Як ловити окуня на поплавкову вудку

Дієві поради щодо ловлі окуня поплавковою снастю

Рибалка на окуня поплавковою вудкою приносить часто кращі результати, ніж полювання на нього зі спінінгом в тих місцях, де окунь не росте до великих розмірів.

Ідеальне місце для ловлі на поплавок – ставки і озера. Трав’яний окунь харчується личинками комах, зоопланктоном і рідше мальком. За все своє життя досягає розмірів не більше 200-250 грам.

Снасть для рибалки для окуня

Для поплавкової ловлі окуня підійде як махова вудка, так і матчеве вудилище з закиданням на відстань далі 10-20 метрів. Принципова відмінність цих вудилищ в котушці.

Махове вудилище має довжину від 4 до 7 і більше метрів, не має котушки, або має невеликий барабанчик для зберігання волосіні до приходу на риболовлю. В рибній ловлі котушка ніяк не використовується.

Матчеве вудилище зазвичай значно меншого розміру (до 4.5 метра). Має безінерційну котушку, якою простим помахом вудилища можна закинути оснастку на десятки метрів. Перевагою такого вудилища також є те, що у котушки є фрикціон і при клюванні великої риби набагато більше шансів впоратися з її виведенням.

Для великих річок краще використовувати матчеве вудилище, хоча воно підійде і для риболовлі на ставках. Але якщо ви зібралися рибалити виключно на невеликому водоймищі – ставку або озері, то вам цілком вистачить махової вудки.

Різниця в застосуванні махової або матчевої вудки буде лише в дальності закидання.

Оснащення вудки для ловлі окуня

Використовується глуха оснастка, ковзаючого поплавка в лові не використовують, так як заглиблення гачка зазвичай не буває більше одного метра.

Конектор для кріплення жилки до кінчика махової вудки
Конектор для кріплення жилки до кінчика махової вудки
 1. При використанні вудки з кільцями спочатку просмикніть волосінь від першого кільця до самого останнього (кінчика) і витягніть 1-2 метра волосіні. Якщо використовуєте вудку без кілець (махова вудка) – то прикріпіть волосінь до кінчика вудилища за допомогою коннектора.
 2. На основну волосінь кріпиться поплавок. Спочатку в верхнє колечко поплавка протягується основна волосінь, потім на волосінь надівається невеликий гумовий кембрік і в цей кембрік вставляється поплавок.
 3. Після поплавка кріпляться кілька дробинок, але догружати поплавок до самого кінчика не слід. При використанні великого хробака або малька в ролі наживки – поплавок повинен стійко триматися на поверхні. Ідеально буде огрузити поплавок лише до того рівня, щоб він стояв вертикально, а на велику бочковидну частину над поверхнею води можна і не звертати уваги.
 4. Повідець при лові окуня не обов’язковий – в 20-30 см від останнього свинцевого грузила кріпиться гачок. Він не повинен бути дрібним. Паща окуня, навіть дрібного доволі крупна. Орієнтуйтеся на розмір нігтя вашого великого пальця на руці. Такої довжини гачок буде ідеальним.

Наживки для рибалки на окуня

Черв’як

Універсальна наживка для окуня. Краще насаджувати цілого хробака, частину насаджувати панчохою, а частину проколювати в декількох місцях. Таким чином запах буде швидше поширюватися і окунь незабаром зробить атаку на ваш гачок.

Живець

Ідеально підходять для ловлі окуня:

 • верхоплавка
 • краснопірка
 • уклейка
 • піскар
 • гольян
 • карасик і інші дрібні живці.

  Живця можна кріпити як одинарним гачком так і трійником за спинний плавник
  Живця можна кріпити як одинарним гачком так і трійником за спинний плавник

Але потрібно пам’ятати, що невеликий окунь з небажанням буде зазіхати на крупного карася (необхідний по-справжньому невеликий карась, в довжину не більше 4 см), тому переважні саме верхоплавка, дрібна краснопірка, верховодка і піскар.

Насаджувати живця слід через область спинного плавника. Виводити жало потрібно повністю, окунь його не боїться, а під час підсічки ймовірність зачепу окуня значно збільшиться.

Пошук місця для рибалки на окуня

У будь-якому ставку є місця, де окунь ганяє малька. Найчастіше це більш мілкі місця, де мальок і дрібна риба годуються. Можна спробувати ловити тут, а можна зробити прикормку.

Прикормка робиться не для окуня, а для дрібної риби, шматок білого хліба (плаваючий на поверхні) – ідеальний варіант. Але якщо ви просто викинемо його – він буде дрейфувати, а можливо і піде далеко від берега, тим самим забравши за собою зграю малька, а за нею і окуня.

Використовуйте окреме оснащення на спінінговому вудилищі. На самому кінці грузило, а вище в двох метрах (або метрі, якщо місце де ви будете ловити неглибоке) кірка хліба. Закидаєте прикормочне оснащення в потрібне вам місце і мальок тут же почне збиратися.

Не намагайтеся закидати підгодовування занадто далеко, дрібна риба може і не знайти хліб над глибокими місцями, 5-10 метрів від берега цілком достатньо.

На живця ловиться крупний окунь і може попастися і настоящий трофей
На живця ловиться крупний окунь і може попастися і настоящий трофей

Процес ловлі окуня

Закид в 5-20 метрів від берега. Глибину ловлі (відстань від гачка до поплавка) необхідно виставити не більше 0.7-1 метра. Тепер залишається чекати клювання.

Якщо бачите активність окуня, сплески і погоні за зграями малька – закидайте ваше оснащення саме в ці місця.

Окунь клює агресивно і впевнено. Поплавок або почне тонути, або йти в сторону – необхідно підсікати.

Виведення не форсуйте. У окуня дуже тонкі губи, занадто сильним ривком можна їх розірвати.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017