Рибалка на окуня – як, де і чим ловити літом

Ловля окуня влітку

У статті розказано про те, як правильно підібрати приманки для риболовлі на окуня, і які приманки і наживки рекомендують використовувати рибалки.

Перш ніж вирушити ловити окуня необхідно відповідально підійти до вирішення низки питань пов’язаних з вибором місця лову, підбором снастей і приманок. За умови, що всі підготовчі етапи виконані будуть відповідально, зловити окуня особливих проблем не складе. Тепер давайте детально вивчимо всі нюанси, які можуть вплинути на успіх лову окуня.

Де шукати окуня влітку?

Отже, знайти окуня можна в будь-якій точці водойми, особливо часто ця риба зустрічається в прибережній зоні і в неглибоких затоках. Також окуня можна успішно ловити на кордоні чистої води та підводної рослинності, біля очерету і корчів. Що стосується великого окуня вагою більше 0,5 кг, то його можна зустріти на глибинних брівках, кам’яних насипах, біля гідроспоруд і опор мостів.

Окунь віддає перевагу ділянкам водойми без течії або з несильним плином, однак, досить часто цей хижак вирушає полювати і на відкриті місця водойми з досить сильною течією. Протягом дня окунь може влаштовувати засідки під обвислими над водою деревами і в заростях кубушки.

Влітку окунь годується переважно рано вранці і на заході, протягом дня, особливо в жарку погоду, хижак ховається в тінь і проявляє повну пасивність до будь-якої приманки, що пропливає повз нього. У похмуру погоду окунь годується протягом усього дня.

Наживки для ловлі окуня влітку

У похмуру погоду окунь ідеально буде клювати на черв’яків, яких він жадібно заковтує, як тільки ті потрапляють у воду. Клювання завжди різке і сильне. Для лову окуня можна використовувати невеликих рибок (живців). Найкраще добувати живця в водоймі, в якій планується ловити хижака. В якості живця використовувати можна піскарика, верховодку або плотвичку довжина тіла, яких не перевищує 7 см. Важливо відзначити, що при ловлі на живця приманку може схопити не тільки окунь, але і щука, тому рекомендується снасть оснащувати невеликим вольфрамовим або металевим повідцем.

Силіконові приманки на окуня
Силіконові приманки на окуня

Крім перерахованих приманок окунь влітку відмінно ловиться на опариш, ракову шийку. Якщо є бажання зловити крупного окуня, то в якості приманки відмінно підійде невелика руда п’явка, на яку, варто відзначити, крім окуня може ще спокуситися сазан середніх розмірів. Невеликого окуня успішно можна ловити на мотиля, який на гачок насаджується за головку в кількості 3-5 штук. На коників, личинки хрущів і бабок окунь також реагує, але набагато гірше, ніж на черв’яка або живця і якщо ці приманки будуть в наявності верхні краще відкласти в сторону.

Перш ніж приступити до літньої ловлі окуня слід визначити перспективні ділянки, і з’ясувати на якій глибині в даний момент знаходиться хижак. Обловлювати перспективне місце рекомендується від ближньої дистанції до далекої. Спочатку закидаємо приманку ближче до берега і поступово переходимо до виконання далекого закидвння. Важливо відзначити, що окунь особливо великий, полює тільки коло дна, тому приманку слід намагатися проводити на максимально близькій відстані від дна. При лові окуня на хробака, живця або іншу натуральну приманку місце лову можна підгодувати, якщо окуня ми ловимо штучними приманками, то підгодовувати місце необов’язково.

Приманки для ловлі окуня влітку

Для правильного визначення приманок потрібно відвідати водойму, на якій планується ловити хижака і постаратися з’ясувати яким мальком харчується риба частіше і більше за все. Успішно ловити окуня можна силіконовими приманками і обертовими або блешнями, що коливаються. Важливо відзначити, що приманка для лову окуня не повинна перевищувати 6 см і мати бажано природні відтінки. Трійник блешні бажано прикрасити невеликим шматочком вовняної нитки червоного кольору.

Що стосується вертушок, то фахівці рекомендують зупиняти вибір на центрально-відгруженних варіантах обертових блешень. Відмінні результати демонструють блешні «Mepps» № 0,1 і 2 наступних моделей:

  • Blue Fox Super Vibrax;
  • Comet;
  • Aglia;

Для підвищення ефективності та привабливості приманки влітку на пелюстку при бажанні можна червоним маркером нанести кілька смуг або поставити великі точки. Підвищити привабливість блешні ​​можна, якщо на трійник намотати трохи червоної вовняною нитки.

Вертушки на окуня
Вертушки на окуня

Вертушки відмінно підходять для обловлювання ділянок водойми з чистим дном при глибині до 1 метра. Проводка виконуватися може як придонна, так і поверхнева (все залежить від стану дна). Що стосується швидкості виконання проводки, то вона визначається в кожному випадку індивідуально з урахуванням активності окуня.

Блешні, що коливаються використовуються при лові окуня рідше, але якщо приманка підібрана буде правильно, існує величезна вірогідність упіймання великого окуня. Найкращі результати демонструють блешні «кастмастер». Багато рибалок ловлять окуня на приманки Mepps cyclops-0 або Toby виробництва фірми Abu Garsia.

Проводка виконується рівномірна у всій товщі води. Найчастіше клювання окуня відбувається в момент паузи, коли приманка у вільному падінні опускається на дно. Важливо відзначити, що при лові окуня з використанням блешень рекомендується оснащувати снасть металевим повідцем, так як приманку запросто може схопити не тільки окунь, але і щука.

І останній варіант приманок, який використовується при лові смугастого хижака – це силіконові приманки. Для лову окуня влітку підходять будь-які варіанти силіконових принад, які сьогодні пропонуються на ринку. Найголовніше при виборі, вірно, визначити розмір і відтінок приманки. Найкращі результати можуть бути отримані, якщо в якості приманки буде використовуватися Предатор №3 виробництва компанії Manns. Крім цього, можна успішно ловити окуня і на такі варіанти твістерів як: Action Plastic, Manns, Relax, Mister Tvister розмір яких не перевищує 2 дюйма.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017