Як ловити чехонь на резинку

Що потрібно знати про ловлю чехоні на резинку

Чехонь дуже смачна риба, її цінують за жирне і ніжне м’ясо. За зовнішнім виглядом чехонь відрізняється від інших риб. У неї шаблевидне тіло, сірувато-бура пряма спина, опущене сріблясте черевце, великі грудні плавці, спинний зміщений до хвостового і знаходиться над довгим анальним, нижні плавники злегка червонуваті. Через свій оригінальний вигляду чехонь отримала багато прізвиськ – шабля, тесак, оселедець, косар і інші. Довжина чехоні двадцять-тридцять сантиметрів при вазі до двохсот грам, але зустрічаються і особини до півметра завдовжки з вагою майже до кілограма.

Місця проживання чехоні

Ця риба віддає перевагу жити у відкритій глибокій воді. Мешкає переважно в глибоководних місцях поруч з вирами, в місцях, де над водою звисають гілки дерев, під кручами. Влітку чехонь полює біля поверхні, її можна зустріти на піщаних і кам’янистих мілинах. Вдень зграї чехоні тримаються на течії і до берегів не підходять. Вночі зграйки ховаються за горби, острівці, камені, ями за перекатами. З приходом осені чехонь йде в глибокі ями.

Способи рибалки на чехонь

Ловля чехоні захоплююче заняття, вона триває з початку травня до кінця вересня. Оскільки риба протягом дня практично не мігрує по водоймі, є можливість отримати улов в декілька десятків риб навіть не сходячи з місця. Існує багато способів ловлі чехоні, з яких найпопулярнішими є ловля поплавковою вудкою в проводку, ловля нахлистом, ловля на бомбарду і ловля чехоні на резинку. Про останній спосіб, а він вважається найрезультативнішим, ми і розповімо в цій статті.

Резинка в зборі на мотовильці
Резинка в зборі на мотовильці

Снасть резинка для рибалки на чехонь

Що ж таке «резинка»? Резинкою прийнято називати донну снасть з гумовим амортизатором. Для виготовлення резинки нам буде потрібно вантаж, його можна виготовити самому, а можна взяти будь-яку річ яка підлягає утилізації з можливістю її далекого закидання. Вага вантажу залежить від швидкості течії і необхідної дальності закидання, зазвичай це від пів- до півтора кілограма.

До вантажу кріпиться невеликий шнур, до шнуру прив’язується рибальська гумка 3-5 метрів, вона ж за допомогою вертлюжка з’єднується з основною жилкою, на якій розташовані 5-7 гачків на повідках, залишок волосіні намотаний на мотовило або стару інерційну котушку.

Ловля чехоні на резинку

Схема резинки для рибалки на чехонь
Схема резинки для рибалки на чехонь

На малюнку показано пристрій резинки для ловлі чехоні, цифрами позначені:

  1. Мотовильце;
  2. Основна волосінь;
  3. Повідці з гачками;
  4. Поплавок;
  5. Резінка;
  6. Вантаж;
  7. Шнур;
  8. Буй.

В якості основної волосіні використовуємо 0,4мм, знадобиться 30-50 м, повідці для ловлі чехоні робимо з волосіні 0.3-0.35, довжина повідків 30 см, відстань між ними не менше півметра.

Ловля чехоні на резинку має невеликі відмінності від ловлі на цю снасть інших видів риб. Оскільки чехонь годується біля поверхні води, при ловлі на резінку використовують поплавок з пінопласту. Діаметр поплавка приблизно п’ять сантиметрів, кріпити його потрібно між резинкою і основною жилкою. Якщо закид проводиться з човна, то для подальшого знаходження та підняття снасті, до вантажу прив’язують шнур-страховку з буєм (підійде будь-яка порожня пластикова пляшка).

Наживка для лову чехоні на гумку

Чехонь на опариш
Чехонь на опариш

Найбільш ходової наживкою для ловлі чехоні на резинку, вважається личинка мухи – опариш. Кожен гачок снасті споряджають 4-5 личинками. Гачки повинні бути гострими, щоб не порвати наживку, яку проколюють близько товстого кінця поперек.

Останній опариш насаджується уздовж, щоб закрити жало гачка. Не маючи опаришів, можна спробувати щастя на пінопластові кульки, червону нитку, шматочок світлої тканини або поролон. Блиужче до осені чехонь непогано клює на малька, тоді ж можна використовувати і невеликі твістери світлих відтінків.

Техніка ловлі чехоні на резинку

Оскільки чехонь цікавиться тільки рухомим кормом, то при ловлі на резинку потрібно весь час грати з насадкою. Для цього волосінь береться в руки і трохи натягується, потім повільно відпускається на витягнуту руку, невелика пауза і робиться різке підсікання. Дії повторюють кілька разів, змінюючи швидкість руху волосіні і довжину паузи. Тут головне не лінуватися і тоді за один закид ви зможете зловити кілька цих дивовижних рибок.

Ні хвоста ні луски вам риболови!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017