Як, де і на що ловити карася на фідер весною

Ловля карася на фідер весною

У статті наводиться опис ловлі карася фідером ранньою весною.

Прийнято вважати, що для лову карася на фідер найбільш сприятливим періодом є кінець весни, початок літа. Так, це класика, аксіома, так би мовити. Але, чи то карась став іншим, чи то рибалки витонченішими з новими підгодовуваннями і снастями, але нерідко вже ранньою весною починається карасьова рибалка.

Хоча все одно багато що залежить від того, яка температура води. Якщо вода холодніше десяти градусів, то будь-яка риба із сімейства коропових бере насадку мляво і без особливого апетиту. Тобто клювання може мати місце, але тільки епізодично. При цьому абсолютно не по класиці риба раптом починає клювати в розпалі дня, а не рано вранці. І цьому є просте пояснення: сонце просто прогріло воду, і риба вийшла погодувати, а заодно і погрітися в сонячних променях.

Тоді з цього випливає й інший висновок для успішного лову карася на фідер ранньою весною: не слід шукати рибу в глибоких ямах і навіть на класичних брівках. Швидше, найрезультативнішими місцями можна назвати прибережні мілини і мілководдя. Тут-то і слід починати ловлю.

Для такої прибережної риболовлі не обов’язково застосовувати потужні вудлища класу хеві. Тут підійдуть вудилища середнього класу (медіум) довжиною трохи більше 3,5 метрів. Так само і з годівницями. Оскільки в прибережній зоні місце буде вибиратися з несильним плином, то досить годівниць вагою не більше 50 грам. Зрозуміло, в арсеналі завжди повинен бути запас найрізноманітніших за вагою годівниць, також як і вудилищ зі змінними вершинками.

Що стосується оснасток, то, звичайно, визнано чутливими вважаються оснащення симетрична, асиметрична петля, та патерностер Гарднера. Але і цілком робочим можна визнати класичне оснащення, що складається з пластикового проти-закручувача з вертлюжком і застібкою, куди пристібається годівниця. Досить грубе оснащення, тим не менш, непогано справляється зі своїми функціями саме ранньою весною, коли вода ще досить каламутна, а течії сумбурні і непередбачувані.

Для лову можуть застосовуватися найрізноманітніші і ефективні готові фідерні суміші. Словом зараз досить багато різних сумішей, які треба вибирати для кожної риболовлі окремо. Але не треба забувати і про творчий підхід до риболовлі. Я іноді готую нехитру суху суміш, до якої додаю або не додаю на рибалці наповнювач з каші, все залежить від умов лову і кількості прикормки. Наскільки ефективна саморобна прикормка, судити важко. Щоразу є безліч факторів, які так чи інакше впливають на клювання. Але гірше, ніж з підгодовуванням покупним не ловилося ніколи, а часто результат був цілком позитивний.

Суху суміш можна виготовити наступним чином:

Слід перемолоти трохи підсмажені в духовці сухарі, тобто все, що залишається від сніданків, обідів і вечерь. Або взяти готові сухарі для панірування котлет і іншого. Потім додати кукурудзяної крупи, манної крупи, вівсяних мелених пластівців, толокна, ячної крупи, перемелених пряників або печива, що створить солодкий запах і смак бісквіта.

Карась на фідер весною
Карась на фідер весною

В отриману суміш – додати макухи або перемеленого ледь підсмаженого насіння соняшника. Крупи і особливо – манна, вівсяна – створять при додаванні води в’язкість підгодовуванню, що дуже важливо для фідера на течії. Решта інгредієнти дуже непогано пахнуть і «порошать» на струменях води, залучаючи рибу.

До речі, для ще більшого «порошіння» рекомендується додавати сухе молоко. Ну, і в якихось випадках можна додавати в підгодовування ваніль і аніс або трохи змащувати насадку, тобто – діпувати.

Як вже говорилося, в якості наповнювача можна використовувати різні каші, наприклад, пшоняну, трохи недоварену і розмішати з гороховою кашею. Кашу можна взяти з собою в готовому вигляді або у вигляді крупи, яку можна зварити в казанку на рибалці.

Все це рекомендується, якщо принципово відмовитися від покупних сумішей, в які ніхто не знає, що кладуть. Ну, а якщо немає бажання возитися самому, і є деяка кількість зайвих грошей, то можна придбати готову суміш під певну рибу і конкретний час року.

В якості весняної насадки для карася служать хробаки і опариші (як вирощувати і зберігати опаришів), а в кінці весни вже цілком підуть такі насадки як кукурудза, перловка і манка, зокрема, манна бовтанка, яку краще розмішувати прямо на водоймі на річковій або ставковій воді.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017