Найпопулярніші приманки для ловлі окуня

На що ловиться окунь

Окунь входить в число небагатьох хижаків, різноманітність приманок для яких надзвичайно велика. Його можна ловити буквально на все, що випускається рибальською промисловістю, але все-таки серед цього різноманіття є ті категорії приманок, на які окунь реагує найкраще.

Вертушки

Приманка, яка найчастіше асоціюється з окунем – вертушка.

Дійсно, саме цей різновид блешень проявив себе як не можна добре в лові окуня. Більш того, у повальної більшості спінінгістів перший «спінінговий» окунь був спійманий якраз на вертушку.

Перше, що кидається в очі при виборі вертушки – це форма пелюстки. Взагалі, існує близько десятка різновидів форм пелюстки.

Окунь на вертушку
Окунь на вертушку

Відмінності серед них часом незначні і тому простіше орієнтуватися по відомій трійці фірми Mepps: Aglia, Comet і Long. Трьох цих форм цілком достатньо для окуня, вони впізнавані і зустрічаються у всіх виробників блешень, що обертаються.

Вертушки з пелюсткою типу Aglia

Для окуня варто брати в розмірі 0 – 2. Для окуня це найкращий діапазон, який перекриває запити смугастих хижаків різного розміру. Кут відхилення пелюстки у таких вертушок приблизно 60 градусів, тому вони мають великий лобовий опір і дають можливість провести їх повільно на мілководді. До всього іншого, вертушки з такою широкою округлою пелюсткою гарні для лову в річках за методом ап-стрім, тобто з закидами вгору за течією і проводкою вертушки вниз.

Вертушки з пелюсткою типу Long

Прямо протилежні за властивостями попередньої. Вузька пелюстка і невеликий кут відхилення дозволяють обловлювати великі глибини і вести блешню проти течії (або поперек) без побоювання швидкого виходу вертушки на поверхню. У випадку з окунем відповідні розміри – 1 – 2.

Вертушки з пелюсткою Comet

Є своєрідною перехідною ланкою і таку геометрію пелюстки можна назвати універсальною. Розмір 2-3 є найбільш оптимальним для середнього окуня. Єдиний мінус вертушок з такою геометрією – вони при рівному розмірі важать трохи менше попередніх.

Форми пелюсток
Форми пелюсток

Колір вертушки особливо не впливає на окуня, а увагу варто звернути на геометрію пелюстки. Найчастіше саме вона відіграє вирішальну роль. З чим пов’язана прискіпливість окуня до вибору геометрії пелюстки сказати складно, тому краще мати при собі по парі-трійці представників різних моделей.

Мікро-коливалки

Зараз дуже популярна ловля ставкової форелі в стоячих платних водоймах і однією з кращих приманок для неї стала мікро-коливалка. По ряду властивостей вона добре підходить і для окуня.

Мікро-коливалки
Мікро-коливалки

Наприклад, вона летить набагато далі вертушки приблизно такої ж ваги і колевалкою легко пробити бічний вітер. Але з ними є один нюанс: зменшення розміру коливалки не збільшує кількість окуневих покльовок.

Справа в тому, що коливалка будь-якого розміру видає низькочастотні коливання, а для окуня в більшості випадків потрібна саме висока частота. Але коливалки трохи збільшують середній розмір окунів, тому як великі окуні перебудовують схему харчування, вважаючи за краще дрібній здобичі щось побільше.

На даний момент є кілька фірм, що займаються виготовленням такого типу блешень, але найцікавіша з усіх – SV Fishing Lures. Вона примітна тим, що блешні розробляються в першу чергу під наші умови взагалі і ловлю окуня зокрема.

Силіконові приманки

Цей тип приманок можна назвати найбільш універсальним як в плані застосування на водоймах різного типу, так і по сезонах. Тобто і пізньої осені, і в середині літа силіконові приманки дають позитивний результат, а в зимовому спінінгу вони і зовсім лідирують.

Силіконові приманки
Силіконові приманки

Серед безлічі моделей силіконових принад для початку варто звернути увагу на класику: твістери і віброхвости. Ці дві категорії є абсолютними універсалами.

