Відвідний поводок на окуня

Як ловити окуня на відвідний поводок

У статті наводиться опис ловлі окуня на успішну снасть – відвідний поводок.

Літня ловля окунів спінінгом буває нерідко веселим заняттям і результативною риболовлею. Окуневі полювання вранці трапляються навіть в періоди спеки, коли інша хижа риба стоїть в тінистих ямах і відмовляється як від живих рибок, так і від самих дорогих блешень і воблерів.

Найбільш поширеними приманками для цього часу вважаються невеликі «вертушки» відомих фірм, до яких можна віднести Меппс, Дюра Люре і подібні до них. Причому відмічено, що темні приманки від Дюра Люре із золотистою внутрішньою частиною пелюстки і з червоними цятками на зовнішній частині приманки окуні хапають навіть якщо вони досить великі. На білі меппси окуні активно беруть до тих пір, поки розмір приманок не перевищує нульових показників або № 1-2. Принади ж Дюра Люре № 4 сміливо атакують навіть дрібні окунишки.

Очевидно, це пов’язано з забарвленням цих обертових блешень і особливістю пелюстки, що обертається по більш плоскій траєкторії. Але нерідко і приманки типу лонг, наприклад, Аглія Меппс провокують окуня на атаки, особливо, коли він активний.

Також добре працюють влітку невеликі ріпери і твістери, виконані з їстівної гуми. Вони викликають у окуня інтерес не тільки з-за своєї активної гри, але і як смачна наживка. Навіть промахнувшись при невдалій атаці, але встигнувши відчути смак приманки, окунь вже не відступить і буде переслідувати шматочок їстівної гуми до тих пір, поки не сяде на гачок.

Але всі ці принади і ще безліч інших найпривабливіших обманок іноді перестають працювати. Часто причина безклівя укладена в погодних метаморфозах, коли на зміну рівному тиску і спокійній теплій погоді приходять холодні вітри з дощами і низьким тиском. Хоча окунь і вважається не таким чутливим до зміни погоди, як інші риби, проте, і він перестає брати в негоду.

Нерідко в таких умовах успіх може принести відвідний поводок, який стає оснащенням номер один, обганяючи найбільш просунуті приманки. Причому ловля на відвідний поводок дозволяє зрівнювати шанси початківців спінінгістів з майстрами цієї справи, оскільки не вимагає витончених і відпрацьованих роками професійних проводок приманки.

Окунева оснастка відвідний поводок
Окунева оснастка відвідний поводок

Тепер – по порядку …

Пристрій цього результативною оснащення абсолютно простий, як все геніальне. На плетеному шнурі або монофильній міцній волосіні як на звичайній донці кріпиться грузило будь-якої зручної форми. Аби воно не сильно чіплялося за дно. А вище грузила сантиметрах в двадцяти-двадцяти п’яти прив’язується метровий поводок з волосіні, краще, якщо це флюорокарбон, так як ця волосінь відрізняється жорсткістю, прозорістю і в якійсь мірі може запобігти перекушування повідця щукою, яка теж не проти схопити приманку на відвідному повідку . Це говорить і про універсальність цієї диво-оснастки.

Ще більш спрощує відвідний поводок те, що немає необхідності в офсетному гачку, оскільки штучні приманки мають невеликий розмір. І цілком підійдуть будь-які інші звичайні гачки, наприклад, гачки четвертого-шостого номерів, краще з довгою цівкою. Що стосується спінінга, то для лову з відвідним повідцем потрібно швидкий лад. Тому краще вибирати досить жорстке вудилище.

Як вже говорилося, ловля з відвідним повідцем не вимагає складних проводок. Приманка на довгому повідку абсолютно вільно ширяє в товщі води, опускаючись і піднімаючись вниз за рахунок невеликих рухів спінінгом. Причому більш азартні окуні беруть під час падіння приманки на дно за рахунок її природного вигляду і рухів, як якщо б падала на дно якась комаха.

З їстівної гуми, яка застосовується в цьому лові, добре себе зарекомендували приманки торгової марки Фанатик Ларва, хоча вони не є активними. Але на них окунь добре бере в активній фазі свого полювання. При слабкому клюванні відмінний результат дають штучні раки з їстівної гуми, в яких є хвостик, що складається ніби з двох твістерів. Це дуже активна і приваблива приманка.

При похолоданні і зміні погоди немає сенсу намагатися зловити окунів на глибині, навіть і з відвідним повідцем. Швидше за все, окунь буде дотримуватися неглибоких трав’янистих місць поруч з ямами, але не в ямах, де вода прогрівається найгірше.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017