Кращі силіконові приманки для рибалки на окуня

Огляд кращих силіконових приманок на окуня

У лові окуня їстівна гума займає одну з лідируючих позицій по уловистості. І, що важливо, ловля на силіконові приманки не так відчутно б’є по кишені, на відміну від воблерної теми.

До всього іншого, їстівну гуму стосовно до окуня можна впевнено назвати абсолютно універсальною приманкою, придатною для лову в будь-яких водоймах та в будь-який час року.

Форма і розмір

Зараз лінійка моделей силіконових принад не обмежується тільки звичними твістерами і віброхвостами. Серед цього різноманіття форм для окуня підходить все. У всякому разі, не зайвим буде мати при собі на рибалці кілька різновидів силікону. Пов’язано це з мінливістю пріоритетів у окуня: вранці він клював, наприклад, на твістери, а до обіду переключився на раків.

І все ж є певний критерій підбору силіконових принад для окуня. Так, якщо вибирати з традиційних твістерів і віброхвостів, то перевагу варто віддати моделям з вузьким тілом, особливо якщо мова йде про великі розміри. Такі приманки мають велику еластичність і тому легше заковтуються окунем, що збільшує загальну динаміку лову. Що стосується раків і креатур, то з огляду на їх об’ємність на швидкісну ловлю розраховувати не варто – окуню потрібно час, щоб заковтнути таку приманку. До всього іншого, раки і креатури дуже часто виконуються з різними довгими кінцівками, за які любить смикати окунь. І якщо не робити достатньої паузи під час клювання, то в результаті буде багато холостих контактів і мінімум підсіченої риби.

Не потрібно боятися виликого розміру приманки
Не потрібно боятися виликого розміру приманки

Розмір приманок має відповідати передбаченому розміру риби. Не варто зупиняти свій вибір тільки на принадах, довжина яких не перевищує 2,5 дюймів. Якщо першочерговим завданням виступає необхідність клювання окуня від двохсот грам, то розмір приманок тільки починається з 2,5 дюймів, але основна довжина – 3-3,5. Такий розмір актуальний для прогонистих приманок – твістерів і віброхвостів. Але для раків і деяких креатур він повинен бути трохи менше.

Проте, регулярно трапляються ситуації, коли окунь недостатньо активний і позначає себе легкими стусанами. Причому окунь може бути великим. У цьому випадку розмір приманки потрібно зменшити і збільшити тривалість паузи.

Твістери і віброхвости для ловлі окуня

 1. Bait Breath Bugsy 2.5-3.5″. Дуже м’які твістери з сегментованим тілом. Припускають як ловлю з традиційною джиг-головкою і шарніром, так і рознесені оснастки.
 2. Pontoon 21 Awaruna 1.5, 2.5, 3″. Компактний віброхвіст з інтенсивною грою і прогонистим тілом. Його можливо використовувати на самих різних монтажах і оснащеннях.
 3. Megabass Rocky Fry Vib-Tail 1.5, 2“. Компактний віброхвіст з масивним хвостом. Завдяки особливостям матеріалу, коливання низькочастотні і потужні, незважаючи на малий розмір. Через цю особливість, вага огрузки не повина бути менше 1,75 грам, інакше коливання збиваються. Даний віброхвіст завдяки своїм фізико-механічним особливостям привертає окуня в основному середнього розміру.

  Силікон Reins G-Tail Saturn 2.5 419 Chart Pepper
  Силікон Reins G-Tail Saturn 2.5 419 Chart Pepper
 4. Reins Fat G-Tail Saturn 2.5″. Класичний твістер з м’яким хвостом. Змонтований на одинарному гачку в рознесених оснащеннях практично не обертається навколо своєї осі. Працює так само і в традиційних монтажах, але дещо гірше.
 5. Lucky John Tioga 2.4, 2.9″. Віброхвіст з кілька сплющеним тілом в горизонтальній площині і інтенсивною грою. Показує відмінні результати на будь-яких варіантах монтажу і оснащеннях. Розроблений спеціально для окуня.

  Їстівний силіконовий віброхвіст Lucky John Tioga 2.4
  Їстівний силіконовий віброхвіст Lucky John Tioga 2.4

Пасивна гума, раки і креатури

Якщо звичайні граючі приманки цілком допускають рівномірну проводку, то використовуючи пасивні приманки за такою схемою, навряд чи можна розраховувати на клювання.