Незайвим буде використання різних пасивних приманок, на зразок черв’яків і раків. І те, і інше окунь їсть охоче в будь-яких водоймах. Але для пасивної гуми потрібна анімація. Так, це може бути порухування на дні, легкі ривочки і навіть щось схоже на твічінг, але м’якше. До речі кажучи, анімація буде не зайвою і для активно граючих приманок: хвилеподібна проводка з легкими посмикуваннями дає набагато більші результати, ніж класична сходинка і тим більше рівномірна проводка.

Розмір силіконок варто підбирати виходячи з передбачуваних розмірів риби і зупинятися на дрібних розмірах не варто. Так, черв’яка довжиною близько трьох дюймів навіть невеликий окунь заковтує без особливих проблем. Для раків і креатур розмір в 2,5 – 3 дюйми оптимальний для окуня від середнього і вище. Менших риб добре ловлять рачки до двох дюймів.

Воблери

Цей тип приманок також як і попередній досить універсальний. Серед них можна виділити дві великі категорії: ривкові воблери і кренки.

Воблери
Воблери

На представника будь-якої з них окунь ловиться однаково добре, але з кренками існує сезонна прив’язка – вони працюють тільки по теплій воді за рідкісним винятком. Розмір ривкових воблерів від 50 до 80 мм. В принципі, окунь клює і на великі розміри (в тому числі і на 115-130), але великі воблери більше селекціонери і чисто окуневої риболовлі з ними не вийде.

Кренки краще взяти голавнево-форелевого типу – досить активні і короткі, вагою 2 – 7 грам. Що стосується проводки, то для кренків згодиться рівномірна, але іноді буває корисно трохи потвічити і взагалі злегка різноманітити проводку.

Тейл-спіннери

Цей тип приманок по суті є чимось середнім між вертушкою і джигом. Тобто в основі приманки пелюстка, яка виступає в ролі приваблюючого елемента, і важке тіло, що дозволяє робити ступінчасту проводку в товщі води.

Тейл-спіннери
Тейл-спіннери

Серед всіх принад, цей тип дозволяє працювати на самих різних глибинах і проловлювати досить великі простори.

Цикади

Як і попередній тип, цикада добре підходить для пошуку активного окуня. Перевагою цієї приманки можна назвати відсутність суворої прив’язки до глибини.

Цикади
Цикади

За принципом дії така приманка схожа з раттлинами і в якійсь мірі служить доповненням. Вага до 10 грам буде найбільш оптимальною для середнього та великого окуня.

Проводка може бути як рівномірної, так і хвилеподібною із невеликими підтвіченнями.

Мікро-спіннербейти

Компанія Lucky Craft випускає такі спіннербейти для лову форелі, але для окуня вони підходять не менш добре. Їх особливістю є дуже невеликий розмір і пелюстка зі зміщеною точкою кріплення. Така конструкція дозволяє при мінімальному розмірі домогтися максимальної вібрації, що позитивно позначається на пошукових властивостях.

Мікро-спіннербейти
Мікро-спіннербейти

На відміну від звичайного спіннербейта, такий не є в повній мірі незачепляйкою і в траву його краще не закидати. Таким чином, основний полігон для нього – великі простори з глибинами до двох-трьох метрів.

Топ-вотери

Цей клас включає в себе чотири типи приманок: поппери, уокери, саб-уокери і пропбейти. Кожен з типів добре підходить для лову окуня, але найбільшу увагу краще приділити попперам і уокерам.

Топ-вотери
Топ-вотери

Сенс в тому, що ці два топ-вотери працюють в зв’язці, добре один одного доповнюючи. Так, якщо окунь реагує на поверхневі приманки, але йому не подобається шум – ставимо уокер. І навпаки. У цьому випадку навіть є окрема тактична схема: спочатку проводка поппера і слідом за ним по тій же траєкторії проводиться уокер.

Розмір топ вотерів може бути в принципі будь-який, але найоптимальніший – 65 мм.

Пількери

До цієї категорії відносяться блешні, що нагадують шматок металу, зріз і щось подібне. Тобто відомий Kastmaster входить в цю категорію. Перевага пількерів – більш дальній кидок, в порівнянні з іншими принадами.

Пількери
Пількери

Тобто в тих випадках, коли окунь далеко і розосереджений в товщі води, пількер підходить якнайкраще. Особливо перевага пількера проявляються в тих випадках, коли окунь більш схильний реагувати на вертикальну складову проводки, але при цьому стоїть в товщі. Вага окуневих пількерів – від 3,5 до 21 грама.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017