Рибалка на окуня з відвідним повідком

Рибалка на окуня з відвідним повідком: монтаж оснащення і техніка лову

Відвідний поводок – це дуже ефективний спосіб ловлі окуня, так як приманка проводиться по дну агресивним методом проводки (хоча манеру гри рибалка може задати будь-якого темпу). Окунь любить високочастотну гру приманки, а що зробить цю гру краще ніж тоненький хвостик вашого твістера? Але про все по порядку.

Снасті для ловлі окуня на відвідний поводок

Так як відвідний поводок – це джиговий спосіб лову, нам знадобляться:

  • Джигове вудилище:

Довжина 2.4-2.7 м (для лову окуня з берега беріть спінінг по довше, для лову з човна – коротше). Тест спінінга 10-25, 10-35 (такий зазвичай розкид вантажів при лові на відвідний поводок). Ловля окуня здійснюється на глибинах від 1.5 до 4.5 метра, але щоб половити і судака, який часом буває на дуже близьких до окуня рубежах – вам будуть потрібні більш важкі грузила. Тому тест 10-35 г буде ідеальним. Строй: швидкий. Нам потрібно щоб був чутливим кінчик вудилища, тому повільний лад не підходить точно (вудилище буде надмірно гнучким). В крайньому випадку можна взяти середній варіант.

  • Котушка:

Безінерційна з фрикційним гальмом. Переконайтеся, що шпуля вмістить 100-120 метрів волосіні товщиною 0.14. Розмірності 2000-2500 зазвичай оптимальні. В іншому це може бути котушка будь-якої якості, аби вона була не китайська. Безінерціонки які не мають бренду зроблені найчастіше неякісно, ​​а випадки «загибелі» китайських котушок що не прослужили і 2 тижнів зовсім нерідкі.

Безінерційна котушка
Безінерційна котушка
  • Волосінь:

Обов’язково плетінка (плетений шнур). Мононитка не підходить через своє розтягування при натягу. Джигова ловля вимагає постійного контролю за місцем розташування приманки, чітких торкань грузила до грунту, а також ледь помітних клювань. Діаметр волосіні від 0.12 до 0.16. Окуня в 1 кг така волосінь витримає обов’язково. Новачкам бажано в запасі мати монофільну волосінь (звичайна нейлонка). Так, втрати чутливості будуть, але у вас не буде проблем з заплутуванням, хоча якщо ви пристосуватися і у вас буде якісна плетінка – проблем не виникне.

  • Повідець:

Обов’язковий атрибут снасті «Відвідний поводок». Флюрокарбонова волосінь – ось, що знадобиться нам у ролі повідкового матеріалу. Діаметр 0.2-0.3. Основною перевагою флюрокарбона є його невидимість в воді, а ось недоліком – його низька здатність тримати навантаження. Тому не варто дивуватися такій великій товщині повідка.

Оснащення з відвідним повідцем

Окунева оснастка відвідний поводок
Окунева оснастка відвідний поводок

У цій конструкції відвідний поводок кріпиться до основної волосіні за допомогою вертлюжка. Також дуже популярне оснащення з потрійним вертлюжком, де всі три кінця волосіні кріпляться до одного певного вушка потрійного вертлюжка.

Приманки для рибалки на відвідний поводок

Твістери

В якості приманки в переважній більшості випадків використовується невеликий твістер. Довжина тіла не більше 2-3 см.

Використовуйте офсетний гачок не дуже великого розміру, приблизно 9 по вітчизняній нумерації. Цівка гачка повинна бути довгою, але відстань від цівки до жала не повинна бути занадто маленькою, інакше жало буде ледве визирати з під твістера, і буде погано зачіпати окуня.

Оснащення гачка твістером робиться в стилі незачепляйки (тут офсетний гачок необхідний, інакше вам доведеться насаджувати твістер звичайним чином).

Оснастка офсетного гачка твістером
Оснастка офсетного гачка твістером

Колір твістера залежить від умов лову. У похмуру погоду або по каламутній воді – використовуйте більш яскраві, флюоресцентні приманки, тоді як в осінню чисту воду і під час сонячних днів – використовуйте більш спокійні, натуральні кольори. Вважається, що улюбленими кольорами окуня є червоний і оранжевий кольори.

Інші приманки при лові на відвідний поводок

Віброхвости – в меншій мірі популярні, так як через відсутність огрузки не здатні утримувати стабільну гру, зайво обертаються і вже не так нагадують рибку з хвостиком.

Легкі обертові блешні. Зрідка використовуються і мають свою перевагу завдяки більш амплітудним коливанням, але повноцінну заміну твістеру все ж скласти не можуть.

Невеликі воблери – можна і потрібно пробувати. Найкраще підійдуть плаваючі воблери з глибиною заглиблення 1-1.5 метра. Такий воблер якраз за час паузи зможе спливти, а під час підмотки – наблизитися до дна.

Різні інші силіконові приманки (рачки, черви, кальмари) – так само рідко застосовуються з огляду на екзотичність для нашого окуня. Приманка все ж повинна бути схожа на малька, на невелику рибку. А у випадку з відвідним повідцем – на хвору рибку. Всі перераховані приманки з трудом виконують цю роль.

Техніка ловлі і проводка

При ловлі на відвідний поводок спінінг потрібно тримати під дуже великим градусом до землі, практично вертикально. Так ви убезпечите себе від частих зачепів (волочіння приманки по дну) і грузило з приманкою буде по вертикалі підніматися більш високо (випадаючи з поля зору риби, а потім знову з’являючись, тим самим провокуючи на клювання).

Ловля на відвідний поводок має на увазі кілька способів проводок і їх гібридів, розберемо основні:

Техніка ловлі і провдка
Техніка ловлі і провдка
  • Ступенева проводка – робиться 2-3 обороти, потім пауза, чекаємо коли грузило досягне дна, кінчик відіграє і тут знову робимо 2-3 обороти. Відмінності в різних стилях ступінчастої проводки в основний залежать від: а) швидкості обертання, б) кількості оборотів (2, 3, 4, рідше більше).
  • Рівномірна проводка – використовується набагато рідше, але іноді результативна. Урізноманітнити проводку можна спробувавши спочатку повільний темп, потім швидкий. Так само можливі похитування кінчиком вудилища.
  • Проводка з погойдуванням кінчика вудилища. Під час намотування волосіні на котушку – кінчик вудилища гойдається зверху внизу і вудилище повільно тягнеться вгору, потім не зупиняючи похитування – тягнемо вудилище вниз. Таким чином створюється дуже різноманітна проводка і постійні посмикування, які так любить окунь.

Покльовка і виведення

Дуже часто клювання трапляється під час паузи. Окунь вдаряє приманку. Але нерідко відчути клювання і зовсім дуже складно (особливо якщо ви використовуєте не плетену волосінь, а мононитку, що робити, взагалі-то, небажано). У будь-якому випадку ваша реакція на клювання повинна бути своєчасно підсічкою, але несильною.

Занадто сильне підсікання чревате втратою окуня через розриву губ. Губи окуня дуже і дуже м’які, це треба враховувати. Підсікання повинно бути хльостким, але не дуже великої амплітуди.

Разом з окунем вам можуть траплятися судаки – ось їх підсікати потрібно як слід. Паща судака дуже і дуже міцна, іноді і найсильнішої підсічки не вистачає, тоді перевіряйте гостроту гачків, вона повинна бути на висоті.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017