Рибалка на окуня, проводка вертушки

Ловимо окуня на вертушки

У статті йдеться про особливості спінінгової проводки вертушки при ловлі окуня в весняно-літній період. Яка швидкість підмотки краще, на якій глибині краще шукати рибу, в якому напрямку вести приманку на річці.

Вертушки  утримують домінуючі позиції при весняно-літній ловлі окуня. Незважаючи на появу нових модних приманок, гідної конкуренції вертушкам в цю пору року немає. Але успішно ловити окуня можна тільки правильно підібраною вертушкою і вмілою проводкою її під водою.

Перед тим, як почати ловити окуня на вертушку, слід приділити час на її тестування на мілководді. Це потрібно робити для того, щоб визначити оптимальну швидкість підмотки і побачити, як поводиться приманка у воді. Згодом при лові риби, рибалка не буде бачити рух приманки, про її роботу можна буде здогадуватися по вібрації вудилища і котушки.

До речі, багато спінінгістів впевнені в тому, що чим більше вібрації створюється вертушкою, тим краще буде клювати окунь. Але це помилкова думка. Навпаки, хороша блешня при проводці не повинна надавати великого опору. Більш докладно про вертушки.

Часто початківці спінінгісти роблять одну характерну помилку. Вони виконують високошвидкісну проводку, як тільки приманка впаде в воду. Але ж найкраще вертушку вести повільно. Саме на малих швидкостях підмотки проявляються всі переваги блешень, що обертаються. Іноді корисно під час повільної проводки злегка смикати вудилищем.

Що стосується глибини лову, то зазвичай смугастого хижака шукають на 1,5-2,5 м. В таких місцях він неохоче піднімається до поверхні за здобиччю. Тому і доводиться вести блешню коло самого дна, ризикуючи зачепити приманку і втратити її.

Коли потеплішає, і з води вигляне трава, хороший кльов буде прямо залежати від точності закидання блешні. Саме снайперське потрапляння приманки поруч з кордоном трави стане запорукою успішної ловлі окуня.

Вертушки для рибалки на окуня
Вертушки для рибалки на окуня

Зробити точний закид буває не під силу навіть досвідченим спінінгістам, не кажучи вже про новачків. Виробити цю навичку можна тільки тривалими тренуваннями з однією і тією ж снастю.

На річці окуня добре ловити проти течії. Особливо відмінне клювання спостерігається на довгих ділянках з виступаючим дном. Вертушка яка повільно йде проти течії здалека привертає окунів. Вони кидаються в погоню за здобиччю і швидко наздоганяють її.

У локальних точках блешня сама знаходить окуня. Зазвичай клювання відбуваються відразу ж після перетину вертушкою кордону приямку і мілини.

З приводу гри передньо відгружених вертушок слід привести аналогію з роботою джиг-приманок. Блешню можна вести сходинкою, як джиг, а можна використовувати рівномірну підмотку. Тільки комбінуючи різні варіанти проводок, можна підібрати ключик до примхливої риби.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017