Як ловити чехонь на фідер весною

Що потрібно знати про рибалку на чехонь весною на фідер

Існує безліч способів для лову чехоні навесні. Її можна ловити найпростішою поплавковою вудкою, матчевою снастю, спінінгом, на донку з гумовим амортизатором, а також нахлистом або ж закидаючи мушки за допомогою поплавка збіруліно. Але в цій статті я хочу розповісти про інший цікавий і дуже ефективний метод – це ловля чехоні весною на фідер.

При правильному виборі місця риболовлі, належного підгодовування, озброївшись відповідними снастями для ловлі чехоні і дотримуючись вірної тактики і техніки фідерної ловлі, ви безсумнівно отримаєте хороший улов і чудово проведете час на риболовлі.

Чехонь поширена в басейнах Каспійського, Балтійського, Азовського і Чорного морів. Це напів прохідна риба сімейства коропових. Від більшості своїх коропових родичів чехонь відрізняється шаблевидною формою тіла, довгими грудними плавниками і ротом розгорнутим вгору. Така будова підходить для риби що мешкає у водоймах з інтенсивною течією в середніх і верхніх водних горизонтах, ну а своєрідне розташування рота допомагає цій рибі-шаблі без проблем ловити комах які потрапляють на поверхню водойми. Для ловлі чехоні на фідер ми повинні врахувати цю особливість її будови і внести деякі корективи в монтаж фідерної оснастки.

Рибалка на чехонь починається в середині весни. У цей період у шаблевидної риби починається перед нерестовий хід. Численні зграї чехоні відправляються на нерест вгору за течією, піднімаючись по перекатах, заходячи в затоплені паводком заплави річок, а у водосховищах ця риба рухається до входів в затоки і усть впадаючих річок і струмків. Пару тижнів перед самим ікрометом риба неймовірно активна і кидається на будь-які приманки. Це і буде найбільш підходящим часом для ловлі чехоні весною.

Де ловити чехонь

Щоб знайти місце, де можна ловити чехонь, потрібно знати переваги цієї риби. Чехонь любить вільні від рослинності неглибокі ділянки водойми з швидкою течією. Близько до берега зграї зазвичай не підходять, тому перспективні місця для риболовлі на чехонь можна знайти на віддалених від берега мілинах або підвищеннях дна, на кордоні течій, біля входів в затоки, поблизу перекатів і сусідніх з ними плесах. У будь-якому випадку це буде відкритий широкий водний простір з чистим і відносно рівним дном, без аномалій в рельєфі.

Снасті для ловлі чехоні навесні

Снасті для ловлі чехоні на фідер навесні підбирають відповідно до обраного місця для риболовлі та переваг самого рибалки. Вага годівниці підбирається з урахуванням інтенсивності течії, а саме, при лові чехоні на швидкій течії використовують відкриті годівниці 4О-6О гр.. Під таку масу оснастки потрібно і вудилище з відповідним тестом. Строй фідерного вудилища особливого значення не має, головне щоб рибалці було зручно ним доставляти оснащення точно в підгодоване місце лову. Для риболовлі на чехонь в віддаленому від берега місці, довжина вудилища вибирається не менше трьох метрів. Жорсткість його сигнальної вершинки залежить від швидкості течії і погодних умов.

Котушка для ловлі чехоні на фідер повинна вміщувати не менше 1ООм волосіні діаметром О,2О-О,25мм. Інші вимоги – це легко регульований фрикціон і можливість роботи з плетеним шнуром. Адже саме «плетінка» (О,14-О,18мм) буде кращим вибором для ловлі фідером чехоні. Плетений шнур міцніше моноліски при рівних діаметрах і він добре передає клювання риби на гнучкий кінчик вудилища. Гачок на чехонь може бути досить великого розміру №№9-6, але виготовлений з тонкого дроту для більш зручної наживки личинок або черв’яків.

Наступним елементом снасті для ловлі чехоні навесні є 1-1,5 метровий повідок з моноліски О,14-О,16 мм. Чехонь не братиме приманку з дна, а з повідцем такої довжини приманка може піднятися над ґрунтом на значну висоту. Для цих же цілей на гачок підсаджують кульку пінопласту. Монтаж фідерної оснастки для ловлі чехоні виробляють за допомогою асиметричної петлі або патерностера з петлею Гарднера.

