Ловля окуня на спінінг: оснащення, приманки, техніка лову

Дієві поради щодо рибалки на окуня

Окунева рибалка – прекрасний відпочинок від повсякденної суєти, а вдала рибалка приносить ще й користь у вигляді спійманого смугастого трофея і незабутніх відчуттів. Багатьох рибалок цікавить, як правильно ловити окуня на спінінг, адже саме цей тип лову ідеально підходить для лову хижої риби, завдяки кількості різноманітності приманок і способів їх подачі.

Вибір спінінгового вудилища, котушки і волосіні на окуня

Під вибором снасті мають на увазі вибір спінінгового вудилища, волосіні і котушки. Найважливішою частиною цієї трійки є вудилище, в свою чергу, найважливішою його характеристикою є лад. Цей показник характеризує здатність опору вигину під навантаженням, і для лову окуня краще середній і повільний строї. Це необхідно для зменшення числа сходів, так як губи у окуня дуже люблять рватися в останній момент.

Ультралайтовий спінінг
Для некрупного окуня підійде невеликий ультралайтовий спінінг

Іншою важливою цифрою окуневого спінінга є тест. Ця характеристика виражається в грамах, показує розкид ваг оснащення, яке не буде перевантажувати вудилище при закиданні. Вибирається тест, виходячи з бажаної рибалкою приманки, але для лову окуня це значення не повинно перевищувати 15 грам.

Котушка для такої снасті бажана безінерційна, розміром від 1000 до 2000, в залежності від тесту вудилища.

У виборі волосіні краще віддати перевагу плетеному варіанту діаметром 0.2 міліметра. Такий вибір має ряд переваг перед звичайною волосінню:

 • Вище показники міцності і жорсткості.
 • Більше витримуваної ваги.
 • Набагато менший діаметр.
 • Підвищена чутливість оснащення.

У разі вибору плетеної жилки, її діаметр буде трохи менше, а максимально витримуване навантаження значно вище. Але у плетінки є свої мінуси, хоча професіоналів вони не зупиняють у виборі плетеного шнура.

Приманки для окуня на спінінг

Є кілька видів штучних приманок, які перевершують по уловистості і популярності інші:

 • Тейлспіннер – популярна приманка, головною особливістю якої є присутність обтяжливого елемента і розташування пелюстки, що обертається позаду гачка.

  Тейлспіннер
  Тейлспіннер
 • Твістер – м’яка приманка, звичайно не схожа на рибу і виготовляється з силікону або м’якого пластику. По праву вважається однією з найкращих для вдалої ловлі окуня.

  Твістер
  Твістер
 • Воблер – твердотільна приманка, що імітує при своїй грі поранену рибу. Вони бувають 3-х видів і розрізняються за своєю щільністю:

  DD. Потопаючий, полегшує визначення глибини і незамінний для лову крупного хижака. F. Плаваючий, виготовляється з дерева і імітує хвору рибу. SP. З нейтральною плавучістю. Вони використовуються при проводці, коли треба спровокувати здобич.

  Воблер
  Воблер
 • Блешня – сама універсальна і проста принада, на яку відмінно клює окунь в будь-який сезон. Є кілька основних типів:

Коливальні блешні (коливалка). Імітує рух риби, тому відмінно підходить для лову хижої риби. Вертушка (блешня з обертовою пелюсткою). Є акустичною приманкою. На неї можна ловити не тільки хижих, але і мирних риб. Мухоблесна. Обертається у воді з дуже великою швидкістю. Девони. Ще одна обертова блешня. Хороша для каламутної води, так як сильно шумить, але вона швидко намотує на себе волосінь.

Коливалка
Коливалка

Пошук місця для успішної ловлі окуня

Для вибору найбільш вдалого місця слід знати кілька особливостей поведінки окуня:

 • Окуні люблять тихі течії і цураються швидких.
 • Улюблене місце проживання поблизу очеретяних заростей, корчів каменів, де цей хижак може спокійно полювати на дрібну рибку.
 • Дрібні і середні окуні воліють заплави недалеко від берега, а ось великі особини мешкають в глибоких вирах і виходять за здобиччю вранці та ввечері.

Спінінгові оснастки на окуня

Досвідченими рибалками використовуються переважно кілька типів оснащення:

 • Рознесені оснастки. Вантаж і приманка в таких сильно рознесені, зазвичай за допомогою повідця. Серед рознесених оснасток особливою популярністю користуються:

Каролінська. Коли приманка на кінці волосіні, а вантаж підвішений вище. Московська. Все навпаки. Вантаж на кінці, а приманка на повідку трохи вище. Це оснащення називають відвідним повідцем – читайте докладну статтю про ловлю окуня на відвідний поводок.

 • Дропшот. Дуже популярне оснащення для точкового лову. Особливість в тому, що грузило ставиться на кінець волосіні, а за півметра від нього прямо на волосінь кріпиться гачок.

