Рибалка на окуня весною. Де, як і на що ловити

Ловля весняного окуня

Однією з найбільш доступних риб для ловлі на вудку є окунь. Однак добути смугастого розбійника буває не просто. Про особливості весняної ловлі окуня можна дізнатися з цієї статті.

Окунь є одним з небагатьох видів риб, який харчується круглий рік. Завдяки смугастим розбійникам рибалки можуть відточувати свою майстерність як на відкритій воді, так при ловлі з льоду.

Як тільки крижаний панцир зійде з поверхні водойм, любителі літньої вудки відправляються за окунем. Потрібно тільки вибрати відповідну снасть і взяти з собою привабливу приманку. Тоді і улов буде досить багатим.

Пошук весняної риби

Після зими окунь зосереджується біля глибоких ділянок водойми. Риба здобуває собі корм недалеко від берега, де влаштовує засідки для риб’ячої дрібниці. Шукати смугастого хижака слід на глибині понад 1 м. Навесні рідко жируючий окунь видає себе «киплячим котлом». Тому рибалці необхідно шукати рибу за непрямими ознаками.

Для такої риболовлі підійде поплавкова вудка або спінінг. Перспективними будуть такі місця водойми, де є природні укриття для окуня. Це впавші у воду дерева і кущі, обривисті берега на крутих поворотах річок, залишки торішньої рослинності і сміття на дні, перепади глибин і вири.

Ловля невеликих «матросиків» може відбуватися безпосередньо під берегом, а ось зловити солідного «горбача» вдається на відстані 5-6 м від берегової лінії.

Весняний окунь на силікон
Весняний окунь на силікон

Ловля спінінгом

Швидко і ефективно здобути окунів можна за допомогою спінінга. Снасть досить проста, зібрати її під силу навіть новачкам.

Спінінгове вудилище підбирається легке і коротке. Довжина 2,1-2,4 м, а тест залежить від маси штучних приманок. Зазвичай діапазон ваг коливається в межах 1-10 гр. Спінінг комплектується простою безінерційною котушкою з розміром шпулі 1500-2000 за класифікацією Шимано.

Довжина основної жилки підбирається під параметри шпулі. На бічній поверхні виробники котушок вказують довжину волосіні певного діаметра, який вміщається на шпулю. Наприклад, монофільна волосінь діаметром 0,2 мм довжиною 150 м повністю заповнить шпулю до бортів. У той же час для тієї ж котушки оптимальна довжина волосіні 0,3 мм складе всього 100 м.

При ловлі окуня на спінінг металевий повідець не потрібно. На кінці основної жилки монтується вертлюжок з карабіном. Залишиться тільки прикріпити улюблену приманку і зробити точний кидок.

Серед самих уловистих штучних приманок навесні для вудіння окуня значаться:
  • обертові блешні 00-1 за класифікацією Меппс;
  • силіконові приманки довжиною до 5 см;
  • мікро-коливалки;
  • невеликі воблери і поппери.

У кожній водоймі у окуня є свої переваги, як по типу приманок, так і по колірному оформленню. Спінінгістові необхідно експериментувати не тільки з приманками, але і з технікою анімації.

Поплавкова вудка

Любителі поплавкової вудки можуть нарівні конкурувати з екіпірованими спінінгістами. І тут не потрібно купувати дорогі рибальські елементи. Будь-якому провінційному рибалці цілком по кишені зібрати уловисту снасть.

В якості вудилища підійде звичайний телескоп довжиною до 5 м. Звичайно, чим легше буде вудка, тим комфортніше буде рибалка.

Весняний окунь на воблер
Весняний окунь на воблер

Для оснащення вудки знадобиться найпростіша інерційна котушка, на барабан якої вміщається до 50 м волосіні. Хоча цілком можна обійтися і без котушки. Тоді волосінь прив’язується безпосередньо до кінчика вудилища.

Щоб успішно витягувати стандартних окунів (до 300 г) з води досить оснастити вудку моно ліскою товщиною 0,18-0,20 мм. При використанні повідця додатково знадобиться відрізок волосіні 0,14-0,16 мм довжиною близько 50 см.

Поплавок можна зробити самостійно або ж придбати в магазині. Його вантажопідйомність не повинна перевищувати 5 гр. Розмір гачка залежить від застосовуваної наживки. Але навіть великі гачки окунь легко заковтує в свою велику пащу. Основними наживками для поплавкової снасті будуть: мотиль, опариш, черв’як, п’явка, річковик, мальок.

Навесні окунь дозволяє рибалкам отримати задоволення від ловлі на відкритій воді. Різке клювання риби і сильний опір при виведенні залишать приємні спогади від риболовлі. Потрібно тільки зібрати просту вудку і вибрати відповідний спосіб лову. Тоді повертатися додому з порожніми руками не доведеться.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017