Чехонь
Чехонь

Наживка і підгодовування для ловлі чехоні

Наживка на чехонь

Наживка для ловлі чехоні навесні може бути як тваринного походження, так і її штучною імітацією. Кращою результативності можна домогтися ловом на пучок опаришів або гнойових черв’яків. Причому при лові на хробака в підсадженні має бути щось світле (кулька пінопласту, опариш або його силіконова імітація). Рослинні насадки (перловка, мастирка) у весняній риболовлі на чехонь менш ефективні.

Прикормка для ловлі чехоні весною на фідер

Прикормка для ловлі чехоні може бути виключно промислового виробництва, але можна її приготувати і самому. У будь-якому випадку прикормочна суміш повинна бути розсипчастою, містити легкі і важкі фракції і мати в своєму складі елемент типу «гейзер» який руйнує кулі прикормки і створює хмарки каламуті, що привертає рибу до місця лову. З магазинної підгодовуванням все просто. Береться основа і база з будь-якої прикормки для коропових, додається гейзер і, вже на місці, все ретельно змішується з невеликим (!) додаванням води з водойми. Суміш повинна бути недозволоженою.

Для приготування прикормки на чехонь своїми руками в якості базового компонента, який буде складати основу прикормочної плями, можна взяти відварені зерна злаків (пшениця, овес), висівки або крупу (пшоняна, ячна) злегка недоварену. Легкою, пилячою складовою підійдуть панірувальні сухарі, печиво, дрібно змелений «Геркулес», макуха. Важких і легких компонентів беруть порівну. Ефекту «гейзера» можна домогтися додавши в суміш розчинних шипучих таблеток з мультивітамінами або активованого вугілля. Сюди ж можна додати і кокосової стружки купленої в кондитерському магазині. Залишається злегка змочити суміш водою і добре перемішати, так щоб не залишилося грудок.

Тактика підгодовування чехоні

Завдання підгодовування залучити рибу до місця лову, а потім утримати її на місці. Залучити чехонь нам допоможуть легкі фракції прикормки, які після руйнування прикормочної кулі «гейзером» і течією, утворюють ароматний шлейф. А наша важка основа залишиться лежати на донному ґрунті в місці лову.

Прикормка для рибалки на чехонь
Прикормка для рибалки на чехонь

Перед початком риболовлі на чехонь, місце лову загодовують 1О-2О закидами вудилища з повною годівницею. Не потрібно щільно утрамбовувати суміш в годівниці, вона повинна залишатися розсипчастою і легко висипатися при рухах вудилищем. При закиданні розсипчастої прикормки для чехоні за допомогою рогатки, кобри або пращі, часто відбувається її розсіювання над поверхнею водойми.

Загальна кількість необхідної вам прикормки для риболовлі на чехонь, ви можете розрахувати враховуючи обсяг 2О попередньо закинутих повних годівниць і по одній повній годівниці на кожні п’ять хвилин риболовлі.

Спеціальних докормочних закидів робити не потрібно, достатньо наповнювати годівницю після кожного перезакиду снасті. Намагайтеся доставляти підгодовування в одне місце не розсіюючи його по всій водоймі. Для точності користуйтеся кліпсою-затискачем на котушці. Але при закиданні на відстань менш 25-2Ом кліпсу краще не використовувати, це може привести до відстрілу годівниці.

На закінчення кілька слів про особливості техніки ловлі чехоні навесні на фідер. Клювання риби-шаблі найчастіше трапляються в момент опускання годівниці на дно. Якщо це не трапилося відразу і протягом наступних п’яти хвилин, краще витягнути снасть і зробіть перезакид.

Фідерні монтажі – асиметрична петля і петля Гарднера з важкою годівницею, припускають самозасічку риби, тому, визначивши клювання по ківертіпу, не потрібно відразу різко підкидати вудилище вертикально, досить підняття вершини на 25-3Оо. Виведення роблять повільно, чинити опір чехонь буде недовго і тільки вже при наближенні до берега, дайте ковтнути їй повітря і можете спокійно витягувати свою здобич.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017