Все про ловлю окуня на спінінг

Що потрібно знати про ловлю окуня на спінінг

Здрастуйте шановні рибалки. Окунь, мабуть, сама поширена риба у водоймах нашої країни. Він зустрічається практично всюди – це і численні річки і озера, водосховища і невеликі ставки, загати і канави, стариці і затони, практично скрізь, де є вода, водиться окунь.

Спіймати окуня можна і на живця, і на донку-закидачку, і на фідер, але в даній статті мова піде про ловлю окуня на спінінг в закид.

При лові окуня на спінінг снасть повинна бути тонко налаштована. Окунь відносно невелика риба, яка в окремих випадках може досягти ваги в 2-2.5 кілограма, в основному ж трапляються окуньки розміром від 100 до 300 грам, окунь вагою в кілограм вже можна назвати трофеєм.

Для лову окуня використовується легке вудилище, з тестом 2-10 грам. Таке вудилище необхідно для того, щоб комфортно і на велику відстань закидати легкі окуневі приманки.

Довжина вудилища може бути різною, оптимальна довжина спінінга для ловлі з берега 2.4 метра, також можна використовувати як коротші, так і більш довгі палиці. Ставити велику, тягову котушку немає сенсу, для лову окуня цілком вистачить котушки розмірі 1500.

В якості волосіні застосовується плетений шнур діаметром 0.1 мм, звичайно ж, можна поставити і 0.08, але особливого виграшу в закиданні ви не отримаєте, а ось в міцності він значно програє, хоча він дозволить вам витягнути окуня будь-якого розміру.

Про снасті поговорили, тепер головне питання, на що і де ловити окуня? Найбільш популярна приманка для лову окуня – це вертушка, на наш погляд, вона є самою уловистою штучною приманкою для лову окуня, хоча багато хто з нами і не погодяться, так як все залежить від умов рибалки.

Вертушки для лову окуня повинні бути невеликого розміру, використовуються вертушки розміром номер 0 і 1, в рідкісних випадках, при лові трофейного окуня на кар’єрах, номер 2. Проводку необхідно виконувати в досить швидкому темпі, так як окунь не щука, і він віддає перевагу швидкій грі приманки.

При активності окуня на поверхні можна використовувати невеликі поперці. Ловля на попер є самою видовищною рибалкою, так як ви самі безпосередньо бачите момент клювання риби.

Покльовка окуна на попер
Покльовка окуна на попер

Розмір попера повинен бути від 3 до 5 см, звичайно ж, клювання будуть і на великі розміри приманки, але засікти окуня буде трохи важче. Якщо клювань немає на жодну з перерахованих приманок, а це може бути пізньої осені, коли окунь йде в ями і стоїть на глибині, можна використовувати так званий мікро джиг.

Це невеликі джигові приманки, типу різних віброхвостів, твістерів, джиг-вертушок. При лові окуня на такі приманки необхідно виконувати ступінчасту проводку, тобто проводка повинна здійснювати по дну, і якщо подумки уявити траєкторію руху приманки у воді, то вийде щось схоже на сходинки.

При торканні принадою дна можна починати проводку, робимо 3-4 обороти котушкою, потім пауза, очікуємо, поки приманка торкнеться дна, потім знову робимо 3-4 обороти котушкою і так далі.

Пауза після того, як ви зробили підмотку котушкою, повинна бути 2-3 секунди, залежно від глибини водойми і ваги приманки швидкість підмотки і кількість обертів котушкою може варіюватися. Клювання окуня зазвичай несильне, хоча великий окунь бере різко, з потужним ривком.

Підсікати варто дуже акуратно, або навіть можна взагалі обійтися без підсічки, так як губи у окуня ніжні і при підсікання вони можуть порватися. З виведенням також краще не поспішати з тієї ж самої причини, найкраще добре налаштувати фрикціон, щоб в момент ривків риби він пом’якшував її удари і окунь не зірвався.

Про снасті і принади поговорили, залишилося розповісти про місця, де шукати окуня. Навесні – це різні затоплені мілководні місця, куди виходить мальок погрітися, а за ним постійно ходить і окунь, так як невеликі рибки є його основним кормом.

Трофейний окунь
Трофейний окунь

Влітку – це різні неглибокі ділянки водойми, піщані мілини, куди виходить мальок. У літню спеку окунь також любити стояти біля травички, виглядаючи дрібну рибку. У цей період він найкраще ловиться на поперці і вертушки, так як в основному полює у верхніх горизонтах води.

Восени окуня варто шукати на зимувальних ямах, глибоких ділянках водойми, на входах і виходах з ям, біля різних підводних укриттів. У цей період окунь найкраще ловиться на джиг-приманки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017