У плані оснащення спінінгового вудилища для ловлі окуня – все оснащується класичним методом:

 • котушка кріпиться до спінінгового вудилища;
 • волосінь протягується через всі кільця від найменшого до найбільшого, потім кінець кріпиться звичайним вузлом до шпулі і йде намотування волосіні майже до самого краю шпулі (необхідно залишити трохи менше 1 мм, щоб волосінь не злітала мимовільно);
 • кріпити одиночну приманку краще через вертлюжок із застібкою (карабіном), щоб волосінь не перекручувалася (особливо це важливо для обертових блешень);
 • якщо ви використовуєте плетену волосінь, а в оснащенні (однієї з тих, що ми розглянули вище) необхідний повідець – беріть флюорокарбонову волосінь, вона невидима у воді і ідеально підходить як повідковий матеріал.

Техніка ловлі з берега і з човна

Основа будь-якої техніки ловлі риби спінінгом – це проводка. Найефективніші проводки це:

 • Проводка з довгими паузами. Призначена для глибини. Вона ефективна тим, що риба сама сідає на гачок і її не потрібно підсікати.
 1. Підготувавши спінінг і здійснивши закид, чекаємо поки приманка не досягне дна.
 2. Після приземлення приманки слід підібрати лісочку на 3-4 обороти котушки.
 3. Повторювати процедуру до клювання або до приходу до берега.
 • Повільна проводка біля дна. Цей спосіб найбільш ефективний, якщо з яких-небудь причин окунь втрачає в активності і йде на глибину.
 1. Підготувавши спінінг і здійснивши закид, чекаємо поки приманка не досягне дна.
 2. Опускаємо вершину вудлища до води і починаємо повільно скручувати волосінь, так, що приманка пливе в кілька сантиметрів від дна.
 3. Якщо наживка тягнеться по дну, то досить просто підняти кінчик вудилища.

При підсічці окуня потрібно бути обережним і не перестаратися, так як у горбанів дуже легко відривається губа.

Успішна ловля окуня спінінгом з берега можлива лише в тому випадку, якщо ви знайдете невелике заглиблення, з якого і зможете виманювати окуня одного за іншим. Найчастіше необхідні дуже далекі кидки, щоб дістатися до протилежного виходу з бровки, саме це місце дозволяє вести приманку з мілководдя вглиб. Така проводка приносить кращий результат.

Аналогічні проводки (з більш мілкого на більш глибоке місце) потрібно проводити і при лові з човна. Благо на човні набагато легше знайти правильне місце і правильно розташуватися завдяки використанню ехолота.

Спінінгова ловля окуня навесні

Весняний окунь
Весняний окунь краще клює рано вранці

Навесні окуня можна зустріти практично в будь-якому природному водоймищі, так як його нерест починається в середині квітня, щоб риболовля була вдалою, потрібно знати кілька нюансів:

 • Найбільш сприятлива для лову окуня погода буває теплим днем ​​після весняного грозового дощу. Встановлена ​​тепла, але похмура атмосфера сприяє вдалій риболовлі. Похолодання навпаки негативно впливає на активність зграйок окунів.
 • Постійні сплески на поверхні води є невід’ємним супутником зграй окунів в гонитві за мальками. Після детектування такої зграї потрібно закидати наживку на 3-4 метри далі сплесків. Після чого потрібно відразу почати змотувати волосінь так, щоб приманка йшла біля поверхні води. Якщо окунь не хватає наживку, а лише слідує за нею, то необхідно відвести спінінг убік, що змусить мисливця кинутися в атаку.
 • Весняна ранкова ловля окуня краще вечірньої. А пік активності припадає приблизно на 8-10 годин ранку. Вечірнє же клювання припиняється з приходом сутінків.

Особливості ловлі окуня влітку

Літній окунь
Рослинність, ловля на островах і мілководі – найкращі для літньої рибалки на окуння

У погожі і теплі літні дні горбач на спінінг ловиться тим же методом, що і навесні, але в похмуру і холодну погоду активність риби падає, і вона йде на дно.

Влітку зграї дрібних і середніх окунів зміщуються ближче до берегової лінії, де більше природних укриттів у вигляді очерету, корчів, каменів і інших особливостей «інтер’єру». Ще варто згадати, що для виловлення великих екземплярів, швидше за все, доведеться роздобути човен.

Окунь на спінінг восени

Осінній окунь
Ловля окуня осінню набагато ефективніша придонними приманками (джиг, дропшот)

У спінінговій ловлі окуня восени є кілька нюансів і ключових відмінностей від інших сезонів, а саме:

 • Погода. Вона восени зазвичай надто похмура і не передбачувана, що при лові окуня критично.
 • Майбутня зимівля. Це основна причина поліпшення кльову восени, а саме з кінця серпня.
 • Як правило, горбач однаково добре клює в будь-який час доби.
 • В середині вересня мальок, на якого і нападає наш хижак, починає йти глибше і глибше, чим вабить і нашу здобич за собою.

Виходячи з цих аспектів, можна сказати, що ключем до успішної осінньої риболовлі є саме майстерність проводки на глибині, але будь-які складнощі в цю пору року будуть винагороджені великою кількістю більш великої риби.

Висновок

Ловля окуня на спінінг це не тільки приємне і корисне заняття, але і дуже веселе і цікаве. Звичайно, не кожне клювання буде обертатися трофеєм в сумці, але тільки від риболовлі до риболовлі ви зможете наростити свій досвід, а наша стаття, сподіваємося, трохи допомогла вам дізнатися базові тонкощі лову окуня на спінінг навесні, влітку і восени.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017