Як, де, коли і на що ловити жереха весною

Ловля жереха весною

Ловити жереха, як ще називають в народі, шерестепера – це досить престижно для будь-якого рибалки, а про новачків і говорити нема чого, але і ловити його треба вміючи, а якщо для початку, то потрібно знати хоча б приблизно як, решта, як то кажуть, прийде з досвідом.

Ловля жереха весною, як і ловля в інші періоди, має деякі відмінності, які важливо знати. По-перше, ловля жереха навесні ведеться виключно з дна, роблячи проводку практично по самому дну, що досить важливо.

Як вказують знавці, вийняти з води екземпляр преміум-класу можливо саме у весняний період, в переднерестовий і нерестовий період, протягом двох-трьох тижнів, після чого, як завжди, після короткого відпочинку, жерех піде на перекати.

Ловля жереха навесні також відрізняється тим фактором, що, не маючи достатніх сил для повноцінного полювання на дрібну рибку, за якою потрібно поганятися, шерестепер починає переміщатися в місця з більш слабкою течією і більш низьким рівнем води.

Ось саме тут і потрібно почати пошук даної риби, це можуть бути невеликі за розмірами вири, перекати, зарості очерету. В даному випадку проводка ведеться уздовж його стіни, на глибинах в районі 3 – 6 метрів. Починати можна в перших числах квітня місяця, хоча вудіння може варіюватися в районі до 10 днів, в залежності від погодних умов.

Більш «уловиста» дистанція в цей період становить в радіусі від 10 до 50 метрів, так як риба йде на нерест в мілкіші місця – від півтора до семи метрів в глибину, де її і можна побачити на власні очі. Для того щоб ловля жереха навесні не принесла засмучення у вигляді понівеченого спінінга, потрібно подбати про наявність снасті для лову жереха необхідних параметрів заздалегідь.

Трофейний жерех
Трофейний жерех

Снасті для ловлі жереха

Рекомендується використовувати для цих цілей більш міцну модель спінінга, з тестом від 10 до 60 грамів. Вся справа в тому, що удар у цієї риби – досить сильний, різкий і, як правило, досить несподіваний, так і при зачепах на каменях або корчах міцнішим спінінгом простіше знімати зачіп, не хвилюючись про його цілісність. Не варто забувати, що ловля жереха навесні має свої обмеження, а саме – тільки на одну блешню, що цілком відповідає існуючим правилам.

Снасті для лову жереха застосовуються в основному стандартні для такої риби: це волосінь перетином від 0.28 до 0.3 міліметрів. Звичайно, з урахуванням новітніх технологій більш доречно застосовувати замість волосіні шнури, але які більш дорожчі.

Також при підборі необхідних снастей слід пам’ятати про те, що жерех – досить обережна риба і володіє дуже сильним зором, що вимагає додаткового маскування. Снасті для лову жереха підбираємо, прямуючи з вище зазначеного стилю поведінки даного виду риби.

Снасть повинна забезпечити можливість здійснювати закидання приманки в діапазоні від 10 до 100 метрів. Що стосується волосіні, то тут все зрозуміло, а з приводу шнурів, то з огляду на їх більш високу міцність, можна застосовувати шнур перерізом від 0.13 до 0.17 міліметрів включно, і бути абсолютно спокійним за цілісність даного елемента.

Вибираючи снасті для лову жереха, підбирайте спінінг, довжина якого буде від трьох метрів, що дозволить виконати кидок на потрібну дистанцію.

Приманки для ловлі жереха

Принади для лову жереха: як зазвичай, в більшості випадків, для лову хижака застосовуються блешні.

Приманки для ловлі жереха весною
Приманки для ловлі жереха весною

Основні з них:

  • Так звані коливалки: тригранна блешня, яка справно використовується вже протягом століття;
  • Досить відома блешня, виготовлена ​​американською фірмою, під назвою кастмастер, слід зазначити, що дана приманка досить успішно використовується саме для лову жереха, хоча спочатку для таких цілей не призначалася (використовується для «полювання» у верхніх шарах води).

Такі приманки для лову жереха, як вертушки, в основному, залучають жереха не так добре, але більш за все з даного розряду блешень бере блешні передньо-огружені, з наявністю пелюстки, яка працює, потрапляючи в течію.

Як такої «коронної» приманки для лову жереха немає, ловиться нормально на «чужі» для судака або щуки. Також немає блешні річної або весняної, досить добре приймає практично всі блешні з вузьким тілом, як наприклад у тригранної, за кольором надає перевагу білим і жовтим, у ваговій категорії, починаючи від 40 до 50 грам.

Приманки для лову жереха у вигляді різних за своїм забарвленням або виду воблерів, гумових рибок, або ж твістер, не дуже результативні, хоча і на таку приманку можна «взяти» досить відчутний екземпляр.

Ловити жереха навесні можна і на нахлистову снасть, яка використовується виключно при лові жереха з берегової ділянки. Для приманки до даного виду снасті використовують різного виду комахи, як виловлені заздалегідь – живі, так і штучні (мушки), останні використовуються більш рідше, так як при їх виготовленні вручну існують деякі нюанси.

Також слід зазначити досить цікаве рішення для лову цього хижака – так званий кораблик: приманка відпускається за течією, де на деякій віддаленні і береться жерехом, абсолютно без побоювання. У загальній кількості різноманітних способів лову жереха, а їх існує велика кількість, залишається тільки освоїти ті які найбільш сподобалися.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017