Як ловити карася на резинку

Ловля карася на резинку

По відкритій воді досить цікава ловля карася на резинку. І саме про цей спосіб лову піде мова в цій статті.

Резинкою дана снасть називається серед рибалок, є у неї і більш «наукове» визначення: донна снасть з гумовим амортизатором. Так чи інакше, якщо в рибальському магазині просто завести розмову про ловлю на резинку, Вас зрозуміють і ніяких зайвих питань ставити не стануть.

Для початку давайте в дуже простій і доступній формі розберемося, що ж собою являє звичайна резинка, як виглядає снасть і на чому заснований основний принцип лову на цю снасть.

Отже, стандартна резинка складається з:

 1. Грузила
 2. Резинки (амортизатор)
 3. Волосіні
 4. Кількох повідків з гачками
 5. Мотовила

Буйок я не ставлю, хоча на самому початку риболовлі на цю снасть, все робив так, як написано в багатьох посібниках. До речі, якщо Ви плануєте завозити резинку на човні, пінопластовий поплавок (буй) є вкрай бажаним, так як з його допомогою в подальшому буде простіше дістати снасть з води.

Решта частин і складових (кембрики, заводні кільця, намистинки, вертлюги, котушка, барабан для волосіні, іноді – вудильник і т.д.) є додатковими, які значно полегшують життя рибалці, але не є обов’язковими.

Якщо розглянути резинку в руках, можна чітко зрозуміти і принцип її роботи. У самому низу снасті, за допомогою короткого відрізка мотузки до резинки кріпиться грузило, до самої резинки монтується волосінь з повідцями. При закиданні снасті, вантаж лягає на дно, резинка, скорочуючись, захоплює в воду за собою волосінь з гачками. Після того, як натяг резинки спаде, снасть можна вважати встановленою.

За допомогою сигналізатора клювання (прищіпка, дзвіночок, шматочок свинцю або тіста – як на звичайній донці), рибалка відстежує клювання. А далі – найцікавіше: при підсіканні рибалка вибирає волосінь, при цьому резинка розтягується, а грузило залишається у воді на тому ж місці. Після того, як риба знята з гачка, а гачки перевірені і насаджена нова насадка (наживка), волосінь, під впливом скорочування резинки, знову йде в воду, тягнучи за собою гачки. Що цікаво і важливо, так це те, що гачки займуть рівно те положення, що і до виведення. Набагато простіше хоча б раз побачити цю снасть, щоб зрозуміти сам механізм роботи.

Отже, резинку можна закинути в воду з руки, а можна завести на човні: кожен вибирає сам, як йому зручніше. Наприклад, в тих місцях, де я рибалю, прийнято закидати гумку з руки. Є у цього способу, на мій погляд, лише один мінус: при витягуванні снасті з води іноді виникають деякі труднощі, коли вантаж чіпляється за дно. Але до цього потрібно бути готовим і завжди мати при собі пару-трійку запасних вантажів. Зате, не потрібно носити з собою човен, весла і т.д. Як то кажуть, у кожного способу є свої плюси і мінуси.

На карася я найчастіше монтую гумку наступним чином:

 1. Вантаж-грузило
 2. До грузила прив’язую короткий відрізок мотузки (приблизно 40-50 см.)
 3. До мотузки прив’язую безпосередньо резинку, довжина якої становить близько 7-10 метрів
 4. За допомогою вертлюга з’єдную резинку з основною жилкою діаметром 0,25 мм (40-60 метрів).
 5. До волосіні прив’язую близько 5 гачків на більш тонкому повідку, прив’язування йде методом петля в петлю, щоб в разі необхідності можна було швидко поміняти поводок.
 6. Щоб в зібраному вигляді можна було якось фіксувати гачки, на основній волосіні біля кожного гачка я встановлюю по короткому відрізку кембрика. Цього можна і не робити, а просто фіксувати гачки при транспортуванні в шматочок пінопласту або в поролон. Багато рибалок при транспортуванні і закидані резинки і зовсім знімають повідці, а встановлюють їх тільки тоді, коли резинка вже закинута і встановлений оптимальний натяг.
 7. В якості сигналізатора я використовую пару свинцевих грузиків, які фіксую на легкому дзвонику. Справа в тому, що в залежності від погодних умов і натягу самої резинки, буває досить одного дзвіночка, а буває і так, що його потрібно якось відвантажити.

Закидаю резинку я в такий спосіб:

– розкладаю саму резинку на березі кільцями;

– змотую приблизно 2-3 метра волосіні, саме мотовило тримаю в руках;

– шнур, яким вантаж кріпиться до гумки, беру в руку;

– роблю розгойдуючі рухи і піймавши оптимальний момент роблю закид.

Закидання резинки
Закидання резинки

Часто гумка відлітає на 30-40 метрів. Коли вантаж на дні, акуратно починаю змотувати волосінь, спостерігаю, на якій відстані від берега буде заглиблення останнього гачка і волосінь почне провисати. В принципі, все просто. Не скажу, що завжди вдається закинути гумку з руки з першого разу, але зробивши 2-3 кидка, все виходить.

Ось і все, снасть на карася готова. Тепер про те, як підгодувати місце риболовлі. Звичайно ж, можна закинути кормові кулі з руки по лінії резинки, і я іноді так і роблю. Але найчастіше, я роблю кілька досить щільних кормових куль, які насаджую на гачки, і дуже акуратно все це діло відправляю за допомогою тієї ж гумки в воду. У міру скорочення гумки, кулі будуть плавно йти до місця постійної лову, на своєму шляху частково розпадатися, утворюючи кормову доріжку. Зауважу, що не відразу ця маніпуляція починає виходити, але з досвідом працює «на ура». При цьому, карась збирається зі значно більшої відстані, та й корму витрачається в цьому випадку менше.

Підсіченого на резинку карася виводити досить легко, він майже не пручається, але «намотує» кола, кидається з боку в бік. Завдяки конструкції резинки, рибу вдається підвести буквально до самої кромки води, і спокійно взяти руками або в підсак.

При правильно налаштованої снасті, на резинку можна ловити протягом усього світлового дня. А часом клювання настільки активізується, що рука втомлюється підсікати. При цьому, мною було це помічено не раз, в прибережній зоні клювання практично відсутнє.

Всього вам доброго!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017