Снасті для рибалки на окуня літом

На які снасті ловити окуня влітку

У статті ви знайдете поради про те, які снасті вибрати для риболовлі на окуня влітку. Також порушується питання про приманки для хижака.

Ловля окуня влітку на поплавкову вудку

Оскільки окунь не робить великого опору, волосінь може використовуватися не найтовстіша, досить 0,2-0,4 мм, якщо ловля здійснюється поплавковою снастю. Гачок, повинен бути гострий і з довгою цівкою, що стосується розміру, то достатньо 5 номера.

Довжина вудки підбирається виходячи з умов ловлі, але оскільки окунь найчастіше накопичується поблизу прибережної рослинності, то досить мати вудку довжиною від 2,5 до 3 метрів. Поплавок бажано використовувати з гусячого пера, який на волосіні закріплюється за допомогою шматочка ніпеля в нижній і верхній частині.

Вантаж фіксується на відстані 20 см від гачка, його ваги повинно бути достатньо, щоб після закидання снасті в воду поплавок брав миттєво вертикальне положення і при цьому потопав на третину своєї довжини.

Клювання окуня різке і сильне, проґавити його практично неможливо, оскільки поплавок різко йде під воду. Саме в момент, коли поплавець повністю сховається під водою необхідно виконати коротку і різку підсічку. Якщо після закидання приманки в воду протягом 5 хвилин не відбуваються клювання, слід акуратно підняти вудилище і постукати по ньому долонею.

Літня ловля окуня в відвіс

Ловити окуня можна з човна в відвіс. Для успішного лову окуня в відвіс слід підбирати вудилища довжиною до одного метра з дуже м’яким і чутливим кінчиком. Якщо такої вудки немає, тоді можна встановити на кінчик вудилища кивок, призначений для установки, на зимові вудки з його допомогою вдасться помітити, навіть саму незначну зміну в поведінці приманки.

Ловля на спінінг

При виборі спінінга для ловлі окуня важливо враховувати вагу і розмір приманок, які планується використовувати. Так, якщо віддається перевага воблерам і блешням, то слід зупиняти вибір на спінінгах типу «Лайт» тест яких знаходиться в межах 10-15 гр.

У тому випадку якщо використовуватися будуть твічінгові воблери, можна придбати спінінг «Лайт», з аналогічним тестом, але тільки з швидким ладом. «Ультралайт потрібно для лову з використанням легких приманок.

Окунь літом
Окунь літом

Довжина спінінга для лову окуня знаходиться в межах від 1,8 до 2,4 метра. Вибір залежить тільки від розмірів водойми і умов лову. Так, для лову з берега рекомендується зупиняти вибір на вудилищах довжиною 2,4 м. Для лову з човна або для невеликих водойм досить буде вудилища довжиною 1,8 м.

Фахівці рекомендують використовувати для ловлі окуня «лайтові» спінінги з тестом до 14 грам при довжині 1,8 метра.

Наступний важливий момент – це вибір котушки для ловлі окуня. Отже, окунева котушка повинна бути легкою і це найголовніший параметр, на який слід звернути увагу при виборі. Як варіант можна розглянути котушку ECUSIMA 2000 виробницта RYOBI, яка відрізняється зручністю і надійністю.

Після того, як спінінг і котушка будуть куплені, виникає питання, що краще придбати плетений шнур або волосінь. Однозначно відповісти на поставлене запитання не можна, так як кожен варіант відрізняється своїми перевагами і недоліками.

Що стосується волосіні, то вона в момент проводки розтягується, через що дещо збільшується кількість порожніх клювань, так як знижується чутливість снасті.

Плетений шнур не розтягується, тим самим підвищуючи чутливість снасті, а також дозволяє без особливих проблем провести приманку через зарості трави і очерету, де окунь любить влаштовувати свої засідки. Використання шнура дозволяє виконати ривкову проводку, яку навряд чи вийде виконати якісно, ​​якщо на шпулі котушки буде знаходитися волосінь.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017