Як ловити окуня на малька

Рибалка на окуня. Ловимо на малька

Здравствуйте шановні рибалки. Ловля окуня на малька передбачає використання в якості наживки невелику рибку, довжиною 3-4 сантиметри, в простолюдді така рибка зветься – мальок.

Ловля окуня на малька є дуже ефективним способом риболовлі, особливо добре окунь ловиться на малька влітку і восени. У даній статті розповімо вам про вибір снастей для лову окуня на малька, а також про тактику і перспективні місця для рибалки.

Снасті для лову окуня на малька ніякої особливою ​​хитрістю не відрізняються. Як правило, даний вид лову здійснюється з човна, тому при виборі снастей будемо керуватися цим фактором. При ловлі з човна використовувати довгі вудлища не дуже зручно, так як вам буде просто незручно брати рибу, підведену до вас.

Тому оптимальною довжиною спінінгового вудилища для лову окуня на малька є 2.1 метра. З таким спінінгом вам буде комфортно управлятися в обмеженому просторі, а також ви не будите відчувати проблем при підведенні риби до човна.

Оптимальний тест спінінга – 5-25 грам, а більше воно і не треба. Закидати вам фактично нічого не потрібно, тому немає необхідності використовувати більш потужне вудилище, та й не росте окунь по 5 кілограм, максимум, на що ви можете розраховувати – це півтора кілограмовий окунь. І то, такий смугастий розбійник вже буде вважатися трофеєм.

Використання моно волосіні або ж плетінки для лову окуня на малька залежить від того, як і де ви будите ловити. Якщо ви плануєте відпускати малька далеко від човна, тоді краще використовувати плетену волосінь діаметром 0.08 міліметра, але обов’язково використовувати повідець з тонкої моно волосіні, діаметром 0.2-0.22 міліметра.

В такому випадку, плетінка забезпечить вам надійне підсікання окуня при відпуску снасті на значну відстань від човна. В іншому випадку, використання моно волосіні буде краще, так як вона буде менше відлякувати рибу. Ловля окуня на малька передбачає використання поплавка.

Великий поплавок не має сенсу використовувати, так як мальок не здатний потягнути навіть невеликий поплавок для лову плотви на вудку. Вага огрузки поплавка для лову окуня на малька не повинена перевищувати 5 грам. Гачок, як правило, використовується 7-8 номера. Такий розмір дозволить вам надійно засікти окуня будь-якого розміру.

Перспективними місцями для лову окуня на малька влітку є різні мілководні ділянки водойми, куди окунь часто виходить полювати. Також його можна виявити в чистих віконцях посеред трави. При ловлі на річці доцільно пускати малька уздовж травички або стрімчастого берега.

Мальок для ловлі окуня
Мальок для ловлі окуня

Де взяти малька? Немає нічого простішого, але тільки для цього вам знадобитися так званий павук. Це дрібна сітка, розміром приблизно 2 на 2 метри, яка має невисокі борти, щоб дрібна рибка не змогла з неї вистрибнути. Візьміть шматочок м’якушки білого хліба, потім закиньте павука в воду і розкришіть над ним хліб.

Через деякий час мальок збереться, і вам залишиться тільки підняти павука. Спійманих мальків відразу ж помістіть в об’ємне відро, так як вони дуже швидко гинуть, особливо на полуденній жарі.

Тепер безпосередньо про саму ловлю. Тут довго розповідати нічого. Візьміть малька, насадіть його на гачок. При лові окуня робити це необхідно за губи, так як атакує свою здобич окунь саме з голови, на відміну від щуки, яка хватає рибу за середину тулуба.

Малька краще чіпляти з губу
Малька краще чіпляти з губу

Ловля окуня на малька успішнішою буде, якщо ловити рано вранці або ж увечері. Насадженого малька відпустіть за течією, якщо ловля проводиться на річці. Спочатку виставте невелику глибину, можливо, окунь полює в цей час на поверхні або в верхньому горизонті води.

Якщо клювань не буде, поступово збільшуйте глибину, поки не виявите саме той шар води, де в цей час окунь веде своє полювання. Клювання у окуня, як правило, впевнене. Відразу після клювання можна підсікати, так як окунь відразу хапає здобич за голову, а там ваш гачок, і, швидше за все, ви засіче рибу.

Якщо ж ви дасте окуню час, щоб заковтнути малька, він може наколотися на вістря гачка і кинути наживку. При ловлі в стоячій водоймі алгоритм точно такий же. Виведення окуня не завдасть вам проблем, головне не поспішайте і налаштуйте фрикційне гальмо на випадок, якщо вам попадеться важкий екземпляр.

Вдалою Вам риболовлі !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017