Карпфішінг для початківців

Як, де і на що ловити коропа

Короп – це найсильніша риба з прісноводних. У силі м’язів з нею може позмагатися лише головень, але у нього ніколи не буває такої маси, яка буває у гігантів коропів. Звичайно, є ще й сазан – дика форма коропа. І наша стаття розповість і про нього в тому числі, але в першу чергу ми спробуємо пополювати за справжнім коропом в стоячих диких і господарських водоймах.

Вибір снастей для карпфішінга (вудилище, котушка і волосінь)

Сучасний карпятник повинен володіти спеціальним набором вудилищ, волосіні і котушок для того, щоб рибалити з максимальною ефективністю, а головне можливістю зловити коропа-велетня. На аби які снасті тут не порибалиш, просто будеш засмучений розривами волосіні або відсутністю клювань.

Вибір снастей для карпфішінга
Вибір снастей для карпфішінга

Щоб ефективно виловлювати коропа в наших водоймах, вам будуть потрібні:

 • Від 1 до 4 коропових вудилищ.
 • На кожному з вудилищ повинні бути силові безінерційні коропові котушки. Шпулі таких котушок мають велику ємність, а також дозволяють робити далекі кидки. Довжина вудилищ залежить від дальності лову 3.3 метра для не дуже далеких закидів в невеликих стоячих водоймах. 3.9-4.2 м для лову на далеких рубежах стоячих і проточних водойм. Всі коропові вудилища виготовляються з карбону. Тест паличок варіюється від 40 до 120-140 грам. Останні крупнотестові вудилища застосовуються при ловлі сазана на сильній течії річки. У стоячій же воді цілком вистачить 40 грам. Лад вудилища повинен бути середнім. Це хороший баланс між контролем і м’якістю вудки, для того, щоб вудилище допомагало вам гасити ривки великої риби.
 • Також карпятники використовують спеціальне окреме маркерне вудилище – для пошуку місця лову (вивчення характеру дна, вимірювання глибини). Воно повинно бути більш жорстким, джигового типу. Строй швидкий або надшвидкий.
 • Монофільная волосінь преміум якості. Діаметр від 0.35 мм (для дрібного коропа до 2 кг), для більших коропів волосінь повинна мати діаметр від 0.5 і вище.

Коропові монтажі

Грузила. На вудилищах для коропового лову тест потужності (test curve) записаний в фунтах (Lb). Це значення, яке позначає його потужність, виражену в фунтах, і відповідає оптимальній вазі грузила в унціях. Наприклад, якщо на короповому вудилище замаркований тест 3,5 Lb, це означає воно може працювати на закид вантажив вагою 3-4 унції. Одна унція – це 28г.

Багато фірмових грузил мають спеціальну аеродинамічну форму, що регулює довжину закидання волосіні:

 • торпеда – для закидання волосіні на далекі відстані;
 • плоске – для ловлі при течії;
 • грушоподібне і кулясте – для ловлі в стоячій воді.

  Грузила для ловлі коропа
  Грузила для ловлі коропа

Якщо при закиданні ви використовуєте грузило, що перевищує значення тесту (що робити категорично не рекомендується) – робіть закидання не з усього розмаху, інакше маєте можливість втратити снасть. А взагалі, ставити великі грузила на слабкі снасті безглуздо, якщо ви все одно знаєте, що закид доведеться робити не з усієї сили.

Ловля з застосуванням ПВА-пакета і бойла в якості приманки:

ПВА пакети зі спеціального розчинного поліетилену раніше застосовувалися в медицині, але не так давно їх стали використовувати в карпфішінгу. Такий пакет заповнюється приманкою (бойлами або пеллетсом) і за нього ж зачіпається гачок на волосяній оснастці. При попаданні у воду і по досягненню дна, через буквально 20-30 секунд пакет повністю розчиниться, вся приманка буде на дні, включаючи гачок з наживкою.

Час розчинення такого ПВА пакета залежить від:
 • товщини матеріалу;
 • температури навколишнього води (чим тепліше – тим швидше руйнується пакет).

