Як, де і чим ловити окуня літом

Техніка і способи ловлі окуня літом

Літня ловля окуня дуже різноманітна у виборі снастей і способів лову. Це може бути вудіння на поплавкову вудку, ловля окуня на спінінг, на кружки, на донку, стрімким блешнінням, фідерна снасть і навіть на мормишку. Та й погода в літній сезон, як не можна вдаліше підходить для риболовлі.

Ловля окуня влітку має свої відмінності, адже в цей період з’являється багато малька, який є основною їжею для окуня влітку. За плескання малька коло поверхні водойми можна визначити місце полювання окуня.

Улюбленим місцем окуня влітку є прибережні зони з заростями. Великого окуня ваблять місця з природними або штучними перешкодами, такі як опори мостів, різні гідроспоруди, глибинні бровки, валуни, насипи і корчі. Жарку пору він може перечікувати в глибоких ямах і вирах. Дрібні ж особини частіше зустрічаються в невеликих затоках і заводях, під берегом, у траві. Риба окунь любить місця з невеликою або зовсім відсутньою течією.

Ловля окуня влітку більш вдалою буде в ранкові та вечірні години. В цей час окунь зазвичай особливо активно полює. У запалі полювання риба окунь може вистрибувати з води, переслідуючи жертву, а може і годинами сидіти в засідці, як щука. У нічний і денний час, окунь малоактивний, він тримається в тіні звисаючих над берегом дерев, в очеретах і зловити його малоймовірно.

Способи ловлі окуня влітку

Ловля окуня на поплавкову вудку

На звичайну вудку влітку, окуня ловлять в місцях з невеликою течією або в стоячій воді. Ловля окуня проводиться з берега, з мостів, а на озерах, в основному з човна. Поплавок за вагою та розміром, підбирають відповідно насадки. На відстані до тридцяти сантиметрів від гачка або повідця, закріплюється грузило. Вагу грузила для ловлі окуня влітку, підбирають так, щоб поплавець на 2/3 був занурений у воду і стояв вертикально.

В якості насадки, при лові окуня на поплавкову вудку, використовують хробака, при насадженні його на гачок, залишають довгий кінчик. Також дуже дієвою наживкою, є мальок. Зачепіть його під спинний плавник, так щоб рибка була в горизонтальному положенні. При клюванні, невеликий окунь розгойдує поплавок, а великий топить відразу. Як тільки поплавок зник під водою, потрібно підсікати. При лові окуня влітку радять сильно не підсікати через його слабкі губи, щоб уникнути зриву риби або навіть обриву снасті, якщо це була велика особина.

При виведенні краще буде, дати походити окуню на волосіні, а потім підводити його до берега. Але стежити, щоб якщо попалася велика риба окунь не дати йому затягнути снасті в зарості. Ловля окуня влітку може проводитися на кілька вудок одночасно.

Ловля окуня влітку на донку

Ловити окуня на донну снасть можна на річках та закритих водоймах. Цей спосіб дає суттєву перевагу перед ловом окуня на поплавкову вудку, донкою можна досить легко обловити водойму на місця проживання окуня, щоб не проміряти дно. Донна снасть включає коротке вудилище, важке грузило і довгу волосінь. Вудлище повинне мати чутливий кінчик, котушку використовують безінерційну, гачки 6-8 номер. При лові окуня влітку на донну снасть, можна користуватися закритою годівницею. В якості приманки підійдуть черви, виповзні, опариші.

При лові окуня можна використовувати сучасну фідерну снасть або квікер. А можна використовувати популярну вже багато років, резинку. При ловлі на резинку знадобиться безінерційна котушка, волосінь мононитка – до пів міліметра основна і 0,3 мм на повідці. Резинка ціла без задирок і надривів, і грузило для закидання. При лові окуня на донку, наживка знаходиться прямо на дні, а при лові резинкою, трохи над ним.

Ловля окуня влітку на спінінг

Ловля окуня влітку на спінінг проводиться на легке вудилище від 1.8 м до 2,5 м. з тестом по приманці 5-7 г на глибині до 2 м і, якщо ловля проходить джиговим способом то тест повинен бути до 40 г Основне при виборі котушки, це відповідність вазі вудилища. З приводу використання волосіні або шнура, не існує єдиної думки. Кожен з варіантів має свої плюси і мінуси, тому тут вибір за вами, що вам більше подобається.

Окунь на спінінг
Окунь на спінінг

Принади для лову окуня на спінінг влітку численні і різноманітні. Серед них популярні обертові блешні, їх використовують на мілководдях з поверхневою або донною проводкою. Для джигової, хвилеподібної або рівної проводки в товщі води підходять коливні блешні типу «кастмастер». Для таких же проводок застосовують «спіннербейти» і «блейдбейти», вони ефективні в «вікнах» серед заростей трави. Серед силіконових принад популярні твістери і віброхвости, оснащені джиг-головкою або шарнірним методом, воблери з активною грою і поппери для поверхневої ловлі.

Ловля окуня влітку справа цікава і захоплююча. При виборі більш зручного для вас способу лову і правильно підібраної снасті, ви отримаєте масу позитивних емоцій та ще й непоганий улов цього смугастого хижака.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017