Як вибрати ехолот для рибалки

Як вибрати ехолот для рибалки (деякі поради)

Ехолот для риболовлі – не панацея, але відмінна підмога для рибалки. З його допомогою легко визначити тип дна водойми, його глибину і рельєф. Окремі моделі реєструють місця знаходження великої і зграйної риби. Як же вибрати ехолот для риболовлі?

Ехолот
Ехолот

Принцип роботи гідролокатора

Те, як працює ехолот, можна порівняти з медичним ультразвуковим обстеженням. Передавач посилає в воду електро-сигнал, який перетворюється в ультразвукову хвилю. Ультразвукові хвилі мають високу швидкість, у воді вона постійна. Приладом вимірюється час, за який хвиля встигла зіткнутися з перешкодою (рибою або дном) і повернутися назад до приймача. Знаючи точні значення часу і швидкості, можна обчислити відстань, на якій знаходиться та чи інша перешкода.

Сучасні моделі відображають не тільки характер дна, але і розташування риби в товщі води, її приблизні розміри. Вони допомагають вивчити водойму детально. Майже всі моделі ехолотів можуть визначати щільність дна. Це допомагає у виборі найбільш уловистих місць у водоймі.

Який пристрій вибрати

Перед вибором апарату потрібно відповісти на кілька запитань. Звідки буде здійснюватися риболовля: з берега чи з човна? Чи потрібне визначення місця розташування риби, або вам буде достатньо інформації про характер донної поверхні? Досвідчені рибалки, знаючи улюблені місця риби, купують ехолоти тільки для визначення рельєфу дна ще не вивченої ними водойми. Потрібно заздалегідь визначитися з бажаними функціями, так як від їх кількості та якості буде залежати вартість апарату.

Всі ехолоти для риболовлі умовно можна розділити на три основні групи:

  • Прилади, що дають поверхневу інформацію про місцевість;
  • Прилади, докладно описують характер перешкод;
  • Багатофункціональні (універсальні) апарати, в тому числі 3D.

Також розрізняють ехолоти для риболовлі з берега, апарати з проводом або бездротові ехолоти. Як же визначити потрібну модель серед такого розмаїття? Якщо вам потрібно знайти тільки місце, де ймовірно водиться риба (ями, зарості і корчі), то немає необхідності купувати багатофункціональні прилади. Досить поверхневого аналізу дна без пошуку риби.

Ехолоти другого типу необхідні, якщо ви маєте намір отримати розширену інформацію щодо донного рельєфу. Такі прилади мають широкий кут огляду. Користуватися апаратами можна тільки під час зупинок або, пересуваючись з низькою швидкістю. Для риболовлі з берега відмінно підходять бездротові ехолоти, які кріплять до вудилища. Вартість їх істотно вище спрощених моделей.

Універсальні ехолоти – вдалий вибір для спортивної риболовлі на результат. Якщо ви вибрали ехолот для риболовлі з берега, але в майбутньому плануєте ловити з човна, то ваш вибір повинен лягти саме на універсальну модель.

Безпровідний ехолот
Безпровідний ехолот

Інструкція з використання

Тримаючи гідролокатор вперше в руках, виникає питання: як користуватися ехолотом? Це і легко і складно водночас. Простота полягає в технічному плані. Закріпити бездротовий ехолот на вудилище, а також встановити датчик приладу на човні – легко. Бездротовий ехолот включає в комплект спеціальний датчик, який потрібно прикріпити, наприклад, до блешні. Це теж нескладно. Складність полягає в інтерпретації отриманих результатів. Звичайно, чим більше функцій підтримується, тим легше отримати реальну картину дна.

Щоб отримати гарну картинку, потрібно правильно зробити налаштування ехолота. Коли на екрані показана горизонтальна лінія, рибалка вважає, що під ним рівне і горизонтальне дно. Насправді, дно може бути розташоване під великим нахилом. Експериментуйте з чутливістю ехолота. Виберете ту, яка дозволяє максимально чітко визначати рибу.

Якщо ви бажаєте отримати високоякісну картинку на екрані, налаштуйте більш вузький промінь. В цей час на екрані буде змінюватися зображення у вигляді різних цифр і ліній. Універсальний бездротовий ехолот допоможе визначити вам, яке дно знаходиться під вами: піщане, мулисте або глинисте. Інтерпретувати тип дна допоможуть характер ліній, показники щільності дна. Якщо ехолоти для риболовлі володіють кольоровим екраном, то завдання помітно спрощується.

При виборі гідролокатора керуйтеся, насамперед, своїми потребами, а не ціновою категорією приладу. Часто рибалки, які мають невдалий досвід риболовлі з ехолотом, просто вибрали неякісні прилади, які дають оманливу картину. В умілих руках гідролокатор творить чудеса.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017