  Ловля з застосуванням ПВА-пакета
  Ловля з застосуванням ПВА-пакета
Переваги ПВА-пакетів очевидні:
 • риба зовсім не помічає гачка, лежачого на дні серед безлічі смачних і ароматних приманок;
 • підгодовування виходить дуже точкове і без зайвих, які лякають великого коропа, елементів;
 • пакет надійно захищає гачок від застрягання в корчах і рослинах.
Існує кілька методів ловлі коропа з використанням ПВА пакетів:
 • Ловля з плаваючим ПВА пакетом, коли пакет наполовину заповнений кормом, а наполовину повітрям. Завдяки повітрю ПВА пакет плаває на поверхні водойми, і корм рівномірно розподіляється навколо гачка і на глибину.
 • Ловля з ПВА пакетом-утяжувачем. Просто повністю набиваємо пакет приманкою і не використовуємо грузило. Такий метод дозволяє робити далекі кидки.
 • Ловля з використанням повільно потопаючого пакета. Пакет з приманкою розрахований таким чином, що він повільно опускається на дно і дуже рівномірно розподіляє приманку по невеликій акваторії.


Ловля на годівницю «Метод» (методная ловля)

Годівниця типу «Метод» має кілька типів форми, але всі вони об’єднуються способом завантаження корму в цю годівницю. Корм пресується за допомогою спеціальної формочки, в яку спочатку засипається корм (м’які пеллетса або спеціальне методне підгодовування), а потім сама годівниця вдавлюється в формочку.

Ловля на годівницю Метод
Ловля на годівницю Метод
Монтаж годівниці метод:
 1. На волосінь поміщають спеціальну трубку протизакручувач. Потім гумовий конус, який щільно фіксує трубку до годівниці.
 2. Волосінь пропускають через центральну частину годівниці і приклеюють до вертлюжка.
 3. Вертлюжок поміщають всередину годівниці, щоб він самостійно з неї вискакував.
 4. Гачок прив’язують до вертлюжка.

Фідерні оснастки

Фідерні оснастки більше підходять для фідерної ловлі на течії, але можна застосовувати й для стоячих водойм. Відрізняються методом підгодовування. Класичні карпфішінгові методи підгодовування не здатні годувати на течії, а ось фідер здатний.

Вертоліт і два вузла

Вертоліт і два вузла – це оснащення для ловлі на течії. Це той самий монтаж, який дозволяє зловити сазана і іншу велику рибу.

Оснастка Вертоліт і два вузла
Оснастка Вертоліт і два вузла

Грузило на пластиковій трубочці в даному випадку є основною, на яку встановлюється повідець. Це дуже зручне оснащення для ловлі коропа.

Патерностер

Петля патерностер – найпростіше фидерне оснащення для ловлі й в стоячій воді, і на течії. Є лідером при ловлі на мулистому дні.

Оснастка Патерностер Гарднера
Оснастка Патерностер Гарднера

Технологія підгодовування

Карпфішінгові методи

Використання годівниць «Ракет». Якщо у вас виникла необхідність точно і купчасто підгодувати віддалені ділянки лову бойлами або пеллетсом, вам ідеально підійде годівниця «ракета».

Така годівниця має витягнуту вузьку форму і дозволяє закидати прикорм на далекі відстані. При хорошій техніці її можна закинути метрів на 130-140.

Годівниця Ракета
Годівниця Ракета

Застосовують їх як в стоячій воді, так і на течії. Тільки годівницю потрібно підібрати правильну. Ракети без кришки підходять тільки для стоячої води. У момент попадання годівниці в воду – вона перевертається і весь корм висипається. Годівниця ж, призначена для течії, має кришку. Досягнувши дна – рибалка смикає вудилищем, кришка відкривається і корм вимивається.

Використання рогатки. Також популярний метод, але застосується тільки в стоячій воді. Прикормлюють бойлами або невеликими кулями. Рогатки купуються в спеціалізованих карпфішінгових магазинах (зручно купити і в інтернеті).

Традиційне фідерне підгодовування

Фідерне підгодовування засноване на годуванні точки великою годівницею відкритого типу, яку необхідно доставляти з разу в раз в одну і ту ж точку.

Весь процес виглядає наступним чином:
 1. Кріпимо годівницю відкритого типу до оснащення, але поводок з гачком поки не прив’язуємо.
 2. Наповнюємо годівницю кормом і трохи приминаємо з боків, щоб під час розмаху корм не висипався, але сильно вминати не потрібно.
 3. На око робимо орієнтир на протилежному березі (дерево, будинок, кущі, дамба) і закидаємо на 80% від усієї сили в тому напрямку, як тільки годівниця торкнулася води – закриваємо жилкоскладач.
 4. Відразу ставимо вудилище на підставку з кутом до напрямку волосіні в 45-60 градусів. Волосінь натягується, чекаємо поки вона провисне – це буде сигналом, що годівниця на дні.
 5. Якщо годівниця впала на дно – вам потрібно закліпсувати волосінь на шпулі за трикутний стопор. Це дозволить закидати на одну і ту ж відстань від берега з разу в раз.
 6. Зачекайте 10 секунд, щоб корм трохи розмокнув і зробіть хльостку підсічку, корм повинен моментально вимитися в точці лову, а годівницю можна витягувати. Стартове закормлювання роблять не менше 10-15 закидів, після чого прикріплюють повідець з гачком і починають активну ловлю.

