Як, де і на що ловити окуня в квітні

Ловля окуня в квітні

Окунь – риба, яка зустрічається майже повсюдно. Незважаючи на свій симпатичний строкато-смугастий зовнішній вигляд окунь є завзятим хижаком, в його раціон входять будь-які живі організми які зустрічаються в водоймі (личинки жуків, бабок та інших комах, черви, дрібна плотва, уклейки, піскарі).

Для ловлі окуня в квітні підходять практично всі рибальські снасті (спінінг, поплавкова або донна вудка (фідер), троллінг, нахлист…). Ловити окуня можна протягом всього року, проте не забувати враховувати при цьому характерні особливості для кожної пори. Дуже цікава і азартна ловля смугастого хижака у другому місяці весни – квітні.

Як тільки температура води в річках і водоймах досягає 6 -7 градусів у окуня починається нерест, який припадає на кінець березня – початок квітня. Личинки які вилупилися з ікри активно харчуються фіто-і зоопланктоном, трохи часу по тому, мальки які підросли починають вживати в їжу личинки різних комах, і лише потім починається справжнє полювання молодого хижака на дрібну рибку (іноді він не шкодує навіть своїх менших побратимів).

Проживання окуня визначаються, перш за все, наявністю основної їжі – мальків, невеликої рибки. А оскільки ці численні зграйки в залежності від сезону переміщаються по всій водоймі, значить і окуня доводиться постійно рухатися за здобиччю. Після нересту окунь не поспішає залишати мілководні, зарослі травою і очеретом затоки і затони, так як саме тут можна добре підгодуватися білою рибою яка нереститься.

Використовувати для лову окуня в квітні човен недоцільно, оскільки закидання приманок на далекі відстані через велику течію не дає бажаних результатів. Навесні окунь добре ловиться з берега за допомогою самих пересічних рибальських снастей (спінінга, поплавкової вудки, донної снасті).

Полюючи за мальками, він виштовхує їх на поверхню, чим створюється враження про особливу активність окуня саме у верхніх шарах водойми. Однак, як правило, навесні окунь в основному ловиться коло дна в місцях з нешвидкою течією, і глибиною більше одного метра.

Оскільки окунь невеликих розмірів добре бере недалеко від берега (від 3 до 5 метрів), то для лову підійде поплавкова вудка, оснащена тонкою міцною волосінню діаметром 0,25 мм, повідцем 0,17 мм, гачками №5-6 і невеликим і чутливим поплавцем. Такий розмір волосіні найбільш оптимальний для того, щоб швидко витягнути рибу з води і не сполохати інших, а що стосується окуня, то він під час клювання особливо не демонструє обережність.

При ловлі окуня в квітні в воді з повільною течією, насадка повинна знаходитися на дні, при нерівному і трав’янистому рельєфі дна її тримають у висячому положенні. Клювання окуня супроводжується плавним зануренням поплавця під воду, після чого слід відразу робити підсічку. Основною принадою в цю пору року служать земляні і гнойові черв’яки. Застосування прикормки при ловлі квітневого окуня не потрібно – зголодніла за зимовий період і нерест риба добре бере й без підгодовування.

Окунь в квітні
Окунь в квітні

Великі екземпляри окуня трапляються найчастіше на більш глибоких ділянках водойм. В даних випадках застосовується спінінгова снасть. Для лову окуня в квітні підбирають легкі компактні середньої жорсткості вудилища класу light довгою до 2,1 м., оснащені компактною безінерційною котушкою, що дозволяє забезпечити легкість сходу і підмотки волосіні.

В якості штучних приманок краще використовувати десяти сантиметрові твістери, віброхвости, воблери. Непогано показали себе при лові трофейного окуня в квітні три-п’яти сантиметрові вертушки з жовтими або сріблястими пелюстками.

Проводку з середньою швидкістю здійснюють в придонному шарі поблизу кущів, торішнього очерету, затоплених корчів.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Як, де і на що ловити окуня в квітні: 5 комментариев

  1. а де в Хмельницькому чи окрузі можна порибачити на хижака? після того як лід зійде..

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017