Уловисті види повідкових оснасток для рибалки на окуня

Повідкові оснастки для рибалки на окуня

В наші дні ловля окуня на спінінг з використанням повідкових оснасток – це один з багатьох популярних видів рибної ловлі. Різних типів монтажів і оснасток досить багато, тому давайте визначимося з їх базовими видами.

Повідкові оснащення для ловлі окуня із ковзним грузилом

Існують два повідкових оснащення із ковзним вантажем, добре зарекомендували себе не тільки у нас в країні, але і по всій земній кулі – це техаська і каролінська оснастки.

Для їх виготовлення потрібні: гачок (в залежності від використовуваних приманок), вантаж-оливка (або вантаж-куля), волосінь, намистинка і один вертлюжок.

Суть цих оснасток полягає в тому, що вантаж-куля (або оливка) вільно ковзає по основній волосіні. А оскільки руху волосіні через грузило ніщо не заважає, то рибалка легко помічає навіть найменший дотик риби до приманки.

Різниця між ними полягає в тому, що в каролінському оснащенні використовується повідець з гачком, до якого по основній волосіні ковзає вантаж-куля. У техаського ж оснащення вантаж ковзає прямо до гачка з приманкою.

Для того, щоб зв’язати каролінське оснащення потрібно на основну волосінь надіти вантаж, за ним надіти намистинку і прив’язати до кінця основної волосіні вертлюжок. Бусинка служить для того, щоб грузило, яке ковзає по основній волосіні, не розбивало вузол, яким прив’язаний вертлюжок. Після цього в’яжеться повідець, який повинен бути довжиною не менше 50 см. На одному кінці повідця прив’язується гачок, а на іншому зав’язується петля, за допомогою якої поводок буде кріпитися до вертлюжка.

Техаська оснастка в’яжеться ще простіше. Для її виготовлення ковзний вантаж так само надягають на волосінь, далі за вантажем на волосінь надягають намистинку і прив’язують гачок. На цьому все – техаська оснастка готова!

Монтажі Техас і Кароліна
Монтажі Техас і Кароліна

Важко сказати яка з цих оснасток краще працює по окуневі – потрібно використовувати ту, на яку в даний момент краще ловиться.

Я, наприклад, при ловлі окуня віддаю перевагу каролінському оснащенні. Це пов’язано з тим, що приманка на повідку (як мені здається) поводиться природніше. Так, наприклад, при зупинці проводки в стоячій воді, приманку можна змусити повільно спливати або зависнути в товщі води.

Для того, щоб добитися такого ефекту, потрібно оснастити приманку пінопластовою кулькою необхідної величини (підбирається в домашніх умовах), яка розміщується біля вушка гачка. Для поліпшення візуального ефекту пінопласт можна пофарбувати вологостійкими маркерами.

Повідкове оснащення з кріпленням грузила до кінця основної волосіні

Розглянемо цю оснастку і її варіанти. Вона має ряд назв: «Окунева», «Окунева поводок», «Відвідний поводок». Остання назва найбільш яскраво відображає її конструктивні особливості.

Для виготовлення базового монтажу цього типу знадобиться: вантаж грушоподібної форми з вушком для кріплення волосіні, відрізок більш тонкої волосіні для повідця, вертлюжок і гачок того ж розміру, що і для двох попередніх оснасток.

Оснащення в’яжеться наступним чином. До кінця основної волосіні прив’язують вантаж і на відстані орієнтовно 20 см від нього, вище по волосіні, вузлом «Паломар» прив’язують вертлюжок. Повідець роблять довжиною від 70 см до 120 см. На одному кінці повідця в’яжеться петля, а до іншого кінця прив’язують гачок. Коли поводок готовий його за допомогою петлі кріплять до вільного колечка вертлюжка.

Давайте так само розглянемо дві ефективні модифікації цієї оснастки.

«Відвідний поводок» із ковзним повідцем

Складові цієї оснастки практично ті ж, що і в базовому варіанті, змінилася тільки послідовність дій і додалася намистинки.

Спочатку на основну волосінь надягають вертлюжок так, щоб він по ній вільно переміщався. У слід за ним надягають намистинку. Бусинка потрібна для того, щоб вертлюжок не стрибав на грузило, яке прив’язується до кінця основної волосіні. До вільного кільцю ковзаючого вертлюжка кріплять поводок, пов’язаний так само, як і для базового варіанту оснащення.

«Відвідний поводок» із ковзним вантажем

Конструкція цього типу оснащення дещо складніша. Для її виготовлення знадобляться: вантаж грушоподібної форми, два вертлюжка, намистинка, відрізок волосіні тієї ж товщини що, і основна, гачок і волосінь для повідця.

Для виготовлення оснастки на основну волосінь потрібно надіти вертлюжок, а слідом за ним намистинку. На кінець основної волосіні прив’язати другий вертлюжок. Потім в’яжуть повідці.

З відрізка основної жилки в’яжеться двадцяти-сантиметровий поводок з петлею на одному кінці і вантажем на іншому. Цей поводок кріпиться до ковзаючого по основній волосіні вертлюжка. З більш тонкої волосіні виготовляється поводок такий же, як і для базового монтажу оснастки. Він кріпиться до вертлюжка, прив’язаному до кінця основної волосіні.

Оснастка Відвідний поводок
Оснастка Відвідний поводок

От і все! «Відвідний поводок» із ковзаючим грузилом – готовий.

У висновку хочеться відзначити, що оснащення «Відвідний поводок» не раз вже доводило свою ефективність при ловлі окунів – недарма її так само називають «Окунева».

Вдалою всім риболовлі!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017