  Фідерне підгодовування
  Фідерне підгодовування

Приманки для коропа

Єдиний карпфішінговий варіант – це бойл. Все інше застосовується дуже-дуже місцями і то через відсутність потрібних бойлів.

Перевага бойлів над іншими приманками ось у чому:
 • вони можуть бути необхідного великого розміру і дрібна риба не потривожить вас своїми покльовками;
 • колір – ще одна складова, яку ви можете підібрати зі свого смаку, спостережень, досвіду інших рибалок, спочатку ми рекомендуємо починати з бойлом темного кольору, а від яскраво світлих (білих і жовтих) радимо відмовитися хоча б спочатку, поки у вас не з’явиться певний досвід підбору кольору приманки;
 • смак – навесні і восени, наприклад, рибі необхідний білок і бойл потрібно купувати або виготовляти своїми руками на протеїновій основі, а влітку короп любить ароматизовані, багаті вуглеводом бойли, підібрати в такому випадку приманку стає простіше;
 • плавучість – є категорія бойлів, які не тонуть, а навпаки спливають, їх називають Pop-up’ами, вони чудові на мулистому дні і для більш швидких клювань коропа.

  Приманка на коропа Бойл
  Приманка на коропа Бойл

Вибір водойми для ловлі коропа

Правильно підібрати місце, де є короп дуже важливе завдання для рибалки. У більшості випадків наявність в тому чи іншому місці водойми риби, можна зрозуміти по візуальним, механічним і акустичним ознаками. Просто уважно огляньте водойму і прислухайтеся до того, що в ній відбувається.

Таку велику рибу як короп легко знайти на водоймі через швидкі пересування у самої поверхні води і за високими стрибками. Короп часто вискакує з водойми, при цьому робить «свічку» з шумом плюхається в воду. Так короп поводиться зазвичай ввечері, але це не завжди є ознакою хорошого клювання, швидше навпаки він звільняє жабра від мулу і бруду після рясного жору.

Іноді можна побачити, як короп плаває по всій водоймі, а не в одному місці – це скоріше за все ознака того, що короп буде клювати неохоче.

У теплі дні коропи часто підпливають до поверхні і гріють спинки на сонці. В такий час вони охоче ловлять приманку.

Можна відшукати коропів і на мілких місцях річок з швидкою течією. Там, розташувавшись проти течії води, риба очищує тіло від паразитів. Те ж саме риба робить, коли треться об піщані ділянки дна. В цей час він не особливо ненажерливий, але закінчивши з чищенням, обов’язково відправиться на годівлю.

Можна виявити коропа по сплесках і руху в прибережній рослинності, очеретів або латаття. Риба пробирається крізь водні рослини в пошуках їжі. У цей час бувають чутні характерні для коропів прицмокування. Можна знайти коропів по бульбашках, які вони піднімають під час риття мулу.

Вибір водойми для ловлі коропа
Вибір водойми для ловлі коропа

Вибираючи з місцем риболовлі, не забудьте взяти до уваги всі фактори, які змінюють активність і звичайну поведінку риби. Іноді навіть очевидне переконання в успіху, може бути такою ж помилкою. Наприклад, приглянувши хороший улов у рибалок які знаходяться поруч, ви улаштовуєтеся на місці біля них. Незабаром, ви можете помітити, що незалежно від того, що ви використовуєте ті ж насадки, приманки і наживки, а короп не хоче клювати. Причина в даному відсутності улову в тому, що ви не врахували вплив рибальського пресингу на рибу. Короп лякається такого нашестя рибалок на березі і йде на глибину.

Часто, квітчастий одяг (червоний, білий, жовтий), гучна і рухлива поведінка людей на березі, при відсутності в водоймі природних укриттів, які могли б прикрити людину від риби, можуть стати приводом для того, що риба піде на глибину.

Ловля коропа це захоплююче і цікаве заняття. Але підходити до нього потрібно з розумом. Це забезпечить вас величезною кількістю позитивних емоцій і трофейним примірником цієї прекрасної риби.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017