Деякі раки і креатури комплектуються якимись відростками, схожими на вузькі твістерні хвости, але в цілому через непропорційність ці хвостики мало впливають на гідроакустичні характеристики.

Таким чином, ці три типи приманок вимагають активної анімації.

Силікон Reins Ring Shrimp 2 002 Green Pumpkin
Силікон Reins Ring Shrimp 2 002 Green Pumpkin
 1. Reins Ring Shrimp 2, 3″. Імітація невеликого рачка з довгими вузькими клешнями. Особливістю цієї приманки є плаваючі клешні. Під час невеликих рухів приманки, клешні починають вібрувати, що дуже добре привертає пасивного окуня.
 2. Lucky John Hogy Hog 1.2-2.1″. Така геометрія креатур отримала в народі назву «ослячі вуха» за певні подібності. Дана приманка розроблялася насамперед для мікроджига і активної анімації. Проте, дуже добре себе показала на відвідному повідку.
 3. Lucky John Rock Craw 2, 2.8″. Типовий рак з активно грою «вусиками» і лапками. Підходить для техаського оснащення і легкого джига.

  Їстівний силікон Crazy Fish Polaris
  Їстівний силікон Crazy Fish Polaris
 4. Crazy Fish Polaris і Angel Raza Javastick. Зовні ці пасивні приманки абсолютно ідентичні, але відрізняються своєю плавучістю. Так, плавучість Polaris близька до нейтральної, а джавастік – підкреслено плаваючий. Завдяки сегментованому тілу, ці приманки добре відгукуються на будь-які рухи вудилищем. А джавастік найкраще працює на рознесених оснащеннях з повільними потяжками.
 5. Keitech Sexy Impact 2.8″. Слаг оригінальної форми, складений з двох видів силікону для підтримки балансу. Добре працює на шарнірному монтажі. У рознесених оснащеннях з ривковою анімацією дуже точно імітує метання малька.

  Їстівний силікон Keitech Sexy Impact
  Їстівний силікон Keitech Sexy Impact

Представлені зразки приманок є свого роду орієнтиром у виборі. Ідентичні форми цих силіконок можна знайти у нашому Інтернет магазині.

Висока вартість, що іноді зустрічається, не повинна відлякувати – рибу вони ловлять справно. Тим не менш, не варто плекати великих надій на отримання панацеї – приманки для всіх водойм і настроїв риби – її просто не існує. Саме з цієї причини уловистою потрібно вважати не окремо взяту приманку, а сукупність деяких факторів: спосіб монтажу або оснащення, розмір, геометрія, техніка анімації і ритміка проводки.

Можливо, якийсь вплив на рибу надає колір. Але це не та тема, якою варто займатися цілеспрямовано. Так, бувають випадки, коли з якихось причин окунь віддає перевагу конкретному кольору. І все ж це не говорить про те, що всі інші він буде ігнорувати. До того ж, практика показує, що окунь набагато краще реагує на зміну типу приманки (або розміру), ніж на зміну кольору однієї і тієї ж моделі.

Почати ловлю окуня на їстівну гуму краще з недорогих брендів: Lucky John, Kosadaka, Crazy Fish і чогось подібного. Якщо придивитися уважніше, то можна помітити, що модельні ряди в багатьох випадках ідентичні. Причому схожість проявляється не тільки у зовнішності, але і в поведінці приманки у воді і в реакції риби. До всього іншого, бюджетні приманки дозволяють безболісно ловити в міцних місцях, які дуже любить окунь. Тим більше, що джиг і джигове оснащення розраховані перш за все на проводку з дотиком до дна, де є за що зачепитися. І вже потім, досить добре освоївши нюанси контролю приманки, можна пускати в хід силіконки більш дорогих фірм. І все ж, важливо пам’ятати, що ціна далеко не завжди прямо пропорційна розміру і кількості спійманої риби.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Кращі силіконові приманки для рибалки на окуня: 1 комментарий

 1. Дякую за досить змістовну і цікаву статтю. Обов’язково замовлю собі такі приманки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017