Як, де і коли ловити карася на фідер

Ловля карася на фідер

Ловля карася на фідер ведеться як в ставках і озерах зі стоячою водою, так і в річках з невеликою течією. Фідер – одна з найбільш ефективних донних снастей, бюджетний, з простим оснащенням і при цьому досить легкий в освоєнні. У водоймах з мулистим дном ловля карася на фідер є прекрасною альтернативою ловлі на класичну поплавкову вудку.

Оснащення фідера для карася

Вибір снастей і оснащення фідера для карася проводиться в залежності від способу і умов лову. Довжина вудилища залежить від можливої ​​дальності закидання і становить від 3 до 4 м. Котушку для лову карася на фідер беруть безінерційну з кліпсою і фрикційним гальмом.

Товщина волосіні 0,2-0,25, але багато застосовують і тонку “плетінку” 0.1-0,15. Вона майже не розтягується і краще передає стусани і клювання обережного карася. Повідець з монофільної повідкової волосіні 0,12-0,16 мм. Довжина повідків від 10 до 50 см залежить від активності риби.

Вантаж-годівницю для лову карася на фідер вибирають в межах від 20 до 70 грам, в залежності від сили течії. У стоячих замулених водоймах застосовують більш легкі годівниці, щоб вони не заривалися глибоко в мул. Гачки вибирають від 14 до 8 розміру, надійні і з хорошим заточуванням.

Існує безліч способів монтажу оснастки фідера для карася. Найпопулярніші – це ковзний або глухий з інлайновою годівницею, симетрична петля і патерностер Гарднера. Перевага останнього способу полягає в імунітеті до занурення в мул, навіть якщо годівниця притопиться, то поводок не тоне і продовжує працювати. До того ж таке оснащення можна за пару хвилин спорудити прямо на місці лову.

Вибір місця для лову

Кращим місцем для лову карася на фідер, буде “вікно” в водній рослинності, в деякому віддаленні від берега. Дно в такому місці повинно бути рівним, туди ми і будемо виманювати карася. Таке місце можна знайти за допомогою маркерного вудлища і поплавка, береговим ехолотом або простим волочінням вантажу по дну. Визначившись з місцем для закидання, можна починати підгодовування.

Карась на фідер
Карась на фідер

Прикормка для лову карася на фідер

Важливим етапом лову є підгодовування риби. Вона повинна проводитися в одному і тому ж місці. Для точного закидання годівниці вибирається орієнтир на місцевості для направлення, а дальність закидання обмежується фіксацією волосіні кліпсою-стопором на котушці.

Більше половини заготовленої прикормки для лову карася на фідер, йде на підгодовувальні закидання. Чим далі від берега і сильніша течія, тим більше доводиться робити закидів, щоб виманити і залучити обережну рибу.

Склад прикормки

Склад прикормки для лову карася на фідер різниться в залежності від пори року. Якщо навесні і восени риба віддає перевагу гнойовим черв’якам, мотилю і опаришу, то влітку харчується, в основному, рослинною їжею. Підгодовування можна використовувати як покупне, спеціальне для лову карася або ж готувати суміш самостійно. Можливо також комбінування покупним та домашнім підгодовуванням.

Підгодовування на карася
Підгодовування на карася

Важливо, щоб суміш не вийшла дуже світлою – це може відлякати карася. Краще коли підгодовування за кольором зливається з дном водойми, тоді риба шукає корм тільки за допомогою нюху і дотику, залишаючись довго на місці лову.

Для більшого залучення риби в підгодовуванні можна використовувати ароматизатори. Влітку карася приваблює запах часнику, соняшникової, лляної або анісової олії. Взимку ці ж масла можна додавати в баночку до опаришів, створюючи самому привабливу для риби “ароматизовану личинку”.

Вгадавши з підгодовуванням і вгодивши всім примхам риби, клювання може стати просто незабутнім і тоді, ви отримаєте справжню насолоду від лову карася на фідерну снасть.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017