Кращі приманки для ловлі окуня

Приманки на які добре ловиться окунь

Окунь – стайня хижак, активність і невтомність якого приваблює дуже багатьох рибалок. Він по праву вважається одним з найбільш цікавих об’єктів спортивного рибальства. Кожен рибалка в силу своїх переваг вирішує, на які приманки ловити окуня. Найбільш поширені літні спінінгові приманки на окуня – м’які силіконові приманки і блешні.

Силіконовий приманки для окуня

В останні роки дуже широке поширення і велику популярність серед спінінгістів мають силіконові приманки для окуня – віброхвости і твістери. Вони виконані з м’якого силікону, що нагадує по щільності і пружності п’явку, а по руху в товщі води – невелику рибку або іншого підводного мешканця.

Головна відмінність віброхвостів від твістерів полягає в будові хвостика. У віброхвоста кінець хвостика це перпендикулярно розташована до поздовжньої осі приманки лопать, яка при протягуванні снасті робить коливання в горизонтальній площині. А хвостик твістера – це закручена у вигляді серпа смужка силікону, що має більше ступенів свободи, тому що звивається в усіх напрямках щодо приманки.

Віброхвости і твістера на окуня
Віброхвости і твістера на окуня

Силіконові приманки для ловлі окуня використовуються спільно з іншого конструктивною частиною снасті – джиг-головками. Принади для окуня повинні бути невеликими, так як він надає перевагу дрібним жертвам – мальку риб і придонному біоту. Їх довжина не повинна перевищувати 3-5 см, а маса джиг-головки повинна складати не більше 5-6 гр.

Якщо планується ловити окуня навесні в каламутній воді, в сутінки або в похмуру погоду, то бажано вибирати світлі тони силікону. Це можуть бути білі, жовті, лимонні, прозорі з блискучими вкрапленнями приманки. У прозорій воді крім цих забарвлень можливо використання темних, аж до чорних, приманок.

Блешні для окуня

Легкі блешні в водоймах без течії – не менш уловисті приманки на окуня. В умовах річки маленька обертова блешня виноситься течією на поверхню і може бути цікавою жереху або головню. Окуня вона допоможе добути лише на мілководді. У стоячій воді особливо гарні вертушки №1-2 подовженої або овальної форми.

Колір пелюстки, як і в випадку з силіконовими приманками, залежить від умов водойми і переваг місцевої риби. Трійник блешні, що обертається рекомендується забезпечувати червоним пензликом з ниток або вовни.

Вертушки на окуня
Вертушки на окуня

Комбіновані приманки з відвідним грузилом

Окунь любить водойми з нерівним дном, острівці водоростей, корчі. Іноді він стоїть в цих недоступних для джигових приманок і блешень місцях. Для легких снастей на течії окунь також важкодоступний. Для вирішення цих проблем можна використовувати саморобні приманки на окуня. Їх суть полягає в використанні відвідного грузила.

Такі приманки для окуня виготовляються в такий спосіб:

До кінця основної волосіні прив’язується потрійний карабін. На друге його вушко монтується поводок з легкої окуневої приманкою, а на третє – за допомогою товстої волосіні завдовжки 20-30 см довгасте грузило масою 8-15 гр.

Проводка цієї приманки для окуня не погіршує якість імітації кормового об’єкта. При цьому можлива ловля на досить сильній течії, а також в умовах нерівного і нечистого дна, коли відвідне грузило, волочиться по дну, виступає в якості своєрідного буфера, що не дозволяє приманці чіплятися за перешкоди.

Таким чином, існуючі приманки для лову окуня досить різноманітні. Вибирати найбільш уловисту слід прямо на водоймі, керуючись уподобаннями риби і умовами риболовлі.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017