Рибалка на карася – як, де і на що ловити осінню

Деякі особливості ловлі карася восени

Ох вже цей карась … Стільки про нього вже понаписувано і розказано, що здається, складно придумати і відкрити щось нове в цьому напрямку. Карась – риба цікава, і в плані рибалки, і в плані фізіології.

Хоча я і є любителем ловлі коропа, але ніколи не відмовляюся від риболовлі по карасю. Особливо мені подобається ловити карася звичайними вудками, але іноді доводиться використовувати і резинку, хоча цією снастю я користуюсь не так часто.

Основний час ловлі карася припадає на весняно-літній період. Саме в цей час, як раніше я думав, можна зловити трофейного екземпляра. Але, виявляється, що і восени можна прекрасно половити карася, хоча, осіннє клювання і рибалка на карася докорінно відрізняються від літньої. Все це пов’язано з фізіологією, так що, при бажанні можна знайти ці дані і підходити до риболовлі з «науковим» підходом. До речі, якщо є час, саме так і рекомендую Вам підходити до рибалка, так як такий підхід дисциплінує рибалку і дозволяє по-справжньому насолодитися риболовлею.

Отже, щоб зловити карася восени потрібно дотримати кілька умов:

  1. В наявності у Вас повинні бути кілька типів снастей (донка, вудка, резинка)
  2. Потрібно правильно вибрати місце, враховуючи при цьому час доби, температуру, глибини водойми
  3. На карася обов’язково потрібно брати з собою кілька видів насадок і наживок
  4. В обов’язковому порядку потрібно використовувати підгодовування (влітку, карася можна ловити і без прикормки)
  5. Снасть повинна бути якомога більш тонкою

Восени, особливо коли настали холодні дні і температура води наближається до 15 градусів, велика частина карася скочується в більш глибокі місця, отже, шукати карася потрібно на глибині. Наприклад, водойма, де рибалю я, має глибини 0,5-2,5 метра. Влітку карась найкраще клює з 0,5-1 метра, восени ж, на таких глибинах робити нічого.

Якщо вранці з ночі дме легкий вітерець і йде хвиля – для осіннього карася – це плюс. В цьому випадку, риба може підійти ближче до берега, а муть, піднята хвилею, маскує рибалку.

Підгодовувати карася восени бажано кулями з домішкою кормового мотиля, а ловити його краще на комбіновані насадки і наживки. Для цих цілей я використовую вудку з двома гачками, насаджую різні насадки, експериментую. Підгодовувати потрібно не конкретну точку, а певну ділянку, причому потрібно прагнути нагодувати різні глибини. Якщо влітку карася можна половити на 1 вудку, то восени бажано мати 2-3 вудилища.

Поплавці й сама снасть повинні бути максимально чутливими і легкими. Саме тому, іноді має сенс ставити поплавці без грузила (насадка створює вагу), або правильно розставляти грузила, щоб карась не відчував зусилля при клюванні. Клювання карася восени дуже обережні: без ривків і різких рухів: поплавок може злегка сіпатися, повільно йти в сторону, злегка випирати з води. Початківці рибалки можуть і не помітити осіннього клювання.

Використання повідків обов’язково, причому потрібно прагнути до того, щоб гачки від грузила знаходилися на відстані не менше 30 сантиметрів – риба восени обережна і лякається всього.

Вудку восени завжди потрібно ставити на підставку, а в разі того, якщо поплавок зносить вітром або течією, просто зменшити дугу вільної волосіні.

Якщо карась не клює на вудку, в хід йдуть донки – так що, потрібно пробувати всі способи. Взагалі, потрібно прагнути до того, щоб снасть була наближена до зимової: дрібні гачки, тонка волосінь (0,1-0,15мм), мінімум вантажу, м’які насадки і наживки (мотиль).

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Рибалка на карася – як, де і на що ловити осінню: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017