виток до витка, це буде говорити про те, що дана волосінь намотувалася на обладнанні, а не вручну.

Зверніть увагу на коробку, відповідність реального діаметру з написаним, але через те, що більшість плетінок має плоский перетин і при затискування її в мікрометрі вона ще більше сплющується, тим самим створюється похибка у вимірі, визначити її реальний діаметр практично неможливо.

Є один спосіб, щоб максимально точно виміряти її діаметр. Зав’яжіть одинарний вузлик, так у вас вийде щільний перетин, який не буде деформуватися, і отриманий діаметр розділіть на два, це і буде наближений до реального діаметр перетин шнура.

Сподіваюся наші поради допоможуть вам вибрати якісну плетінку для свого спінінга.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017