Рибалка на окуня пізньою осінню

Як, де і на що ловити окуня пізньою осінню

Ловлю окуня пізньою осінню деякі рибалки вважають безнадійною. Але, незважаючи на часті дощі і заморозки, осіння риболовля може бути дуже продуктивною. Так що якщо говорити про досвідчених рибалок-професіоналів, у яких ніколи не буває міжсезоння, то для них ловля окуня восени стає справжньою втіхою. Активний пошук риби, використання різних приманок, методів і способів ловлі окуня – все це тільки додає захопливості в сам процес риболовлі. Ну а нагородою часто стають окуні «горбачі» трофейних розмірів, на відміну від літніх дрібних «матросиків».

Особливості поведінки осіннього окуня

Ловля окуня пізньою осінню має свої загальні сезонні особливості, пов’язані зі зниженням температури і охолодженням води. Якщо на початку осені окуня можна було знайти в будь-яких частинах водойми, де цей ненажерливий хижак кидався на будь-яку наживку, то з кінця жовтня окуні почали збиватися в зграї і перебиратися в глибокі місця.

Але апетит у «смугастих» від цього не набагато зменшився і, до того як зграї відправляться в зимувальні ями, а це відбувається з появою першого льоду, сезон лову окуня на відкритій воді закривати ще рано. Навіть у вітряну холодну погоду рибалка може бути успішною.

Пошук осіннього окуня: місце і час

Восени з настанням холодів, зграї окуня нескладно знайти, якщо відомий рельєф водойми. У цю пору року окуні триматися на схилах ям, в глибині коло підводних горбів, біля нижніх бровок або на поливах між бровками, рідше на прибережних звалах. Якщо ловля окуня відбувається на невеликих озерах, ставках, то шукати слід в найбільш глибоких частинах цих водойм. На середніх і великих річках, окуня можна знайти неподалік від стрімких берегів, під кручами.

Річка пізньою осінню
Річка пізньою осінню

Перспективними місцями для пошуку будуть частини водойм з діючими гідроспорудами (греблі, мости) або затопленими – (мостові палі, фундаменти). Крім цього, особливу слабкість «смугасті» проявляють до місць з закоряженним дном або до затоплених лісових вирубувань. Ловля окуня в таких місцях може дати хороший результат.

Буває, що навіть у другій половині осені природа підносить нам сюрпризи у вигляді останніх сонячних і відносно теплих днів. У такі дні окуня можна знайти навіть на мілководді, де він полює прямо біля поверхні водойми.

Навіть початківці рибалки можуть впізнати окуневий «бій» за характерними чавкаючими звуками. Якщо ваша риболовля випала на ці сонячні дні, не забудьте взяти з собою, відкладені ще влітку, поппери, волкери або інші топвотерні приманки.

Що стосується кращого часу доби для успішного лову окуня восени, то тут можна відповісти однозначно – ловити окуня можна протягом усього світлового дня до пізнього вечора. Але слід знати, що ранковий апетит у хижої риби набагато краще, ніж в після обідній час. А вже безпосередньо перед заходом сонця, окуні взагалі перестають реагувати на приманки.

Тактика і способи рибалки на окуня восени

Ловля окуня на джиг

Оскільки ловля окуня пізньої осені буде відбуватися переважно в глибоких місцях зі складним рельєфом дна, хороший результат може дати джигова ловля. Причому це може бути як ловля на звичні м’які силіконові приманки на класичних джиг-голівках, так і хард-джиг з його пількерними або алмазними джигами, розробленими для вертикальних проводок.

Техніка проводки для лову окуня на джиг може бути різноманітною. Все залежить від уподобань «полосатика», який пізньої осені вже не кидається на всі дрібні швидко пропливаючі повз нього приманки.

Осіній окунь на силікон
Осіній окунь на силікон

Можливо, що в осінньому окуневому джиггінгу, вам доведеться перепробувати кілька типів проводок, поки котрась із них не приверне увагу місцевого окуня, а за ним і всю зграю. Почати можна з класичної донної сходинки, поступово вносячи в неї нові елементи. Наприклад, протягування приманки по дну або невелике сіпання на паузі.

Ловля окуня на хард-джиг (не плутати з важким джигом) передбачає облов всіх горизонтів води. Класична ступінчаста проводка в хард-джизі може починатися від дна і тривати в середніх шарах і аж до поверхні, дотримуючись все того ж профілю сходинки. Такий метод буде ефективний, якщо зграя окунів ще не опустилася на саме дно і полює в пів води.

Що стосується м’яких джигових приманок, то для залучення, часто пасивного, осіннього окуня, потрібно використовувати силікон або гуму без яскраво вираженої активної гри. Помічено багатьма рибалками, що пізньої осені окуня залучали більше віброхвости з пошкодженою п’ятою або твістери з обгризеними хвостиками, при цьому повноцінні приманки окунь ігнорував.

Ловля окуня на кренки

Якщо в першій половині осені воблери типу «мінноу» ще чудово справлялися із завданням і приносили непоганий улов, то з початком серйозних похолодань естафету прийняли «кренки».

Кращі результати показують суспендери з нейтральною плавучістю /SP/ і робочою глибиною в півтора /MR/ – два /DR/ метра. Ловля окуня на такі воблери, буде більш ефективна при проводці «Стоп енд Гоу». Тобто це буде повільна протяжка приманки, що чергується з паузами, під час яких найчастіше відбувається клювання. Розмір воблерів підбирають під очікувану здобич, якщо ви налаштовані ловити великих окунів, то «кренк» слід брати не менше 7-10 см.

Восени краще працюють воблери типу Кренк
Восени краще працюють воблери типу Кренк

На завершення кілька слів про снасті для ловлі окуня пізньої осені. Як і будь-яка інша снасть для ловлі пасивної риби в холодній воді, снасть на осіннього окуня не повинна бути грубою. Для ловлі воблерами більш підходить ультралайт спінінг, а для джигу вудилище з тестом відповідним вазі приманки, котушкою що підходить по класу і тонкою волосінню.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017