Як прикормити окуня. Поради та рекомендації

Поради та рекомендації по прикормці окуня

Окунь відноситься до хижих риб і має свої особливості не тільки в ловлі, але і в його прикормці.

Запорукою хорошого клювання і улову є правильний підбір і приготування прикорму. Тому рибалка повинен знати не тільки на що підгодовувати рибу, але і як самому приготувати це підгодовування, чим воно відрізняється одне від одного в залежності від пори року, і, звичайно ж, як правильно її підгодувати.

Досвідчені рибалки стверджують, що окунь відноситься до примхливих риб, яких складно підгодувати, але все-таки можливо. Велику роль в цьому відіграє всеїдність окуня, йому відмінно підійдуть дощові черв’яки, опариші, тельбухи, мотиль і багато іншого. Головне, щоб суміш для підгодовування містила залишки тваринного походження.

Приготування прикормки для окуня
Приготування прикормки для окуня

Для прикорму цього хижака можна використовувати приманки з сильним запахом. Підійде камфорне масло, гусячий жир, мед, які додають в основну суміш підгодовування. Ще один старий, але перевірений метод – це опускання банки з живою рибою на дно. Рибки які рухаються в банці, відмінно привертають хижого окуня.

Прикормка для окуня в різні пори року

Влітку

В літній період окуні частіше мешкають в заростях, біля корчів, в каменях, в ямах і вирах. Найбільш підходяща і доступна для цього часу підгодівля – це дощові черв’яки. Також підійдуть залишки м’яса і тельбухи. Привадить також і мотиль, мідії, рачки-бокоплави, прудовики.

Прикормка для окуня літом
Прикормка для окуня літом

Природна цікавість окуня може принадити його, якщо кинути трохи річкового піску в воду. Для вторинного прикорму підійде згорнута кров. Можна використовувати аміносироп з ароматом мотиля.

Взимку

З приходом зими, коли з’являється перший лід, окунь уповільнює свій рух, і тільки ближче до середини починає своє пересування по всій водоймі.

Зимує окунь невеликими зграйками і їжу йому добувати складніше. Тому для цього часу дуже актуальна правильна прикормка. Вона дозволяє не тільки розбуркати рибу, а й залучити її на одне місце на кілька днів.

Для цього підходить мотиль, краще, якщо він буде живий, але підійде і кормовий. За кілька днів слід в лунку підкинути заздалегідь заготовлені зліплені грудочки з мотиля, або підсипати невеликими порціями кожні 15 хвилин.

Він опуститься на дно і змішається з мулом. Це дозволить годуватися окуню на одному місці кілька днів. У зимовий період також можна використовувати рачків бокоплавів, рубленого хробака. Зарекомендував себе з хорошого боку і аттрактант спрей “Carp Zoom Attractor Spray  Земляний черв’як“. Використовується як в вприскуванні на наживки, так і в додавання до суміші.

Прикормка для окуня зимою
Прикормка для окуня зимою

Восени і навесні

Вже восени окуні прагнуть до об’єднання в невеликі зграйки. Вони вважають за краще тихі місця без сильної течії, в піщаних схилах, затоплених деревах. Це дозволяє йому харчуватися дрібною рибою, що живе біля берега.

Перед зимою окунь хоче ґрунтовно поїсти, тому постійно рухається уздовж берега в пошуках їжі. Саме тому в цей період, як ніколи потрібна підгодівля для утримання риби на одному постійному місці.

Навесні зі сходом снігу, окунь також спрямовується до берега в пошуках тієї ж дрібної риби. У цей час відмінною прикормкою стають личинки комах, бабок і метеликів. Це вид корму добре знайомий йому, тому й відгукується він на нього швидко. Не обійтися навесні без мотиля і рубаного дощового черв’яка.

Суміш для прикорму своїми руками

Окунь, як хижа риба, має гострий нюх і відмінний зір. Тому і підгодовування виготовляють з додаванням різних масел, мішури або блискіток.

У рибальських магазинах представлений величезний вибір спеціалізованих підгодовувань, але досвідчені рибалки воліють робити їх власноруч.

Правильно приготовлена ​​суміш для окуня обов’язково містить:

 • основу;
 • кормову базу;
 • добавку.

