Рибалка на окуня по першому льоду

Ловля окуня по першому льоду

У Українських водоймах мешкає велика кількість рибок, але найпопулярнішою, при ловлі з льоду, вважається окунь.

Смугастий “пустун”, під час активного клювання, кидається практично на будь-які приманки, будь то блешня, мормишка або балансир.

Як тільки настає весна, водойми розкриваються від льоду, багато рибалок з сумом прибирають зимові снасті на балкон і готуються до спекотного виснажливого літа.

Дуже вже нелегко прочекати півроку, заради того, щоб знову опустити в лунку мормишку і подражнити нею окуня. Але чим довше очікування, тим солодше очікуване!

Кожна зима для рибалки, як відомо, настає тільки після риболовлі по першому льоду, без цього ніяк. І першим трофеєм на такій риболовлі, практично завжди, стає полосатик … Маленьке, іноді навіть ще прозоре, звірятко.

Акуратно зайшовши на незміцнілий лід, рибалка, заздалегідь розклавши бур, а більш обережний – взявши пешню, шукає місце, де б міг ховатися окунь.

В цей час, даний вид риб дуже активний. Ходить по водоймі великими зграями і охоче їсть наші з вами, панове, приманки. На глибину виходити поки ще зарано, так що слід дотримуватися берегової лінії. Можна навіть уявити себе окунем і чисто довіритися логіці: “Де б я плавав, якби був рибою?”

Знайшовши симпатичне для очей місце, слід висвердлити відразу кілька лунок. Кращою, на мою думку, є площина п’ятикутника, яку слід подумки уявити і виконати лунки в кожному з кутів. Потім дати відстоятися чотирьом лунках і починати ловити з останьої.

Чому з останньої? Ну, тому, що окунь реагує на шум, і звук буріння може навпаки його залучити. Саме тому, я все-таки рекомендую так поекспериментувати. Якщо покльовок не спостерігається, то дана дія проробляється знову, вже на іншому місці.

В один прекрасний момент, загравши кивком над лункою, Ви помічаєте невеликі клювання – можна Вас привітати – жертва знайдена!

Зазвичай я намагаюся підбирати гру до кожної лунки альтернативно. Чим більше відгуків з-під льоду – тим вірніше гра приманки.

Звичайно, перший лід дає фору рибалкам, які втратили вправність за час відсутності холодів, і окуньок радує прожорством навіть при неправильному “мормишенні”.

Трофейний окунь на балансир
Трофейний окунь на балансир

За день риболовлі можна наловити більше сотні окунів, але це, на жаль, тільки по першому льоду.

Клює і на маленькі блешні, не більше 4 см довжиною. Помахи вудкою над лункою, удари в руку, море емоцій … На балансири також можна зловити смугастого хижака. Але я віддаю перевагу мормишці. З мотилем або без, це вже залежить від майстерності рибалки.

Прекрасніше зимової риболовлі немає нічого! Весь успіх залежить тільки від тебе самого. Від того як ти вибереш місце, як будеш підносити приманку, як вчасно будеш переміщатися за рибою.

Окунь дозволяє від душі розслабитися на природі, позмагатись з ним по різні боки льоду. Особливо якщо це горбач грам на 500-700. Іноді і по більше!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017