Техніка і тактика ловлі карася на поплавок

Рибалка на карася з поплавковою снастю

Техніка лову карася має свої особливості. Карась риба зграйна, дуже обережна, полохлива, примхлива, володіє високою виживаністю в екстремальних умовах. Сезон лову карася починається з кінця квітня і триває, як правило, до початку листопада.

Способів лову цієї риби досить багато, і кожен з них має свої переваги. На донні снасті, наприклад, в більшій мірі можна розраховувати на піймання трофейного екземпляра, ловити компанією. При лові на поплавкову вудку бажано усамітнення, так як постійно потрібно спостерігати за поплавком.

Прикормка – необхідна умова успішної риболовлі.

Тому перед риболовлею беремо висохлі залишки житнього хліба, подрібнюємо їх на м’ясорубці, злегка обсмажуємо на сковороді. Залежно від наявності додаємо варену (в мундирах) картоплю, парений горох або варене пшоно. Все це перетираємо разом з річковим піском. Консистенція суміші повинна бути такою, щоб зліплена вами прикормочна куля, з одного боку, не розсипалася в повітрі, коли ви кинете його в вибране для лову місце, з іншого, – щоб не лігля каменем на дно. При правильній консистенції підгодовування ваша куля розділиться на частини, конусом буде опускатися на дно, і підгодовування займе на дні достатню для залучення риби площу.

Якщо у водоймі немає дрібної, що не бажана для вас, риби (йоржа, ротана, окуня, плотви і т. д.), то в підгодовування можна додати мотиля, опариша, рубленого хробака.

Пам’ятайте: всі складові прикормки повинні потонути. Плаваючі інгредієнти віднесуть вітер і хвилі, а слідом за ними піде і риба.

Дуже важливо також знати і те, що більшу частину добового часу карась проводить в траві. Тому і ловити, і підгодовувати його потрібно у кромки трави або в віконцях.

Закінчуючи вечірню рибалку і маючи намір тут же половити завтра з ранку, дуже ефективно рибу принадити, затримати її на цьому місці до вашого приходу.

Прикормка - необхідна умова успішної риболовлі.
Прикормка – необхідна умова успішної риболовлі.

Насадка для рибалки на карася

Харчування карася дуже різноманітне. Він охоче поїдає мотиля, опариша, хробака, мошок, водяних жучків, п’явок, траву, тісто, хліб, перловку і т.д. Але при цьому необхідно мати на увазі, що в залежності від пори року він може віддавати перевагу один корм іншому. Так, наприклад, навесні і восени більш успішно можна ловити на хробака. А ось влітку він більше любить перловку і тісто.

Гачок для рибалки на карася

Для лову карася середньої ваги (300-400 г) гачок повинен бути приблизно № 5 по вітчизняній класифікації, гострий і міцний. Це дуже важливо при лові риби в заростях.

Поплавок і вантаж

Тісний взаємозв’язок цих деталей і їх тонке регулювання пояснюються особливістю клювання карася.

Своєчасна підсікання – те, яке робиться при зануренні і русі поплавця в сторону. Це означає, що риба тримає насадку в роті.

Відразу таке буває тільки при дуже активному клюванні карася. Зазвичай поплавок спочатку погойдується на місці. Риба штовхає насадку носом, злегка прикушує, принюхується. У цей момент підсікати не можна, потрібно чекати, терпіти, але бути напоготові. Якщо вудлище лежить на рогульках, то візьміть його рукою, але не піднімайте, не трусіть рогульку. Якщо нерви здадуть і ви підсіче раніше, то нічого не відчуєте і будете змушені просто подивитися на свою насадку.

Якщо ви зробили підсічку після того як поплавок пішов в сторону, потім зупинився і сплив, то ви запізнилися. Риба насадку виплюнула, а може бути, і з’їла. У будь-якому випадку міняйте її.

З цих причин поплавок повинен бути урівноважений вантажем. Найпростіше – взяти поплавок, у якого довгий тонкий кіль і довга розфарбована антена.

Ловля в заростях утруднена. При витягуванні риби антена чіпляється за рослинність і допомагає їй заплутати в траві снасть в цілому.

Ловля на відстані 8-10 м, особливо при хвилях, просто неможлива. Антена реагує на хвилях, і незрозуміло: клювання це чи ні. В такому випадку краще використовувати пір’яний поплавець. Але з ним теж виникають проблеми в заростях і на мілководді.

Як не дивно, але найбільш вдало сигналізує про клювання і зручний в усіх відношеннях вдосконалений «дідівський» поплавок. Тіло поплавця, проткнуте «сірником», дозволяє точно встановити будь-яку глибину, закинути його в траву, побачити на хвилі на відстані і своєчасно визначити момент підсічки.

Дуже важливо правильно встановити вантаж на потрібній відстані від гачка. Якщо ця відстань буде великою, то клювання помітне не буде.

Хороший улов карася
Хороший улов карася

Волосінь для ловлі карася

В якості основної для лову середнього карася потрібно використовувати 0,2 мм, в якості повідця – міцну моноліску діаметром 0,14-0,15 мм.

Вудилище і котушка

Ловля середнього карася найцікавіша на легке вудилище завдовжки 4,5-5 м, оснащене невеликою інерційною котушкою і малими пропускними кільцями. Якщо ж ви перебуваєте на водоймі, де клювання крупного карася чи коропа вельми вірогідне, то без безінерційної котушки вам не обійтися.

Отже, ви точно вибрали місце лову на водоймі, встановили рогульки для вудилища, добре підгодували рибу, маєте відрегульовану снасть і необхідну свіжу насадку. Начебто, все є. Однак потрібно пам’ятати ще хоча б про дві речі.

Карась-риба обережна. Необхідно дотримуватися тиші і виключати зайві рухи. При ловлі з човна цього досягти не просто. У той час як риба збирається до підгодовування, обладнайте місце лову: встановіть рогульки, зручно закріпіть садок, розташуйте насадки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017