Основу частіше роблять з толокна, хліба, сухарів, макухи, висівок. Вона становить більшу частину від загальної маси.

До неї додають, в залежності від сезону кормову базу з опаришів, мотиля, черв’яків, трубочника. І завершальною складовою є пряна і ароматна добавка у вигляді масел або пряних трав. А також макуха, насіння соняшнику, підсмажені насіння конопель та льону.

Суміш для прикорму своїми руками
Суміш для прикорму своїми руками

Існують основні правила, які необхідно враховувати при приготуванні:

 1. Суха кров, тирса, сухе молоко і дафнії дають рясну каламуть.
 2. Річковий пісок, мотиль, черв’яки і опариші роблять суміш для прикорму більш розсипчастою.
 3. Яєчний порошок, толокно, глина – цементують.
 4. Спочатку змішуються всі сухі інгредієнти, а вже після додається вода, і ліпляться невеликі порційні кулі.

Кращі рецепти

 1. Твістер з філе риби. Підходить для лову крупного окуня. Для цього філе риби нарізають невеликими смужками приблизно по 5 сантиметрів, надійно закріплюючи його на джиг-голівці. Залишаючи при цьому невеликий вільний кінець, який буде привабливо грати під водою, принаджуючи до себе хижака.
 2. Для зимової риболовлі. Дрібно нарізані курячі або свинячі тельбухи змішати з мотилем. Додати невелику кількість борошна для в’язкості. Скачайте кульки, розміром з куряче яйце, і прибрати в морозилку до повного заморожування. Опускати в лунку за три дні до лову.
 3. Мілко рублені хробаки, мотиль і м’ясо раку змішують зі свинячою кров’ю. Додають кілька крапель камфорного і лавандового масла, меду. Ретельно вимішують, додають луску від риби. Потім глину, її потрібно стільки, щоб вийшли щільні нерозсипчасті кульки.
 4. Рибне борошно змішати з кукурудзяним жомом, повинно вийти приблизно піввідра. Додати свинячу кров 150 – 200 мл. Отриману тістоподібну суміш ретельно перемішати. Дрібно порізати черв’яків, м’ясо раків, мідій, крабів, устриць, улюблену личинку окунів, мотиль. Змішати з борошняною сумішшю. Все добре вимісити. Для в’язкості можна додати трохи глини, бажано, якщо вона буде біла.

  Твістер з філе риби
  Твістер з філе риби

Як правильно прикормити окуня?

Якщо використовується таке підгодовування, як черв’яки або опариші, то його зручніше застосовувати в годівниці. Для цього в невеликий короб з отворами поміщаються невеликі черв’яки, які через деякий час починають з них поступово вибиратися, залучаючи, таким чином, здобич до обраного місця. Без годівниці не обійтися, якщо на місці лову є велика течія.

Також для залучення хижого окуня до потрібного місця використовують сухі суміші. Вони призначені для дрібної рибки, яка, в свою чергу, вже стає відмінною підгодівлею для хижака.

Для лову окуня над дном, підгодовування, кинуте в воду, повинне в ній розсипатися, утворюючи хмару.

Для його постійної підтримки і утримання хижака на місці, необхідно регулярно підкидати невеликі порції.

Поради та рекомендації

У дні, коли окунь не активний, слід використовувати відразу кілька видів приманок і прикормок.

Це дозволить знайти найбільш підходящі для нього в цей час. Якщо на хробака вдається ловити тільки дрібну рибу, а більша не клює, то слід спробувати змінити приманку. Для цього відмінно підійде дрібна рибка, вона більш помітна і цікава для великого хижака, а для дрібного окуня виявиться просто непосильною.

Досвідченими рибалками доведено, що окунь, як хижа риба, більше любить рухливу приманку.

Для цього використовують такий метод: після закидання приманки її залишають нерухомою якийсь час, для того, щоб риба її помітила. Потім, повільними, плавними рухами, з невеликими зупинками, поступово притягують її до себе.

P.S. До речі, в нашому Інтернет магазині Ви можете придбати різноманітні прикормки, насадки та ароматизатори з доставкою по Україні.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017