Як ловити окуня на мікроджиг

Мікроджиг. Ловимо окуня на спінінг

Джигова ловля окуня полягає в придонній проводці приманки за допомогою спінінга і котушки. Мікроджиг – це одна з різновидів джигової ловлі, що відрізняється невеликим розміром приманки. Рибалка на окуня мікроджигом проводиться на силіконові приманки вагою від 0,5 до 5гр. Ці приманки (твістер, віброхвіст) представляють собою імітацію рибки або будь-якого іншого представника тваринного світу з тих, хто є потенційною здобиччю для окуня. Це можуть бути черви, п’явки, личинки, комахи і т.д.

Час і місце для рибалки на мікроджиг

Ловля окуня на мікроджиг проводиться цілий рік по відкритій воді, але найбільш результативними вважаються весна та осінь, коли окунь годується, в основному, на дні водойми. Найбільш перспективними місцями є бровки, звали, межі водної рослинності. Також ловити цю рибу можна в закоряженних частинах водойми, на перекатах, косах, біля донних ям. Взагалі, окунь любить триматися в місцях з різними аномаліями рельєфу дна.

Вибір снасті для ловлі окуня на мікроджиг

Спінінг для ловлі на мікроджиг повинен бути добре збалансований. Зазвичай використовують вудилище від 1,8 до 2,4 м середнього або швидкого ладу з вклеєною вершинкою або тубуляром. Тест спінінга до 12 грам.

Котушка безінерційна до 2000, підбирається за вагою щодо бланку вудилища.

Для кращої чутливості снасті, в якості основної волосіні, рекомендується використовувати шнур. Непогано підходить шести лібровий (розрив близько 3 кг), діаметр до 0,18, колір – білий, зелений, помаранчевий або інший яскравий, для кращого контрасту з водною поверхнею.

Повідці можна робити з монофілу 0,12-0,16мм, ну а краще флюорокарбонові. Довжина повідця до півметра. Оскільки джиг-головка або вухатий вантаж (чебурашка) зазвичай не закручують волосінь, то монтаж снастей для більшої легкості і чутливості, роблять без вертлюжків і карабінів, пов’язуючи основну волосінь, поводок і джиглголовку рибальськими вузлами.

Мікроджиг. Типи оснащення

Існує кілька типів оснащення мікроджигових приманок. Найпоширеніший тип монтажу – це джиг-головка. Популярність такого оснащення лежить в простоті, всього дві складові – силіконова приманка і джиг-головка яка складається з свинцевого вантажу з гачком.

Джиг-головки
Джиг-головки

Для ловлі окуня на мікроджиг використовують головки вагою від 0,5 до 1,5 грама. Недоліком такого оснащення можна вважати лише те, що не завжди можливо підібрати необхідну вагу вантажу з гачком потрібного розміру.

Такого недоліку позбавлений на пів саморобний монтаж з одинарного гачка з дробинкою. Таке оснащення для мікроджига часто рятує, коли закінчилися магазинні монтажі. Робиться просто – на гачок з довгою цівкою, прямо під колечком затискається звичайний свинцевий вантаж з поплавкового оснащення. Розмір гачка і вага дробинки вибирається самостійно, але погано затиснутий вантаж постійно злазить з цівки до вигину гачка і може зіпсувати силіконову приманку.

Крім описаного вище жорсткого оснащення, для ловлі окуня на мікроджиг існують і шарнірні монтажі. Такий тип монтажу складається з грузила з двома кільцями (вушками) для кріплення гачка і волосіні. Через зовнішню схожість такий вантаж називають «чебурашкою» або «вухатим».

Вухаті грузила бувають цільні і розбірні.

У цільних – дротяні вуха жорстко упаяні в головку, для такого типу монтаж гачка роблять за допомогою заводного кільця або шляхом розгинання кільця на гачку.

"Чебурашка" для мікроджигу
“Чебурашка” для мікроджигу

У розбірних грузил, дріт може висуватися з головки, в неї і заводиться гачок. На вільну шарнірну оснастку можна монтувати як двійники, так і одинарні офсетні гачки для зменшення зачепу снасті.

Вагу джиг-головок будь-якого типу підбирають в залежності від умов ловлі. Легкі підходять для неглибоких водойм зі стоячою водою, а більш важкі – для ловлі на швидкій течії в фарватерах річок.

Приманки для ловлі окуня на мікроджиг

Ловля окуня на мікроджиг передбачає використання силіконових приманок невеликого розміру, зазвичай це 2-5 см. Але якщо ви націлилися на трофейний екземпляр, то з мікроджиговим оснащенням можливе використання приманок розміром навіть 15-25 см. Найпоширенішими з мікроджигових приманок є віброхвости і твістери.

Приманки на окуня для мікроджигу
Приманки на окуня для мікроджигу

І ті й інші виготовляються зі звичайного або «їстівного» силікону і мають безліч типів, форм, розмірів, кольорів і модифікацій. Розбір таких приманок – це матеріал не для однієї статті, про всі ці різноманітті ви можете почитати на сторінках нашого сайту.

Техніка ловлі окуня на мікроджиг

Тактика і техніка ловлі окуня передбачає точний закид приманки в перспективну точку. Проводка ступінчаста класична, її траєкторія нагадує профіль сходинок. Час падіння джиг-головки з приманкою регулюється положенням спінінга і обертанням котушки, пауза на падінні становить не менше секунди. Як тільки приманка досягає дна, піднімаємо її обертанням котушки і знову відпускаємо у вільне падіння. Повторюємо, поки не дотягнемо приманку до себе.

Окунь клює впевнено і, найчастіше, само-підсікається. Але, щоб не сталося сходження риби через порвані губи або, якщо це великий екземпляр, то і порвану снасть, не варто поспішати при виведенні.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017